Продадох домейн и станах милионер в евро!

dalasweb

Well-Known Member
Преди няколко години закупих домейн jijibiji.com.Нямах време да го разработя и го оставих белким един ден ,ако имам време да си го оправя.Та обаждат ми се от някаква корейска фирма и искат да ми го закупят.А аз нашега им пиша ,че го продавам за 10 000 еурос, но по погрешка в бързината пиша още една нула-100 000.Получавам отговор от фирмата - повече от 80 000 бона не могат да си поволят.Викам си какви 80 бона и си видях грешката.Оппа тези щом дават толкоз пари я да видиме за какво иде реч, с какво се занимава фирмата.Ами разглеждам нета аз и разбирам ,че фирмата се занимава с диаманти.Значи нещо класно!
О за 80 бона не го давам.Писах им искам 1000 000 еурос.Дърпат се врънкат цели 4 месеца и накрая кандисах за 500 000 еурос.Вече си представях Хаваите ,Лонг Бийч ,Парис , Канада,а не Карлуково.:).
Време беше да им го прехвърля,след толкова много туткане и сакане на мъни от моя страна,ноооооооо разбирам -че моя български регистратор ми е гепил домейна.Сменил е who isa ,прехвърлил им го взел парите и забягнал.Вайках се ,кого ли да съдя,как да докажа че е бил мой и не съм го продавал.Тъкмо идваха едни в бели престилки да ме приберат в Карлуково и се събудих,целия облян в пот -държащ касовата бележка от селския хоримаг!

Въпроса ми е сигурни собственици на домейни ли сме?Тук в България и по света!?

п.с Мислите ми бяха породени от Meet.me,който е продаден за 450 000 доларес
Всеки от нас можеше да го притежава!

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=29248
 
Последно редактирано:
Още две минути днес пропиляни в глупости - що не слагаш някакви смислени заглавия на темите си? Ще спестиш време на други, които си имат някаква работа
 
От: Re: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Ще спестиш време на други, които си имат някаква работа
Този ,който си има работа не влиза изобще тука ,а си я върши!!!
А отностно заглавието - УМИШЛЕНО съм го написал.Защотото думата домейн+милионер е като пътеводна звезда за всеки тук и темата ще има доста посетители.Едвали някой да не иска да направи пари. Щом се крадат имоти ,кредитни карти,самоличности,пари -защо да не може да се крадат домейни?!
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Ще спестиш време на други, които си имат някаква работа
Този ,който си има работа не влиза изобще тука ,а си я върши!!!
А отностно заглавието - УМИШЛЕНО съм го за написал.Защотото думата домейн+милионер е като пътеводна звезда за всеки тук и темата ще има доста посетители.Едвали някой не иска да стане да бъде богат. Щом се крадат имоти ,кредитни карти,самоличности,пари -защо да не може да се крадат домейни?!При откраднат домейн към кого се обръщат.Все някой сигурно знае!


п.с сори за пост 3 изтрийте го!
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Въпроса ми е сигурни собственици на домейни ли сме?Тук в България и по света!?

Хубав сън си сънувал! Дано ти се сбъдне!

По въпроса за сигурността на собствениците на домейни: повече от седмица вече се боря с един регистрар по прехвърлянето на един домейн от един хост на друг. Става въпрос за фирмен сайт, който някога е бил администриран от човек, който от години не работи повече за фирмата, но в момента, в който е закупил по поръчка на шефа си, домейна е оставил собствения си личен мейл за контакт. Иначе домейна е ригистриран на името на собственика на фирмата и човека си плаща всяка година, но сега му се налага да премести всичко на друг хост и се оказва, че това е невъзможно без съгласието на онзи негов бивш работник... Вероятно проблемът ще бъде разрешен, но след доста тичане по мъките.
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Хубав сън си сънувал! Дано ти се сбъдне!

По въпроса за сигурността на собствениците на домейни: повече от седмица вече се боря с един регистрар по прехвърлянето на един домейн от един хост на друг.

Приеми,че домейна е доста известен и струва пари-регистратора не може ли да си го гепи,като го прехвърли на някой друг .Свят голям далавери също!
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

А човек как може да си направи регистратор?
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Булблогър то на темите си пише кои са безсмислени - Като видиш автора и може направо да пропуснеш :)
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Аз съм си имал работа със съд и знам лесен начин да докажеш собственост върху домейн. Фактурата или разписката или там каквото ти дават при плащане за година или няколко години напред си е годен за пред съд документ. С него доказваш собственост, а ако хостинг компанията спори, че ти всъщност си го продал те трябва да го докажат. Логовете не се броят за доказателство, тъй като този, който ги представя, лесно може да ги манипулира. За да докажеш добросъвестността си може да представиш извлечения от банковите си сметки (включително и paypal) и да докажеш, че никой нищо не ти е давал за домейн. За такъв случай непременно ще нападна некоректния домейн регистратор със съд, ако ще и да е извън България. Иначе в България дори можеш да подадеш жалба за извършено престъпление измама, тъй като си бил вкаран в заблуждение, че с плащането домейнът ще е твой до еди-кога-си и те тъй като са ти взели парите (документът за плащането на годишната такса е достатъчен) имат имотна облага от това. На тарикати на дребно няколко месеца затвор или условна присъда ще им се отрази добре.
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Ехеее виж хората какви смислени сънища сънуват. Последното нещо, което сънувах беше, че ме блъска кола, а аз през цялото време си мислех, еххх мамка му ся ще пукна и проектите ми оставят на вятъра. Кой ще прибира кинтите от тях.
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Този чупи тъпометъра с всяка тема.
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Този чупи тъпометъра с всяка тема.
Все някой трябва да го прави.
Иначе аз сънувам все някакви конспирации и екшъни. Често влизам в ролята на лошия. Може би се дължи на дефекта ми, че искам да разбера тези, които считам за злодеи.
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Абе пичове, аз още треперя.


Преди малко ми се звъни по тела, ама така международно някъде 7 и 30 викам кво става. Некой да не ми иска пари, престраших се вдигнах го. Обадиха ми се едни пичове от Купертино, цел месец умували и решили ми се обадят късно вечерта, след като поизпили доста солидно количество виЙски и ме оферита, че нещо в ла*ната дето и сера имало толкова ценно че било десетки пъти по скъпо ако се сравнява с диамант на съшия грамаж. Викат ми искат екслузивни права, викам и ок 100 бона на ходено до кенефа, всичко бе ок дори в понедлник щяха правят bank wire, щото нали е уикедн и банките си реалксират, и аз вече си бия гъза в тавана милионер станах, ама разбрах че копелнцата от ВиК, подписали подмолен договор, не знам как го направили и ми монополизирали кенефа и всичко вече е тяхно, бахти - има ли ВиК собственост в/у крания човешки продкут който върви по канлизацията??!? Кажете кво да правя.........
 
От: Продадох домейн и станах милионер в евро!

Иначе аз сънувам все някакви конспирации и екшъни. Често влизам в ролята на лошия. Може би се дължи на дефекта ми, че искам да разбера тези, които считам за злодеи.

Унвизе - почнеш ли да сънуваш такива работи е сигурен сигнал че ти е кофти доставчика :)
 

Горе