Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Разбирам!Най-добре е да не рискувам!Ще изчакам приятеля ми да започне дейността на фирмата си и тогава евентуално,ще продавам през неговата фирма.Никъде няма да споменавам в описанието,че са Реплики и разбира се ще пускам касови бончета ако се налага!!!

Как така няма да споменаваш, че са реплики? Ще лъжеш клиентите ли?
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Как така няма да споменаваш, че са реплики? Ще лъжеш клиентите ли?

Ей така! Трайка си и ако мине. Да не мислиш, че е единствената? Като и чета нещата много ми звучи като една девойка, която наводни продавалника с оферта за iPhone 4S на 135лв. Тя в Пловдив, ама телефоните тръгват от Варна...Описанието е като за 4S и ако не се обадиш (ясно е, че оригинален не струва 135лв), НО ако не се обадиш и попиташ изрично - никои не казва.
Или е същата схема или нещо много подобно...
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Как така няма да споменаваш, че са реплики? Ще лъжеш клиентите ли?

Разбира се че няма да лъжа клиентите си!!!Това не е в стила ми,просто ще се опитам да заобиколя закона.Пък ако стане.Има начин клиента да получи информация от мен за дадената стока,стига да иска!!Магазина ще е за дрехи,обувки и бижута реплики.Не и мобилни телефони.
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Разбира се че няма да лъжа клиентите си!!!Това не е в стила ми,просто ще се опитам да заобиколя закона.Пък ако стане.Има начин клиента да получи информация от мен за дадената стока,стига да иска!!Магазина ще е за дрехи,обувки и бижута реплики.Не и мобилни телефони.

Спестяването на истината не е лъжа, така ли?
Мисля, че спестяването и ще ти донесе само главоболия. Кажи ми честно, ти представяш ли си да отговориш на 50 запитвания по мейл и телефон в рамките на 1 ден? А седмица така?
Ти можеш да си заобикаляш на воля, но все ще влезеш в погледа на някои, които няма да си зарадвала и тогава ще те топне. И повярвай не е толкова нереално, колкото може би ти се струва. Няма как да останеш 100% анонимна. Остават колкото ти душа иска следи - телефонен номер, мейл, ИП, офис на куриери, куриерски услуги и товарителници, суми, дестинации. Разликата между сега и тогава е, че ще пуснеш тема в друг раздел на този форум с юридическите питания...
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Разбира се че съм наясно с всичките тези рискове,направих запитване тук,струва ли си риска и има ли някой с такъв опит.А и както казаха по напред в темата няма да е кой знае каква вредата ако нямам фирма и едва ли ще съм единствената,която продава Реплики.Не мога да копирам няколко линка с подобни магазини в фейса,но предполагам повечето от вас са запознати.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Катерина хората просто ти казват това което и аз ти написах в първият пост - Това че всички го правят не значи че ако и ти го правиш някой може да ти гарантира че няма да имаш проблеми.

Никой не те съди за това дали искаш да заобиколиш закона или няма да информираш достатъчно клиентите си - просто ти казват че и в двата случая не е лесно и си носиш рисковете.

Направи каквото смяташ за добре но после ако имаш проблеми можеш да се сърдиш единствено на себе си а не да викаш ама те в предприемач ми казаха че ако продавам в продавалник няма да имам проблеми.

По между другото сега се замислих - КЗП дали въобще ще искат да се занимават със жалба ако тя е подадена срещу частно лице а не срещу фирма.
Аз си мисля че ако им се обадиш и те питат от къде купихте и им кажеш от Катето от продавалник - въобще няма да искат да заведат преписка не мисля че частните взаимоотношения са им в прерогативите, както и ако си фирма въобще не ти обръщат внимание ако искаш да се жалваш от друга фирма.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Катерина хората просто ти казват това което и аз ти написах в първият пост - Това че всички го правят не значи че ако и ти го правиш някой може да ти гарантира че няма да имаш проблеми.

Никой не те съди за това дали искаш да заобиколиш закона или няма да информираш достатъчно клиентите си - просто ти казват че и в двата случая не е лесно и си носиш рисковете.

Направи каквото смяташ за добре но после ако имаш проблеми можеш да се сърдиш единствено на себе си а не да викаш ама те в предприемач ми казаха че ако продавам в продавалник няма да имам проблеми.

По между другото сега се замислих - КЗП дали въобще ще искат да се занимават със жалба ако тя е подадена срещу частно лице а не срещу фирма.
Аз си мисля че ако им се обадиш и те питат от къде купихте и им кажеш от Катето от продавалник - въобще няма да искат да заведат преписка не мисля че частните взаимоотношения са им в прерогативите, както и ако си фирма въобще не ти обръщат внимание ако искаш да се жалваш от друга фирма.

Разбира се че риска си е изцяло мой,и ако се случи нещо си поемам вината.Не ми е в природата да обвинявам наляво и надясно.Благодаря все пак на всички за разясненията.

Виж това за КЗП не ми е много ясно,и дали изобщо ще се занимават с жалби с/у частно лице.Може би този въпрос трябва да се зададе в друга тема!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

от доства време седя и се чудя няма ли някои в тази държава да реши да продава нещо качествено на нормална цена. стига с тези реплики с печалби от по 4-500% и нелегални магазини. Това не е бизнес.

защо не може да се купуват качествени стоки и да се продават с нормална печалба?

преди 3 седмици се реших и направих точно това. имам си фирма и всичко ми е законно, издавам си касова бележка за всеки продаден артикул, плащам си ддс на всяка една стока. внесох няколко продукта от легални складове на едро, направих си една фейсбук страница. платих реклама. цените са същите като в йбеи и амазон. продуктите ми нямат аналог на бг пазара.
успех - никакъв. и като попитам за мнение всички викат много готина идея, ама са ти високи цените. което аз го тълкувам по следния начин - джъмбо и китайските магазини втълпиха на хората че могат да купуват буклуцу/реплики на ниски цени, а магазините да прибират огромни печалби. не ми харесва!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

от доства време седя и се чудя няма ли някои в тази държава да реши да продава нещо качествено на нормална цена. стига с тези реплики с печалби от по 4-500% и нелегални магазини. Това не е бизнес.

защо не може да се купуват качествени стоки и да се продават с нормална печалба?

преди 3 седмици се реших и направих точно това. имам си фирма и всичко ми е законно, издавам си касова бележка за всеки продаден артикул, плащам си ддс на всяка една стока. внесох няколко продукта от легални складове на едро, направих си една фейсбук страница. платих реклама. цените са същите като в йбеи и амазон. продуктите ми нямат аналог на бг пазара.
успех - никакъв. и като попитам за мнение всички викат много готина идея, ама са ти високи цените. което аз го тълкувам по следния начин - джъмбо и китайските магазини втълпиха на хората че могат да купуват буклуцу/реплики на ниски цени, а магазините да прибират огромни печалби. не ми харесва!

Съгласна съм с теб и твоето мнение,но докато в България дребния бизнес продължава да процъфтява по този начин ще е така.Незнам за печалби от 400-500%,но ще ти дам един пример- рокля Реплика на DG в Китайски сайт е примерно 70$ +шипинг цена приблизително 20$ и това е около 130лв.Надценката, която повечето пъти съм виждала по тези сайтове и страници 100% т.е тази рокля се продава тук за близо 260лв.
Стандарта на повечето българи не позволява рокля за 2000-3000$ и ето лесен вариант да носи Реплика за 200-300лв.
Поздравявам те и аз за идеята и дано бизнеса си потръгне.Успех.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Ами няма и да ти хареса. Аз и колегата внасяме някаква стока : ел. цигари, плеъри, нормални телефони с 1-2 сим карти и разни други джунджурий и като има платим всияките тъпотии цената им става.... Обаче лекето дето живее до Илиянци отива купува 5 броя от всички пуска го в Продавлника или в някакъв сайт с 2-3-5 лв горница и познай кой продава и кой блее. После получавам мейли и обаждания мгно са ви скъпи стоките в Продавалник имало цигари за 29 лв комплекта...


Какъв е извода законния е преебан, този дето няма една хартийка за стоката си гледа кефа
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

:lol:

Не си прав ако продава дрехи вместо да пише реплика Адидас, Найк, Пума може просот описаниеот да бъде Спортна блуза с надпис или Сортни обувки. Нито пише, че са оригинал, нито нарушава някой закон.


Същото и за телефоните който са с външен вид на някоя марка. Вместо Реплика Айфон се пише Мобилен Телефон ПСТ-267К коеопт си е релания модел на телефона. АКо някой е уникално тъп да си мисли, че телефон за 80-100 лв е Айфон проблема си е негов
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

:lol:
Същото и за телефоните който са с външен вид на някоя марка. Вместо Реплика Айфон се пише Мобилен Телефон ПСТ-267К коеопт си е релания модел на телефона. АКо някой е уникално тъп да си мисли, че телефон за 80-100 лв е Айфон проблема си е негов

Така може. Но да напише продавам iPhone 5 и да не уточни, че е реплика си е чиста измама и риска да я докладват на властите е драстично по-голям, отколкото ако е написала, че са реплики. Едва ли от Apple ще тръгнат да преследват всеки търговец на дребно, който е пуснал да продава реплика на телефона им. Но клиент, който е мислил, че купува iPhone и е получил китайско менте е много вероятно да подаде жалба.

В Продавалник на повечето стоки, които са реплика си пише, че са реплика, точно за да се избегнат евентуалните проблеми с клиентите, а не защото надписът "реплика" прави обявата по-атрактивна.

И Кате, слагай по един интервал след препинателните знаци.
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Така може. Но да напише продавам iPhone 5 и да не уточни, че е реплика си е чиста измама и риска да я докладват на властите е драстично по-голям, отколкото ако е написала, че са реплики. Едва ли от Apple ще тръгнат да преследват всеки търговец на дребно, който е пуснал да продава реплика на телефона им. Но клиент, който е мислил, че купува iPhone и е получил китайско менте е много вероятно да подаде жалба.

В Продавалник на повечето стоки, които са реплика си пише, че са реплика, точно за да се избегнат евентуалните проблеми с клиентите, а не защото надписът "реплика" прави обявата по-атрактивна.

И Кате, слагай по един интервал след препинателните знаци.


Впрочем в България има един голям проблем, никой не прави разлика между реплика и менте. Репликите са максимално близаки до оригинал като често качеството им е толкова добро, че не е възможно да се различат без апартура или определни знания
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

@Крумов - дай пример да си купя едно такова менте и да съм по-доволен от оригинала.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

В България реплики няма. На запад има мазгни където можеш да закупиш реплика на даден часовник, бижу, картина и т.н произведени с разрешението на марката като е добавен знак, че са реплика
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Т.е. пак стигаме до тезата за дребните тарикати и дървото.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Т.е. пак стигаме до тезата за дребните тарикати и дървото.



Ако са тъпи да, ако са поне малко мислещи не
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Няма да се жалваш от катето а от лицето продало и изпратило стоката като приложиш товарителницата като документ за покупка. Жалбите фирма-фирма не са обект на закона за защита на потребителя, което ясно е упоменато в него. За това кзп не се занимават. Продавалник има оу, по които продаващият е продавач, купуващият е купувач, товарителницата е документа доказващ сделката.

Катерина хората просто ти казват това което и аз ти написах в първият пост - Това че всички го правят не значи че ако и ти го правиш някой може да ти гарантира че няма да имаш проблеми.

Никой не те съди за това дали искаш да заобиколиш закона или няма да информираш достатъчно клиентите си - просто ти казват че и в двата случая не е лесно и си носиш рисковете.

Направи каквото смяташ за добре но после ако имаш проблеми можеш да се сърдиш единствено на себе си а не да викаш ама те в предприемач ми казаха че ако продавам в продавалник няма да имам проблеми.

По между другото сега се замислих - КЗП дали въобще ще искат да се занимават със жалба ако тя е подадена срещу частно лице а не срещу фирма.
Аз си мисля че ако им се обадиш и те питат от къде купихте и им кажеш от Катето от продавалник - въобще няма да искат да заведат преписка не мисля че частните взаимоотношения са им в прерогативите, както и ако си фирма въобще не ти обръщат внимание ако искаш да се жалваш от друга фирма.
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

:lol:

Не си прав ако продава дрехи вместо да пише реплика Адидас, Найк, Пума може просот описаниеот да бъде Спортна блуза с надпис или Сортни обувки. Нито пише, че са оригинал, нито нарушава някой закон.


Същото и за телефоните който са с външен вид на някоя марка. Вместо Реплика Айфон се пише Мобилен Телефон ПСТ-267К коеопт си е релания модел на телефона. АКо някой е уникално тъп да си мисли, че телефон за 80-100 лв е Айфон проблема си е негов

Точно така,никъде няма да пиша Рокла реплика DG,a просто официална къса рокля и така......всеки сам си преценя иска или не иска да закупи.

М/у другото искам да вметна че много пъти съм си купувала дрехи от Sport Direkt и съм сигурна,че повечето спортни марки там са копия и произведени в Китай.Така че за качеството може да се спори много.
 

Горе