Продажба на домейнче

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте,

притежавам един домейн на една европейска марка която има вече стотици магазини и в България. домейна е .бг и получих емайл че искат да ми го купуват, незнам дали имат връзка с фирмата или е някой друг. Казах им че няма фиксира цена и те са ми предложат цена.. получих оферта от 1000 долара..
Но реално търся поне 50 К + така че според вас как се процедира при тази ситуация , до сега домейни не съм продавал така че какво да направя за да не уплаша купувача да кажа ли че реално търся цена около 50 К.. ако знаех че са точно от фирмата тогава бих им искал 100 К ахаха но се чудя каква ще е реалната цена която да им искат след тази оферта от тяхна страна..
 
подържай си цената от 50К като ако купувача е сериозен ще се спогодите на 40К
 
Виж първо дали може да се арбитрира.
Ако не, чак тогава им влизай с нагли оферти.
 
на тия изобщо не им вярвай , ако им се вярва досега да имам няколко милиарда
Има такъв момент, но поне да се ориентира и да не го продаде под 1к :)
 
  • Like
Реакции: Vbb
Виж първо дали може да се арбитрира.
Ако не, чак тогава им влизай с нагли оферти.
Не е ли възможно всеки .бг домейн да се арбитрира? Ако може, то тогава няма нужда и 10лв да му предлагат, тъй като ще го вземат безплатно. Аз имам един подобен казус и се притеснявам да не дойде един такъв момент. По принцип се чудя дали преди една такава мярка аз ще бъде уведомен и ще имам време да помислим и евентуално попреговорим вариантите, ако си по запознат сподели някакъв опит ?
 
Не е ли възможно всеки .бг домейн да се арбитрира? Ако може, то тогава няма нужда и 10лв да му предлагат, тъй като ще го вземат безплатно. Аз имам един подобен казус и се притеснявам да не дойде един такъв момент. По принцип се чудя дали преди една такава мярка аз ще бъде уведомен и ще имам време да помислим и евентуално попреговорим вариантите, ако си по запознат сподели някакъв опит ?

Ми то си има нещо като правила в регистър.бг според които може да се арбитрира и евентуално вземе домейн. Пише ги там някъде. Не помня в детайли понеже не ме е вълнувало от години.
 
Смело напред, в България всичко е объркано, тъй че няма к'во да ти дреме. Даже на твоята цена бих сложил още една нула и да ходи към 390 000, нали сме европейци. Цената е шокираща само за примитивни азиатски общества, смело напред.
 
Смело напред, в България всичко е объркано, тъй че няма к'во да ти дреме. Даже на твоята цена бих сложил още една нула и да ходи към 390 000, нали сме европейци. Цената е шокираща само за примитивни азиатски общества, смело напред.
хахаха рано или късно ще дойдат и ще си го вземат няма как.. аз искам от марката да дойдат имат 40 МЛН оборат.. да им кажа 200 бона хахаха
 

Горе