Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българиски

Здравейте,

Имам опция да продавам в USA И имам човек там дето да достава стоката. Проблемът е, че моят PayPal e Български, а ако пиша БГ адрес в Ebay едва ли някой ще купи нещо, заради локацията.
Та мога ли да се напиша с Американския адрес, само за целите на продажбите, така и така стоките ще се доставят от там на купувачите.
Знам че има хора тука, дето се занимават с подобна дейност и със сигурност могат да кажат.
Благодаря предварително.

thexy

Member
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Няма проблем, че paypal-a ти е български. Щом стоката се шипва от САЩ, то си задай Primary ship from address да ти е американски :)

От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Няма проблем, че paypal-a ти е български. Щом стоката се шипва от САЩ, то си задай Primary ship from address да ти е американски :)
Благодаря много за информацията. Оценявам го, че един от познатите ми дето живее и продава от САЩ почти ми каза, че не можело.
Ще го направя. Още веднъж хиляди благодарности.

thexy

Member

Моля :) Хубаво е и return адреса да ти е същия като shipping адреса. Ако има връщания да отиват там, от където е изпратена стоката.

Оценявам го, че един от познатите ми дето живее и продава от САЩ почти ми каза, че не можело.

То, че може, може. Което НЕ значи, че не са се подсигурили и „вързали гащите“ относно продавачите с fake item location + с шанс за MC999 или MC054 + се губи донякъде защитата: We may not require that an item be returned to the seller when: The item location was misrepresented.

Действаш as usual на свой риск.

От: От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Бъл

То, че може, може. Което НЕ значи, че не са се подсигурили и „вързали гащите“ относно продавачите с fake item location + с шанс за MC999 или MC054 + се губи донякъде защитата: We may not require that an item be returned to the seller when: The item location was misrepresented.

Действаш as usual на свой риск.
Тва го знам. Имам един приятел от Англия, и той прави дропшипинг, ама той си е от там де. И едно скапано "паки" живеещо в Лондон му направи проблем, че виждаш ли не бих получил пакета. Той обаче понеже си е англичанин се обади на ГейПал, даде им тракинг номер и там другите глупости и те оправиха бакията. Еми кво да се прави по - добре продажби навън, от колкот нищо на скапания ни пазар. Не че нещо, ама нещата дето там вървят, тука никои не ги търси щото хората нямат пари за тях.

Salv1

New Member
От: От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Бъл

Здравейте. Опитвам да направя дропшипинг. Имам поръчка в Ebay, a от Amazon съм поръчала стоката. В амазон при поръчването, въведох адреса на моя клиент, а на данни за фактура съм писала моите данни (с български адрес), като аз плащам. Това правилно ли е? И сега какво следва? Първо трябва да получа отговор от Амазон и след това ли да направя шипинга в Ebay? И как да направя шипинга? Аз обаче маркирах, че е шипната поръчката, а май не трябваше и сега не мога да го върна. Моля за помощ, тъй като не разбирам дропшипинга.

Salv1

New Member

А в същото време в PayPal ми дава да въведа Tracking номера: Enter Tracking Information and Order Status.

Salv1

New Member

А в ebay Ми пише това:
Help get your money faster
-Print eBay or PayPal labels so your tracking information uploads automatically
-Manually enter your tracking information on eBay or your PayPal Transaction Details page if you ship domestically directly through USPS, UPS, or FedEx
-Mark your items as shipped on eBay

Какво да направя, че моят клиент да разбере, че съм шипнала стоката?

batyo

New Member

Здравей ,

нещо си оплескала. В Amazon стъпките са следните :
1. Вкарваш итема в кошницата .
2. Отиваш на кошницата и даваш Checkout
3.Добавяш нов шипинг адрес - и там вкарваш адреса на клиента ти от ибей - едно към едно ( естeствено да изглежда прилично - повечето селяни си пишат адресите и имената с малки букви и т.н ) , аз лично добавям мой телефон - което е единственото различно нещо от адреса в поръчката от ebay .
4.Потвърждаваш плащането (картата) - на всеки нов вкаран адрес трябва отново да си потвърдиш картата
5. Определяш срока на доставка и оглеждаш всичко гореизброено дали е ОК
6 Правиш последно потвърждаване на поръчката и си готова .

И след това гледаш през My Orders кога ще ти я изпратят - ако си активирала известие на мейла ще го получиш без да следиш изпращането .
Не знам някъде да те пита за данни за фактура .Прегледай това което съм ти описал и си намери грешката .
Когато го изпратят взимаш номера от Amazon и го вкарваш ръчно в ebay

Последно редактирано:

Salv1

New Member

В Review your order има Delivery address и Invoice address. В Invoice address съм писала моя адрес. Изпълнила съм всичко, което пишеш с изключение бна това, че в Invoice address съм писала моя адрес и имена. Кой номер имаш в предвид да въведа ръчно в Ebay: Trucking number ли? Благодаря ти за отговора.

Salv1

New Member

Trucking number съм го въвела ръчно в Ebay в Trucking number: Add. Притеснява ме дали правилно попълвам данните в Ebay. Шипването го избирам от My Оptions, където е поръчката на клиента. Но забелязах, че след това като отмаркирах шипването, след това шипването изчезна от My Options, а се появи Dispatch и въведох Dispatch вместо Shipping. И каква е разликата между Dipatch и Shipping? Въвеждам Contact member, след това добавям Trucking number. A и се притеснявам дали правилно съм въвела данните за доставка: срок на доставка и шипинга. Избрала съм Economy Shipping from China (11 to 35 working day), когато при продавача, от когото купувам пише Standard International Post. Трябва ли предварително да обозначавам датата на доставка в моята обява?

Salv1

New Member

Според това, което си писал, излиза, че купувачът ще получи директно стоката от моя продавач и никъде няма да пише моето име. Аз мислех, че като въведа моите данни в Invoice address, че по този начин ще направя така, че моят клиент да вижда само моите данни, но не й данните на моя продавач. А моят клиент по твоя начин няма ли да види, че стоката е много по-евтина от тази, която той плаща на мен?

Salv1

New Member

gshopov, не ми е активна тази опция на GIFT в амазон. Как мога да я активирам?

batyo

New Member

Ммм , доста късно виждам продължението ..... Gift option ползваш когато ти я даде да се маркира при FBA доставиците , а иначе я има на 100% при итеми продавани директно от Amazon.com

logout

Member

А бе хора..Тръгнали сте да правите бизнес а не ви се дават 50-100 долара за обучения.Такива експерименти завършават само и единствено с бан от платформата.Давате 100 долара и ви е мирна главата.Избиоват се за месец.СРАМОТА!

batyo

New Member

Принципно подкрепям logout . Информация има доста в нета и по форумите , но при платените обучения тя е систематизирана и последователна и реално за човек който планира сериозно да се занимава с този вид бизнес е безценна .

Горе