Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българиски

Здравейте,

Имам опция да продавам в USA И имам човек там дето да достава стоката. Проблемът е, че моят PayPal e Български, а ако пиша БГ адрес в Ebay едва ли някой ще купи нещо, заради локацията.
Та мога ли да се напиша с Американския адрес, само за целите на продажбите, така и така стоките ще се доставят от там на купувачите.
Знам че има хора тука, дето се занимават с подобна дейност и със сигурност могат да кажат.
Благодаря предварително.
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Няма проблем, че paypal-a ти е български. Щом стоката се шипва от САЩ, то си задай Primary ship from address да ти е американски :)
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Няма проблем, че paypal-a ти е български. Щом стоката се шипва от САЩ, то си задай Primary ship from address да ти е американски :)
Благодаря много за информацията. Оценявам го, че един от познатите ми дето живее и продава от САЩ почти ми каза, че не можело.
Ще го направя. Още веднъж хиляди благодарности.
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Моля :) Хубаво е и return адреса да ти е същия като shipping адреса. Ако има връщания да отиват там, от където е изпратена стоката.
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Оценявам го, че един от познатите ми дето живее и продава от САЩ почти ми каза, че не можело.

То, че може, може. Което НЕ значи, че не са се подсигурили и „вързали гащите“ относно продавачите с fake item location + с шанс за MC999 или MC054 + се губи донякъде защитата: We may not require that an item be returned to the seller when: The item location was misrepresented.

Действаш as usual на свой риск.
 
От: От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Бъл

То, че може, може. Което НЕ значи, че не са се подсигурили и „вързали гащите“ относно продавачите с fake item location + с шанс за MC999 или MC054 + се губи донякъде защитата: We may not require that an item be returned to the seller when: The item location was misrepresented.

Действаш as usual на свой риск.
Тва го знам. Имам един приятел от Англия, и той прави дропшипинг, ама той си е от там де. И едно скапано "паки" живеещо в Лондон му направи проблем, че виждаш ли не бих получил пакета. Той обаче понеже си е англичанин се обади на ГейПал, даде им тракинг номер и там другите глупости и те оправиха бакията. Еми кво да се прави по - добре продажби навън, от колкот нищо на скапания ни пазар. Не че нещо, ама нещата дето там вървят, тука никои не ги търси щото хората нямат пари за тях.
 
От: От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Бъл

Здравейте. Опитвам да направя дропшипинг. Имам поръчка в Ebay, a от Amazon съм поръчала стоката. В амазон при поръчването, въведох адреса на моя клиент, а на данни за фактура съм писала моите данни (с български адрес), като аз плащам. Това правилно ли е? И сега какво следва? Първо трябва да получа отговор от Амазон и след това ли да направя шипинга в Ebay? И как да направя шипинга? Аз обаче маркирах, че е шипната поръчката, а май не трябваше и сега не мога да го върна. Моля за помощ, тъй като не разбирам дропшипинга.
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

А в същото време в PayPal ми дава да въведа Tracking номера: Enter Tracking Information and Order Status.
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

А в ebay Ми пише това:
Help get your money faster
-Print eBay or PayPal labels so your tracking information uploads automatically
-Manually enter your tracking information on eBay or your PayPal Transaction Details page if you ship domestically directly through USPS, UPS, or FedEx
-Mark your items as shipped on eBay

Какво да направя, че моят клиент да разбере, че съм шипнала стоката?
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Здравей ,

нещо си оплескала. В Amazon стъпките са следните :
1. Вкарваш итема в кошницата .
2. Отиваш на кошницата и даваш Checkout
3.Добавяш нов шипинг адрес - и там вкарваш адреса на клиента ти от ибей - едно към едно ( естeствено да изглежда прилично - повечето селяни си пишат адресите и имената с малки букви и т.н ) , аз лично добавям мой телефон - което е единственото различно нещо от адреса в поръчката от ebay .
4.Потвърждаваш плащането (картата) - на всеки нов вкаран адрес трябва отново да си потвърдиш картата
5. Определяш срока на доставка и оглеждаш всичко гореизброено дали е ОК
6 Правиш последно потвърждаване на поръчката и си готова .

И след това гледаш през My Orders кога ще ти я изпратят - ако си активирала известие на мейла ще го получиш без да следиш изпращането .
Не знам някъде да те пита за данни за фактура .Прегледай това което съм ти описал и си намери грешката .
Когато го изпратят взимаш номера от Amazon и го вкарваш ръчно в ebay
 
Последно редактирано:
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

В Review your order има Delivery address и Invoice address. В Invoice address съм писала моя адрес. Изпълнила съм всичко, което пишеш с изключение бна това, че в Invoice address съм писала моя адрес и имена. Кой номер имаш в предвид да въведа ръчно в Ebay: Trucking number ли? Благодаря ти за отговора.
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Trucking number съм го въвела ръчно в Ebay в Trucking number: Add. Притеснява ме дали правилно попълвам данните в Ebay. Шипването го избирам от My Оptions, където е поръчката на клиента. Но забелязах, че след това като отмаркирах шипването, след това шипването изчезна от My Options, а се появи Dispatch и въведох Dispatch вместо Shipping. И каква е разликата между Dipatch и Shipping? Въвеждам Contact member, след това добавям Trucking number. A и се притеснявам дали правилно съм въвела данните за доставка: срок на доставка и шипинга. Избрала съм Economy Shipping from China (11 to 35 working day), когато при продавача, от когото купувам пише Standard International Post. Трябва ли предварително да обозначавам датата на доставка в моята обява?
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Според това, което си писал, излиза, че купувачът ще получи директно стоката от моя продавач и никъде няма да пише моето име. Аз мислех, че като въведа моите данни в Invoice address, че по този начин ще направя така, че моят клиент да вижда само моите данни, но не й данните на моя продавач. А моят клиент по твоя начин няма ли да види, че стоката е много по-евтина от тази, която той плаща на мен?
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

gshopov, не ми е активна тази опция на GIFT в амазон. Как мога да я активирам?
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Ммм , доста късно виждам продължението ..... Gift option ползваш когато ти я даде да се маркира при FBA доставиците , а иначе я има на 100% при итеми продавани директно от Amazon.com
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

А бе хора..Тръгнали сте да правите бизнес а не ви се дават 50-100 долара за обучения.Такива експерименти завършават само и единствено с бан от платформата.Давате 100 долара и ви е мирна главата.Избиоват се за месец.СРАМОТА!
 
От: Продажби в Ebay - мога ли да пиша, че стоката е в USA, а PayPal-а ми да е Българи

Принципно подкрепям logout . Информация има доста в нета и по форумите , но при платените обучения тя е систематизирана и последователна и реално за човек който планира сериозно да се занимава с този вид бизнес е безценна .
 

Горе