Продукт с изтекъл срок на годност

Big_N

Member
Здравейте
преди малко майка ми се върна от магазина и кво да видя единият хранителен продукт годноста му е до 01.11.2009г. а в магазина продължава да се продава.
Та въпроса ми е някой знае ли къде мога да пусна сигнал и да им направят проверка?
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

Отиваш първо в магазина, ако ти оспорят се обаждаш в агенцията за защита на потребителя - намери в интернет телефоните за вашия район, да си подкован, обаче да знаеш, че като чуят за агенцията и се спичат веднага.
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

ти пък проверка ще им правиш за една боза дева и демокрацията дева
може да не са догледали хората
ходи и ще ти го сменят ... какво толкова е станало ?
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

ако мине мине.......ще ти кажат че днес са го получили като отидеш да връщаш продукта :)
в по големите магазини-Била , Плюс и др. от сорта май ги следят .......не съм попадала там на продукти с изтекъл срок на годност ..........доста хора нямат възможност да ходят за едно кисело мляко до големи магазини и си пазаруват от кварталните бакалии , където общо взето е доста мизерно.
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

Ако ще една вафла да е, криви трябва да ги направи. Това е недопустимо.
Съгласен съм. Така сме и за управляващите...скапани, не скапани търпим си ги. Ама и това не е редно. ;)

А какво остава да ни ебават и по магазините, направо с мениджъра говори, за да изясните случая. Че ако попаднеш на неква проскубана кокошка, може и да се захапете яко. :)
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

Органа до който се пуска жалбата е РИОКОЗ, а другия начин и доста по ефективен е комисията за закрила на потребителя (при тях корупция почти няма), а според мен е хубаво да се подаде оплакване. Няма значение дали е за една боза, един хляб или една дъвка. Отговорност на собствениците на магазини и техните управители е да се следи за качеството на продуктите срока на годност и прочие… все пак лесно може някое дете да си вземе такива продукти и да развие най-малкото салмонела…
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

Ако ще една вафла да е, криви трябва да ги направи. Това е недопустимо.
Стига глупости ... да не би да имат система и като някой продукт му наближава срока да им праща мейл :)
Казваш на касата и това е ...
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

глупости наговорихте много
КАКВО МИСЛИТЕ ЧЕ ЩЕ НАПРАВИТЕ
ОСВЕН ЧЕ ЩЕ НАПЪЛНИТЕ ГУШАТА НА НЯКОЙ ОТ ПРОВЕРЯВАЩИТЕ?

ще отидат ще почнат да му вадят от 100 кладенеца вода и ще си поискат да ги почерпиш за да няма последствия - вие да не живеете в холандия дева?
САМО ПРОСТОТИИ В ТАЯ ТЕМА
ЗА ЕДНА ВАФЛА ДА ХОДЕЛ ДА ПУСКА ЖАЛБИ
ЩО С ЕПРАВИТЕ?
рак ти все едно си нямала някоя химия в салона с изтекъл срок на годност?
знаеш ли аз личноп съм виждал бои за коса маркови
С ПО ТРИ ЛЕПЕНКИ ЗА ГОДНОСТ ЕДНА ВЪРХУ ДРУГА!
вие останалите нямат ели някоя търговийка да знаете че се случва
оня ден ходих при ветеринаря за кучето даде ми лекарство
пробрах се гледам изтекъл му срока

ПОНЕЖЕ НЕ СЪМ ИДИОТ ! - НЕ ЧЕ ОБИЖДАМ НЯКОГО ТУК
СИ МУ КАПНАХ НА КУЧЕТО от лекарствовто и - ооо чудо то не умря
отидох на следващия ден и му викам виж има тук изтекъл срок човека веднага ми предложи замяна и ми се извини
СЛУЧВА СЕ БЕ ХОРА НА КАКВИО СЕ ПРАВИТЕ?
И АЗ СЪМ ИМАЛ СТОКИ С ИЗТЕКЪЛ СРОК ИЗВИНЯВАМ СЕ И ГИ ЗАМЕНЯМ - ЩО ТРЯБВА ДА ПРАВИТЕ МРЪСНО НА ХОРАТА
АКО СА СИ ГО ЗАСЛУЖИЛИ ДА НО ЗА ЕДНА ГРЕШКА НА КАКВИ СЕ ПРАВИТЕ?

срока загодност е препоръчителен това не означава че е развален продукта
аз съм си купувал много неща които са В СРОК НО СА РАЗВАЛЕНИ !
ТАКА ЧЕ НЕ ИЗДРЕБНЯВАЙТЕ - НЕ БЪДЕТЕ ЗАДНИЦИ И ЕСНАФИ !
ако не ви го смени и ви се пъне тогава
преди 2 седмици НАМЕРИХ В ЕДИН СКЪП ХЛЯБ ОТ КАУФЛАНД / ИРЛАНДСКИ ЛИ КАКЪВ БЕШЕ СРЕД СЕМЕНАТА ОТДОЛУ И МИШИ ЛАйНета :) обадих им се казах им че ако пак намеря ще звънна да ги проверят ! вчера като ходих пак - нямаше :)

разбирам ги хората мишки напаст случва се влязла осрала
какво си мислите че в дюнерите дето ги ядете са стерилни ли или баничките или боза та или каквито и фа е гнусотии ... салам ?

пак ви казвам не бъдете дребнави !
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

ти пък проверка ще им правиш за една боза дева и демокрацията дева
може да не са догледали хората
ходи и ще ти го сменят ... какво толкова е станало ?

Вече не е 1 боза станаха 2 тази вечер взехме бадеми от същият магазин и срока им беше изтекъл с 2 месеца :shock: и магазина не е квартална бакалийка а е голяма верига магазини.
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

ми няма ги фърлят хората - стока е това :)

няма да забравя
РАМСТОР ЗНАЕТЕ ЛИ ГО

като го закриваха и накрая имаше последни продукти на разпродажба
на щандовете със разни вафли пасти такива кексчета малкоимше и като повдигнах отдолу имаше милиони миши лайна милиониии там се едно хамбар замишки беше иби му мамата :)
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

Малко с закъснение но да ви разкажа и развръзката.
След подадената от мен жалба ли молба ли беше забравих на 04.11.2009г. се свързаха с мен от РИОКОЗ.
Свърза се с мен жена отначало любезна часът беше 9:39 дата 30.11.2009 и ми каза "След направената на 25.11.2009г. проверка по вашата жалба на съответния колбас(или салам каза не съм сигрурен за това пиша колбас да не ви излъжа) и ядките бадеми от 200гр. не бяха констатирани продукти с изтекъл срок на годност"
след което и казах "ем аз сигнала го подадох на 4-ти ноември и за един месец вие кво искате да има още от тази стока с изтекъл срок на годност много ясно,че вече са я продали" и тя ми вика "господине ние постоянно правим проверки" и аз тъкмо да и кажа(понеже в града има и други големи вериги)"че има и други вериги които постоянно продават продукти с изтекъл срок на годност" тя ми затвори телефона.
Това за какво ви говори??
Институциите не работят както трябва или взимат подкупи.
След мой опит да се свържа по телефона(който ми го изписа на екрана на мобилния телефон) не ми бе вдигнато.

Извинявам се за грешките,таз вечер съм на домашно винце :)
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

ТИ МАЙ ЗАБРАВИ КЪДЕ ЖИВЕЕШ НЕГРЕ :)
ха наздраве
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

ТИ МАЙ ЗАБРАВИ КЪДЕ ЖИВЕЕШ НЕГРЕ :)
ха наздраве

ха забравих да кажа наздраве:).
А иначе не съм забравил къде живея ама нали Уж викат при това правителство правели проверки това онова.
Да не казвам и за Уж голямата националистическа партия Атака(понеже и там съм писал за сигнали) но явно на тях не им пука а медиите им вдигат рейтинага.
Кво ли си викат ние сега така ше прииикааме за дпс,турци,рязани а народа ш на избере е да ама НЕ.
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

Изтрито. :D
 
Последно редактирано:
От: Продукт с изтекъл срок на годност

:D :D тука съм объркал темата.
 
Последно редактирано:
От: Продукт с изтекъл срок на годност

чета, чета, чета и не спирам да се чудя.... тоя AMOUN кой го пусна тука аджеба?
Призовавам админите да му моднат акаунта и да забранят да използва главни букви и да bold-ва !!!!

Ще ме извинявате всички, и той в т'ва число, ама по-голямо лайно в тоя форум няма!!! Ако ни трябваха такива дето постоянно да пишат постове в оффтопика и да пишат с ГОЛЕМИ букви, щяхме да съберем доброволен отряд, да се запишем реферали за bux.to на някои 13 годишни хлапета и готово!!!

А сега по темата - не само скандал да им вдигнеш, ами можеш и да ги съдиш!!! В чужбина знаете ли колко стоки се връщат или се изхвърлят, щото им е минал срока на годност?? Това ако се беше случило в една Германия, досега тоя магазин да е затворен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Или поне на собствениците щеше да им се наложи заедно с данъчните и с ХЕИ-то да проверят всяка една стока в тоя шибан магазин... Аман от простащина...
 
От: Продукт с изтекъл срок на годност

А на теб трябва да ти забранят да пишеш по 100 препинателни знака един след друг.
И да те задължат да започваш изреченията си с главна буква.
 

Горе