Проект Братя Хлебари

От: Проект Братя Хлебари

Значи по принцип има доста фурни дори по центъра на София, които правят хубав и СКЪП хляб. Едни от най-известните са Jovan и ония хипита все им забравям името. Унипек също пускат от време на време по нещо, има хубави ГРЪЦКИ пекарни, хляба е много хубав при тях, но също скъп! Някъде около 4 лева самунчето....не вервам в Гърция да им е по толкова лебеца сигурно щото, че ги утепат с камънье ама тука нали сме си фьешън и страдаме от дълбоки провинциални комплекси та требе да ни е скъпичко. И все пак е хляб да го ева, не "мая от ягоди" да блъскат вътре, което е некво супер дупер мега нещо си ами и говна от перуанска лама да джаскат все тая. Най-хубавия хляб е най-простият и собственоръчно направеният. И най-важното е брашното. Не съм следил тук тези братя каква им е производствената линия, но едва ли те си сеят житото :wink: Просто в момента има някаква такава тъпа мания по био-мио-глупости и хората хващат вълната.
 
От: Проект Братя Хлебари

Онова в центъра е "Слънце и Луна", нали?
 
От: Проект Братя Хлебари

Горски напротив аз съм ял по Гръцко лЯб за 3 евро, нарязан и ужасен, мисля, че в Керамоти беше, да оставим това, че едвам намерихме хляб тогава имах чувството, че Гърците не консумират такова нещо, между другото ние Българите най-много си похапваме лебец май:)
Едно време къв убав леб се правеше на село, а и сега най-добрия и евтин вариант е у некое село некоя баба да ти замеси некой самун, ама вече май май и баби не останаха по селата.
 
От: Проект Братя Хлебари

За дивата мая има обяснение на страницата им, мисля.

Мислех, че като производител на ягодите, ти си производител и на дивата мая, та затова теб питах, но явно технологията си е гурме от всякъде и е дело на кулинарите.

Не мога да не се съглася с горския, обаче. Представям си какъв културен шок ще изживеят вкусовите ми рецептори ако взема, че си топна ягодовия хлебец в салатата или миш-маша. :)

Относно храната и аз съм малко традиционалист и съм леко скептична към храни с гръмки наименования, от сорта: ''един какъв си пуширан еди какво си върху канапе от еди що си с хапки от не знам какво си със сос от конфитюр от люти чушки... :)
 
От: Проект Братя Хлебари

Кой ще даде повече от веднъж 4 лв. за 500 гр.?
Аз лично смятам да се почерпя такъв за рождения ден и после само на юбилейти :p
 
От: Проект Братя Хлебари

Кой ще даде повече от веднъж 4 лв. за 500 гр.?
Аз лично смятам да се почерпя такъв за рождения ден и после само на юбилейти :p

На него ли ще наредиш свещичките? :lol:
 
От: Проект Братя Хлебари

Ей това ако ми обясниш какво е ще бъда много благодарна?
Първото - ясно, че е вид хляб, ама тая ягодова мая, пък и дива???? .... И питомна ли има?:-o

Преди мнооого време, когато работех във един голям завод за сладолед, ползваха два вида ягодови есенции от givaudan - 'ягода' и 'дива ягода'. Първата се оприличаваше като 'по-слаба' и наподобяваше градински ягоди, характерни с по-големите си габарити и по умерен вкус. Втората, се характеризираше със по-силен аромат и наподобяващ дребната и дива горска ягода.
 
От: Проект Братя Хлебари

Абе бегайте с тия хлябове. Който е ял истински черен руски хляб, нема да яде тия "капиталистически" самуни. По-хубаво от черен руски хляб със сельодка е само 1 милион долара в куфарче!
 
От: Проект Братя Хлебари

Преди мнооого време, когато работех във един голям завод за сладолед, ползваха два вида ягодови есенции от givaudan - 'ягода' и 'дива ягода'. Първата се оприличаваше като 'по-слаба' и наподобяваше градински ягоди, характерни с по-големите си габарити и по умерен вкус. Втората, се характеризираше със по-силен аромат и наподобяващ дребната и дива горска ягода.

Благодаря за изчерпателния отговор. :)

Това, което ме озадачи беше вероятността маята да е дива, а не ягодите, защото беше спомената, като ''ягодова дива мая''. Иначе знам какво представляват дивите ягоди - уникални са, като вкус и аромат. Бих ги яла в сладкиши, но под формата на хляб... едва ли.
 
От: Проект Братя Хлебари

Значит и язе уважавам креативността ама от много екстпирименти не останаха истински равоти
Ей на питай Вискяр дали има истински домати, бас държа че са само хибриди и мутанти
Не мога си пия ракията с истинска натурална салата, те доматите вътре сини направо все едно че са комбинирани със френско синьо сирене
Хляба съм го спрял заради диетата, ама без салата не мога,,, и пак качвам кък ще одя на муре не знам
 
От: Проект Братя Хлебари

и пак качвам кък ще одя на муре не знам
Ше седиш само в кръчмата? :D
 
От: Проект Братя Хлебари

Ше седиш само в кръчмата? :D

Аа срам не срам, ще са пека като кит на плажа, ама това е интересното, че колкото по тежък ставам се лепят повече фенки и то се малки и крехки,,, май е верно, че противоположностите се привличат, я не знаю
 
От: Проект Братя Хлебари

Преди мнооого време, когато работех във един голям завод за сладолед, ползваха два вида ягодови есенции от givaudan - 'ягода' и 'дива ягода'.

В'рла химия начи...като сега....аз па ми беше много интересно с кво тесто талянците и по-точно сицилянците си месят пиците, викам си тва ше е голееема тайна и требва поне три четири континента да обикола с по 15-20 семинара и да я разбера таа наука ма то па много разочарован останах. теа будали само брашно, вода и мая ръгали у тестото, даже и яйце ей така за кадем не слагали. барем малко така мая от ягодки да беха турили....ма не! брашно, вода, мая и сол...и те тва ти е. будали....:rolleyes:
 

Горе