Проект за субсидии и предложения :)

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Ще кандидатсвам по един проект за фирмата за субсидия бюджет-а е 45 К
Фирмата си има онлайн магазин за продажба на детски дрехи и за улесняване на работата в този стил и за напредване в работата ми трябва оборудване и да усвоя тези пари..

1. Лаптоп - 8000 лв
2. Iphone 15 pro MAX 1TB x 2 = 8000 лв.
3. Трябва ми фотоапарат хубав скъп който да прави продуктова фотография моля за предложения , като обективи към тях , стативи и каквото е нужно може и предложения с линкове.. Бюджет 10-15 бона
4. Осветление за играждане на студио
5. принтери със скенери

Според вас какво друго би ми свършило работа за тази работа, предложения..
 
Освен осветление може и от тези lightbox кутии или по-голямо нещо като декор за снимки на моделите.
А какъв е този проект, други могат ли да кандидатстват?
 
Ще кандидатсвам по един проект за фирмата за субсидия бюджет-а е 45 К
Фирмата си има онлайн магазин за продажба на детски дрехи и за улесняване на работата в този стил и за напредване в работата ми трябва оборудване и да усвоя тези пари..

1. Лаптоп - 8000 лв
2. Iphone 15 pro MAX 1TB x 2 = 8000 лв.
3. Трябва ми фотоапарат хубав скъп който да прави продуктова фотография моля за предложения , като обективи към тях , стативи и каквото е нужно може и предложения с линкове.. Бюджет 10-15 бона
4. Осветление за играждане на студио
5. принтери със скенери

Според вас какво друго би ми свършило работа за тази работа, предложения..

Ти щом имаш онлайн магазин, каква работа ще ти свършат тези 45К, не знам. За онлайн магазини, кандидатури за под 200К по проекти няма никакъв смисъл да се занимаваш.
А и какво ще постигнеш? Този лаптоп, за 8К, той не може и един линукс да зареди, ще го чакаш по 15 минути да цикли, под 20К за лаптоп е безсмислено. Телефона айде, ако е с две сим карти ще ти свърши някаква работа, въпреки, че тези модели, които са под 14К понякога заглъхват при разговори над 8 минути.
За фото студио, всички магазини с над 49 уникални дневни посещения, просто е задължително да разполагат с професионално фото оборудване. Ако вземеш най-евтините модели лаптоп и телефон, едва ли тези 13.5К които ще останат, ще ти стигнат дори за някакъв що-годе читав статив.
Според мен, не си губи времето, то само бумащината за този проект не си заслужава отделеното време. В крайна сметка си с онлайн магазин, гледай по-сериозно на нещата ☺️
 
Не съм сигурен защо е този разход от 8К за лаптоп, но явно ще се правят доста сложни неща. Ако е за продуктова фото-обработка, не мисля, че е нужно нещо толкова мощно.

Iphone 15 pro MAX 1TB x 2 = 8000 лв. с подходящия апп сигурно ще направиш доста по-лесно и бързо продуктови изображения от това да седиш пред някой Фотошоп. Да си призная, не съм ги пробвал, не ми се е налагало, но мисля, че ще свършат чудесна работа, имайки предвид и какво качество ще извади и камерата на телефона. С което на практика обезсмисляш и професионалния фотоапарат.

Аз лично бих ги налял в автоматизация на процеси. Писане на кодове и скриптове за оптимизация и дори интегриране на AI, отколкото в скъпа техника, която реално ще е еднакво резултатна с тази за парите делено на две.
 
целта е да се лапнат парите, не дали ще ти върши работа, те и два айфона може да се заменят с 2 китайчета от 150 лева за да вдигаш и взимаш поръчки
 
Може би трябва да включа изработка на апликация към онлайн магазин някой може да направи предложение и за цени
15k ... или колкото там има за дозапълване на бюджета 🤫

iOS + Android
 

Горе