Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Баси вица .
Основната идея е Вие като дистрибутор да си уредите позволението на нашите роботи събират информация от вашите вносители.Ние няма на сила да взимаме информация и ще спираме роботи които са нежелани.Може би след време ще се измисли известяване по емейл на всички собственици на уеб сайтове които попаднат в обхата на роботите и така един ден ще се събере аудитория от уеб сайтове които ще предлагат информация която ще се извлича в реално време.Платформата е създадена с цел масово действие за кратко време.Всички роботи ще се преглеждат от администратор и ще се игнорира всякакъв вид злоупотреби.Мисля , че отговорих на въпроса какво става когато робота е нежелан.

Зад платформата ще стой фирма която ще издава фактури за всеки един робот както и неговата годишна такса. Ето е и нея

Ето и още няколко отговора..

По подразбиране роботите ще записват в базата данни, но всеки клиент ще си има негова идея която ще се осъществи без допълнително заплащане :) Мисля , че и тук ме разбрахте..

Поздрави :)
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Основната идея е Вие като дистрибутор да си уредите позволението на нашите роботи събират информация от вашите вносители.Ние няма на сила да взимаме информация и ще спираме роботи които са нежелани.Може би след време ще се измисли известяване по емейл на всички собственици на уеб сайтове които попаднат в обхата на роботите и така един ден ще се събере аудитория от уеб сайтове които ще предлагат информация която ще се извлича в реално време.Платформата е създадена с цел масово действие за кратко време.Всички роботи ще се преглеждат от администратор и ще се игнорира всякакъв вид злоупотреби.Мисля , че отговорих на въпроса какво става когато робота е нежелан.

Зад платформата ще стой фирма която ще издава фактури за всеки един робот както и неговата годишна такса. Ето е и нея

Ето и още няколко отговора..

По подразбиране роботите ще записват в базата данни, но всеки клиент ще си има негова идея която ще се осъществи без допълнително заплащане :) Мисля , че и тук ме разбрахте..

Поздрави :)

Нещо се изгубихте между редовете и честно казано май нещата още не сте ги измислили. Значи от информацията се разбира, че бота мога да си го конфигурирам бързо и лесно за всеки сайт, след което да го ползвам и евентуално, ако вече има конфигуриран такъв бот, то няма да плащам за конфигурацията, а просто ще си го ползвам на готово... След това, няколко поста по-надолу обяснявате, че аз ще трябва да оредя, вие да може да теглите информацията и да я съхранявате. Ами ако информацията, която искам да се синхронизира...

Като човек, който не веднъж е писал подобни ботове... ми се струва, че просто ще направите една страница през която да си поръчват хората бот, който вие в последствие ще напишете до няколко дни и който съм си платил за да може някой друг да ползва безплатно, вместо да го разработите безплатно за сметка на годишната такса която ще платя. На всичкото отгоре, аз трябва да се занимавам да уговарям фирмата да ви даде разрешение да взимате данните от сайта им... данни, които ще могат в последствие да ползват и други хора.

Извинете ме, но не звучи никак сериозно това и четейки го се чудя какво ще ме накара да поръчам от вас робот, след като мога да го поръчам от някоя фирма да ми го напишат и след това дори мога да го препродавам, ако ми договора с фирмата създала го го позволява, от което ще си избия поне 50% от разходите и разправиите...

Препоръчвам ви сериозно да обмислите цялата концепция, понеже хората вече не са такива будали, като едно време и ще ви се наложи да ги убедите да ползват вашите услуги, а до тук като гледам темата, всички сме доста скептично настроени към това, което сте замислили.

Не ни разбирайте погрешно... голяма част от хората тук се радват, когато човек пусне полезна и читава услуга и с радост бихме я ползвали, но само ако ни улеснява и пести време. В случая и двата фактора ги няма. Много по-лесно ще е просто да ида в една фирма занимаваща се с web development и да им кажа спецификациите.. да ми дадат срок, кога ще е готово и след това да си клатя краката, чакайки да тествам приложението.
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

От горе написаното видях само един въпрос и той е:

Ами ако информацията, която искам да се синхронизира...

Извинявам се за некоректното изразяване.. Той ще записва и синхронизира по предварително зададени критерии..

Вече има поръчани 8 робота които ще видите в действие. Скиптици винаги има и те не случайно са по форумите виждам , че няма повече въпроси....това е от мен поздрави :)
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen как така ще се записват в база от данни или пък не? Къде ще съхранявате вие изтеглените данни няма никакво значение! Аз попитах потребителя в какъв формат ще ги получава - xml, csv... или пък някакви dump файлове за opencart, magento, etc.
Защото ако му дадете отдалечен достъп до ДБ-то то пак ще му трябва програмист да ги чете и налива в магазина му, което тотално обезмисля услугата, която предлагате.

До преди 2 дни нямаше значение закона за авторското право, а сега изведнъж се сетихте че трябва да има оредени права?
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen как така ще се записват в база от данни или пък не? Къде ще съхранявате вие изтеглените данни няма никакво значение! Аз попитах потребителя в какъв формат ще ги получава - xml, csv... или пък някакви dump файлове за opencart, magento, etc.
Защото ако му дадете отдалечен достъп до ДБ-то то пак ще му трябва програмист да ги чете и налива в магазина му, което тотално обезмисля услугата, която предлагате.

До преди 2 дни нямаше значение закона за авторското право, а сега изведнъж се сетихте че трябва да има оредени права?


Прочети горе написаното... Клиента ще има възможности за избор как да получава информацията като предположим , че всички варианти са изпълними...А и за авторското право...Не ни засяга изобщо....Не случайно клиентите ще си създават роботи за да могат да поемат отговорност за тях :)

Всеки собственик на уеб сайт ще мога да блокира робота да обхожда с предварителна команда..
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Не разбрали, че пича си няма и хабер какво точно предлага, а и се прави на луд и не отговори на въпросите.
И аз да питам пак, ако бота ти го баннат от сайт от, който искам да взимам данните какво правим?
@Jekov Plamen как така ще се записват в база от данни или пък не? Къде ще съхранявате вие изтеглените данни няма никакво значение! Аз попитах потребителя в какъв формат ще ги получава - xml, csv... или пък някакви dump файлове за opencart, magento, etc.
Защото ако му дадете отдалечен достъп до ДБ-то то пак ще му трябва програмист да ги чете и налива в магазина му, което тотално обезмисля услугата, която предлагате.

До преди 2 дни нямаше значение закона за авторското право, а сега изведнъж се сетихте че трябва да има оредени права?
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Не разбрали, че пича си няма и хабер какво точно предлага, а и се прави на луд и не отговори на въпросите.
И аз да питам пак, ако бота ти го баннат от сайт от, който искам да взимам данните какво правим?


Не разбра ли какво правиш или трупаш мнения да спечелиш точки (някакви)? Губиш си парите !

Ако отсрещният сайт не позволят роботи да ги обхождат това означава , че ти нямаш работа с тяхната информация!
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

Не случайно клиентите ще си създават роботи за да могат да поемат отговорност за тях
А тези които не са го създали, а го ползват?

Колкото и да чета написаното досега стигам до извада, че няколко човека пишете с този акаунт.

Ако отсрещният сайт не позволят роботи да ги обхождат това означава , че ти нямаш работа с тяхната информация!
Сигурен ли си?
Мога да ти кажа доста такива сайтове, които предоставят услуга в платен/безплатен вариант но не разрешават да им се копира от сайта.
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

А тези които не са го създали, а го ползват?

Колкото и да чета написаното досега стигам до извада, че няколко човека пишете с този акаунт.


Сигурен ли си?
Мога да ти кажа доста такива сайтове, които предоставят услуга в платен/безплатен вариант но не разрешават да им се копира от сайта.



С 2 думи Ви казвам.. Роботите ще копират дори уеб сайтове с авторско право ако не ги спреш...Ако не можеш да ме разбереш очаквай допълнителна информация.... Това е :)
 
От: Проект - Robotica - Намаля нуждата от допълнителен персонал!

@Jekov Plamen аз те разбирам, но проблема е, че си противоречиш през 2-3 поста, което говори за неразбиране/несериозност или не знам и аз как да го нарека.
 

Горе