Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Здравейте,
проблема ми е че искам да си направя линковете да не са www.saita.com/match/?id=123,а да са www.saita.com/match/123

Та да обясня.
Имам пхп файл който съм инклуднал в Wordpress Page с името match така като отвориш www.saita.com/match/?id=(цифра) проверява в бд дали има резултат и изкарва. В един друг форум ми дадоха
Код:
RewriteRule ^match/([0-9]+)$ match.php?id=$1 [L]
което го пригодих да работи, но големия ми проблем сега е, че се губи дизайна на wordpress, а в момента както е тези мачове си излизат като Page
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Вероятно CSS файла ти се зарежда с релативен път нещо от сорта:
<link rel="stylesheet" href="/wp-themes/themename/css/style.css" type="text/css" />
Ако го промениш на:
<link rel="stylesheet" href="http://example.com/wp-themes/themename/css/style.css" type="text/css" />
Би трябвало да се оправи.
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Под "губи дизайна на Wordpress" имам предвид, че преди да направя .htaccess когато отворех www.saita.com/match/?id=123 ми се отваряше worpdress темата като в Page ми извеждаше информация според id-to което е отворено. Сега като преправих .htaccess wordpress темата изцяло се губи и все едно отварям директно match.php
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

За да не ви обърквам ще ви дам направо два работещи линка.
Ето го в Wordpress-a
http://www.profootball.bg/match/?id=9631

Ето го и минато през .htaccess
http://www.profootball.bg/match/9631

Вижте как при втория вариант линка става както го искам, но се губи wordpress-a
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Въпросът ми бе, как този файл match.php е вкаран в WP? с Iframe, с някакъв код или?
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

С widget който позволява да се пише php код в wordpress posts и pages.
След като сложих тоя widget създадох страница с линк match и в нея инклуднах match.php
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

В момента съм го направил така както ми казваш последния си пост и отново не може да разпознае кое е ид-то
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Последни два опита преди да лягам.
Пробвай това.
Код:
RewriteCond %{QUERY_STRING} id=(.+)
RewriteRule ^match/(.*)/ /match/?id=$1 [QSA]
Както и това
Код:
RewriteCond %{QUERY_STRING} id=(.+)
RewriteRule ^match/(.*) /match/?id=$1 [QSA]

Не съм сигурен, дали ще стане. Казусът е, че match.php взема променливата ID директно от URL-то и когато се Rewrite-не, самия файл не може да разбере, кое е ID-то
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Двата варианта които си ми дало са еднакви.. може би в единия случай си имал предвид /match/id=$1
пробвах, но и така не става :(
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Не са еднакви, ^match/(.*) и ^match/(.*)/ са различни, но както и да е. Не знам дали е възможно, някой с повече познания по htaccess трябва да помогне, но според мен файлът match.php вероятно не позволява подобно пренаписване. Има ли вътре в него нещо като:
Код:
$_GET["id"]
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Естествено че има. След като взема id-то според него се изкарва информацията.
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

Чакай, че и на мен ми е интересно как би следвало да проработи. Ако не си го правил до сега, може ли да пробваш следното. Тези двата варианта (пусках ги преди малко), но да бъдат сложени веднага след RewriteEngine On а не накрая (ако си го пробвал така, недей пак де)

Код:
RewriteRule ^match/([0-9]+)/$ match/?id=$1 [L]
Код:
RewriteRule ^match/([0-9]+)$ match/?id=$1 [L]
Лягам, но ще изчакам да напишеш дали се е получило.
 
От: Промяна на линка към пейджовете с .htaccess

С първия вариант се получи (happy) , само че сега пътя към имейджовете и флаша не работи защото досега пътя беше с ../ и сега пътя до картинката става грешен както и до флаша.

Благодаря ти много за отделеното време. Утре ще напиша каква точно ми е целта и се надявам да доспомогнеш да ги донаглася тея линкове ;)
 

Горе