Промяна на ширината на темата.

AlexHD2

New Member
Здравейте,
Използвам темата Arras и искам да й променя ширината. Блога ми е за фотография и има много снимки. Преди бях с Mandigo темата, но сега като минах на Arras, снимките в постовете не се появяват целите. Снимките са с ширина 900 до 1024 пиксела и се появяват отрязани вертикално. Явно трябва да променя ширината на темата. Или пък да се намаляват автоматично то необходимата ширина, за да се появяват целите. Във форума им четох, че ширината се променя от този код,


#main { margin: 0 auto; position: relative; width: 960px; }но не знам къде да го търся? В head.php ли, в index.php?
Мерси
 
От: Промяна на ширината на темата.

В ../arras/css/layouts/1c-fixed.css или колкото и каквито колони ползваш.

#main { width:960px;
margin:0 auto;
position:relative;
}
#container {
width:960px;
float:right;
margin: 0 0 0 -300px;
}
#content {
width:660px;
overflow:hidden;
margin: 0 0 0 310px;
}
.....
 
От: Промяна на ширината на темата.

Мерси, намерих го. Става, променя се ширината. Ама май това не ме устройва , защото си спомних, че имам снимки с 1920 пиксела ширина. Смисъл, искам да се появяват тъмбнейлнати до ширината на контента.
 
От: Промяна на ширината на темата.

Давайте линк към сайт щом искате такъв тип помощ.
Примерно аз няма да седна да търся демото на Арас в старателни опити да отгатна какъв може да е проблемът.
Така и малкото желание за съдействие дето имам, се поизпарява.

За това последното може да има 3 начина за фиксване - зависи от случая.
Да изреждам всичките или да фърлям боб не ми е оферта.
 
От: Промяна на ширината на темата.

Като гледам има някаква вградена стандартна широчина 1024 пиксела за снимки.

Най-простото е да сложиш в CSS (някъде в края):
Код:
#content img, #content [FONT=Consolas]img[width=1024][/FONT][FONT=Consolas] { [/FONT]max-width: 680px; [FONT=Consolas]}[/FONT]
 
От: Промяна на ширината на темата.

Ами гледам че в папката на темата има някакъв файл за точно такива работи - user.css
 

Горе