Промяна на PR от 2 дни !!!

E-Business

Active Member
Здравейте,

Преди 2 дни, напълно неочаквано за мен на един мой сайт от 3 PR-а падна на 2. Не съм чул да има PR update. Интересното в че всички други страници си запазиха ранга. И сега имам да речем 30 страници с PR 2 който е равен и на индекс страницата. Домейна е 4 годишен, с около 4800 backlinks, от близо 2 години в топ 10 на google по основната ми ключова дума. Няма купувани линкове или каквито и да е нарушения. Някакви идеи защо се е получило това? Някой друг да има подобен проблем последните 2-3 дена?
 
нали нямаш промяна в ранкинга бате където си излизал там си излизаш ?

наказаните ръчно с махане на тулбар пр досега (няколко души тук, в другия форум и ние с един сайт) казваме че ако си се ранкваш няма какво да се притесняваш аз не му обръщам внимание на търговските сайтове
 
От: Re: Промяна на PR от 2 дни !!!

нали нямаш промяна в ранкинга бате където си излизал там си излизаш ?

наказаните ръчно с махане на тулбар пр досега (няколко души тук, в другия форум и ние с един сайт) казваме че ако си се ранкваш няма какво да се притесняваш аз не му обръщам внимание на търговските сайтове

Ами да - нямам промяна в класирането нито в продажбите. Но все пак се чудех защото не е нормално. За да стане нещо означава. За да ме наказват - трябва да има някаква причина.
 
От: Промяна на PR от 2 дни !!!

Здравейте,

Преди 2 дни, напълно неочаквано за мен на един мой сайт от 3 PR-а падна на 2. Не съм чул да има PR update. Интересното в че всички други страници си запазиха ранга. И сега имам да речем 30 страници с PR 2 който е равен и на индекс страницата. Домейна е 4 годишен, с около 4800 backlinks, от близо 2 години в топ 10 на google по основната ми ключова дума. Няма купувани линкове или каквито и да е нарушения. Някакви идеи защо се е получило това? Някой друг да има подобен проблем последните 2-3 дена?
Непременно си провери всички изходящи линкове един по един.
Това се прави от Гугъл, ако намерят, че някой линк редиректва към забранени от политиката им страници.Виж ако си разменял с някой линкове дали не те е набутал без да знаеш.
 
Re: От: Re: Промяна на PR от 2 дни !!!

Ами да - нямам промяна в класирането нито в продажбите. Но все пак се чудех защото не е нормално. За да стане нещо означава. За да ме наказват - трябва да има някаква причина.


много неща не са нормални откакто се раязчита на ръчни спам едитори следи си ранкинга бате ако има проблем тогава е сериозно......

How to Troubleshoot Dropped Search Engine Rankings


ти поне си тук отдавна знаеш как ни наказваха ръчно спам едиторите в края на 2007 началото на 2008 изцяло уаит сайтове че даже и линкове не бяха купувани... просотитята е пълна щото са ниско платени и хеитват

http://placecasting.com/Деиндексиране-по-бранд/
 
От: Промяна на PR от 2 дни !!!

И при мен има нещо такова на 1 блог направо му е изчезна ПР-а. Пак барат нещо тея от гугъл...
 
От: Промяна на PR от 2 дни !!!

Пак пипат.И при мен има промени.
Защо толкова често взеха да пипат PR ?
Я някой специалист да се изкаже, pls !
 
От: Промяна на PR от 2 дни !!!

ПР постоянно пада защото не изпълнявате едно или друго изискване на гоогле, аз сам казал многократно и хиляди пъти. Когато 1 сайт не изпълнява някакво изискване може дълго време да не бъде засечен поради факта че те не могат да анализират целия интернет за 1 ден ама рано или късно ще му дойде времето.

Затова блакхат е загуба на време или временна работа, се едно почасова :)
 
има и друго обяснение ПР е като скачените съдове прелива по линковете ако някои от сайтовете които те линкват особено от по тежките загуби и твоят губи

отделно това за което говорех ръчно наказание само на тулбар пр което не променя ранкинга

за честите промени в пр надолу имам една теория но е непотвърдена оптиват се да влият на линк маркета
 
От: Промяна на PR от 2 дни !!!

ами той пр има значение в два случая:
- като продаваш сайта
- като продаваш линкове от него

като ти бъзикат пр-а направо ти оакват бизнеса с продажба на линкове
 

Горе