Протестите Срещу Енергийната Мафия

От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Още от началото на протестите чувам тук и там как се намесва името на Слави Бинев и неговата партия. Мисля че може да има нещо общо с провокаторите, които предизвикаха касапницата тая вечер.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Коя медия да гледам, мамка му!

НОВА дават някви странични работи и не поемат позиция
БТВ гледам една жена лежи с разбит нос на асфалта, репортерката вика какво виждате, тоя от новините вика паднал човек. Къв човек бе, жената ще е тръгнала да се бие с полицията ли че е с разбит нос и лежи ... напрао не ми се коментират тея кавали с тая пишмян телевизия. На черното викат бяло и очевидно подкрепят всичко, което е срещу народа.

Пускам БНТ да видим.

Канал 3
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Абе тоя път нема да мине номера с провокациите. Хората си излязоха по улиците защото просто положението стана нетърпимо. Ние бегетата сме горделиви и рядко показваме слабостите си, еле па да ревнем от немотия, всеки се надува как всичко му е ок, само и само да не падне в очите на съседът си... Ама сега щом пердетата паднаха и масата излезе за да каже, че е гладна и ме може да смогва вече, ни на сметки, ни на цифри...че изобщо едвам връзва двата края. Ами и вие също - умрехте от глад буквално. Продавате ми сайтове за 15лв и домейни-аукциони от една стинка :D - Това значи само едно и то е, че управляващите освен да управляват цифрите си друго не ги еня... Никой не го ебе доходите на хората, а ТОВА Е НАЙ-ВАЖНОТО И ОСНОВНОТО за да върви какъвто и да е бизнес/икономика/политика!
Сега верно баш по политически ще изкарат и 2 и 200, ама късно майка вече - видехме, че докараха народа до просешка тояга с "мерките", "образованието си", опитът си" и тн балони.... а конкретно какво "направиха" ще ви го поднеса точно преди изборите :wink:

Не че други от изявените фигури ще направят нещо по-особено, но едва ли на които и да е от тях ще им стиска да привикат служебно управление от европа - каквото единствено може да управлява България и то поне едно 5-10 години минимум :rolleyes:

Ама пак казвам - предпочитам Станишев и компания, отколкото тия измамници, и то не за друго (не че няма друго) ами за това, че боко се подигра с нас като ни прати да пасем офцете....тва за задължителни детски градини, изходни визи, студентски дълг, лихви по влоговете....лихви на лихвите ииии много и много тн.. ще коментираме после, вервайте че темата ще е много яка :twisted:
 
Re: От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Не че други от изявените фигури ще направят нещо по-особено, но едва ли на които и да е от тях ще им стиска да привикат служебно управление от европа - каквото единствено може да управлява България и то поне едно 5-10 години минимум :rolleyes:

Аз отдавна си ги мисля такива неща че трябва да дойде г-жа Меркел да управлява известно време за да се наредят нещата... ама ако случи чудо случайно дойде да си занете че цялата администативна машина ще и пречи затова хората не трябва да им се даваме да я саботират...
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Да видим сега какво ще каже Славчо снощи беше доста критичен ама сега знам ли Б.Б. се появи вече.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

ББ три дена ги мъдри некви 8% поевтиняване със хиляди схеми с АЕЦ, че и ще бачка на загуба.
Аз 5 минути им гледам простотиите и си викам що не махнат ДДС-то? Ей ги на 20% назад.
Защо трябва НЕК освен печалби да печели и от ДДС върху непосилния ток за гражданите?????
На мен не ми е никаквъ проблем тока, най малкия разход ми е, ама щом толкоз хора се надигнаха, значи народа няма пари.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Не могат да махнат ДДС-то, защото това е основен източник на приходи в бюджета. Нали се сещаш, че тези пари все от някъде трябва да дойдат после и за да компенсират ще трябва да вдигнат другите данъци и пак ще си платим същото накрая. Дянков 4 години се мъчи да намали ДДС-то само с 2%, но и толкова не успя. Държавата не трябва да поема на свой гръб евентуалното намаление на тока, защото накрая всичко пак ще падне на потребителите. Нужен е друг подход.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Tens of thousands have demonstrated across Bulgaria, the European Union's poorest country, against high electricity bills and demanded that the government re-nationalize power distributors, just months before an election.

Budget cuts have felled a series of governments around Europe but Borisov, a former bodyguard to Bulgaria's Soviet-era dictator Todor Zhivkov, had seemed relatively immune until recent weeks, in part because he has frozen salaries and pensions rather than cutting them.

Bulgarians make a meager 800 levs ($550) a month on average.

И един коментар:
It's a beautiful country with very friendly people. Let's hope they get better government leadership soon. The country has been exploited by outside forces for years (Ottoman Empire, then Moscow). The wonderful people of Burgaria deserve better.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Не могат да махнат ДДС-то, защото това е основен източник на приходи в бюджета. Нали се сещаш, че тези пари все от някъде трябва да дойдат после и за да компенсират ще трябва да вдигнат другите данъци и пак ще си платим същото накрая. Дянков 4 години се мъчи да намали ДДС-то само с 2%, ни и толкова не успя. Държавата не трябва да поема на свой гръб евентуалното намаление на тока, защото накрая всичко пак ще падне на гърба на потребителите. Нужен е друг подход.

Става дума да махнат ДДС на тока само. НЕК е държавна и има печалби + данъци от ЕРП-тата. Защо да се вземат още 20%?
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Защото става въпрос за стотици милиони левове, които отиват от сметките за ток директно в държавния бюджет. Тези пари не могат да изчезнат просто така. Нали после трябва да се компенсират или да се орежат разходите. Кое предлагаш да оставим без пари? Образованието, медицината, армията... Все някой трябва да опере пешкира.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Бойко е надменен и това му е проблема, ако беше седнал на една маса с 3 дружества щяха да се разберат за повече от 8%. Днес няколко човека ме питат не искат Аец, а сега АЕЦ ще бута цените, как да отговориш на тези хора. Върнаха Станишев на бял кон.
 
От: Re: От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Аз отдавна си ги мисля такива неща че трябва да дойде г-жа Меркел да управлява известно време за да се наредят нещата... ама ако случи чудо случайно дойде да си занете че цялата администативна машина ще и пречи затова хората не трябва да им се даваме да я саботират...

Това за административната машина има лесно просто практически трябва да има граница между политическото ( партийното)и експертното ниво в администрацията...Малко ли пъти ни намекваха от ЕС - имате ги законите - спазвайте ги...
Иначе наистина няма да стане дето си го мислите ...:) Едва ли ще я припознаят за българка. Някъде из многото коментари на последните новини една жена беше написала, че иска някой с българско име.
 
Последно редактирано:
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Гледайте горното видео от третата минута нататък. Вижда се как полицаите отстъпват, а маскирани лумпени въоръжени с димки, бомби и камъни нападат яростно. Точно заради такава мръсна сган на протестите им излиза лошо име и обикновените хора ги е страх да ходят на подобни събития. Това са не повече от 20 човека, заради които сега има ранени и окървавени хора в болниците. На всичкото отгоре това е едно представление за пред поне десетината камери, които са от двете страни и правят цялата пародия да изглежда като снимачна площадка на холивудски филм. Колкото и да съм против Бойко Борисов няма как да си изкривя душата и да кажа, че това, което се случи тази вечер е нещо различно от зле режисирана постановка срещу него. Това, което особено ме ядосва е, че както винаги са пострадали най-много невинни хора, които са отишли там да протестират мирно.
 
аз ако бях от герб щях аз да наема лумпените за да мога да режисирам събитията след това... тест не изключвай и тази възможност не веднъж съм казвал че политиката е най мръсният бизнес...
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Не виждам какъв мотив може да има ГЕРБ, за да наема лумпени, които да окървавят протеста. Повече ми смърди на Слави Бинев.
 
првят провокация на полицията, полицията бие наред, бойко се изкарва жертва че той не е искал такива неща и опозицията му прави политическа постановка, а хората са наплашени да ходят на протест... хубав резултат...

иначе да и слави бинев може да е за да изглежда бойко е виновен за полицията - както казах аз по мръсен бизнес от политиката няма
 

Горе