Протестите Срещу Енергийната Мафия

От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Да- имаше подобие на активност в Петрич!И да - виновни са си хората, че не са с ясна позиция защо бяха там.Обвиняват ту една вятърна мелница, ту друга, без да се замислят, че вината е в правителството, допуснало тези такси да се начисляват.Но поне хората като че ли са склонни идната неделя пак да дойдат и дано този път да имаме всички по добра подготовка, а не само едно знаме, нито един лозунг, без мегафон и без говорител и само с 20-тина листа и един химикал за подпис на присъстващите...Да бъдем активни! :evil: Просто да бъдем реалисти- не сме имали адекватно на ситуацията правителство, и правителството на Бойко, пък е един от най-лошите избори на народа...
Но и опазил ни господ от национализация! :shock:
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Хепи не че това дето си написал не е вярно в по голямата си част - ама за първи път чувам за корупция в ЕРП - Не знам какво точно имаш в предвид но ако корупция е имало преди в дадено звено има я и в момента.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Аз се гордея, че съм противник на социализма и национализацията. Гордея се, че имам достатъчно познания по икономика, за да ми е ясно, че сегашните ни проблеми са поради калпавия човешки материал, който мълчи когато законодателите си получават своето от лобистите и се гласуват антипазарни закони.

Ако ги нямаше антипазарните закони (задължението да плащаме непазарно високи цени за "зелена" и "кафява" енергия) - цената на тока щеше да е много по-ниска.

Като говоря за калпав човешки материал нямам предвид населението на България. Имам предвид населението на ЕС - защото ЕС налага тези екофашистки и антипазарни закони.

Може българите наистина да са малко по-калпави от другите роби на Европейската империя на злото (заради производителността на труда). Но и другите граждани не са кой знае колко по-качествени от българските. Навсякъде има хора, които си падат по екофашизма и социализма (или мълчат когато се гласува социалистическо и екофашистко законодателство).
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Хепи не че това дето си написал не е вярно в по голямата си част - ама за първи път чувам за корупция в ЕРП - Не знам какво точно имаш в предвид но ако корупция е имало преди в дадено звено има я и в момента.

Нали знаеш, че съответните ЕРП-та не си произвеждат сами резервните части, които подменят. Трябва да ги купят от търговец. Този търговец дава пари на съответния корумпиран служител и т.н. След като се приватизираха ЕРП-тата си доставят резервните части с по-малко корупция или даже без. Защото частния собственик следи по-строго за това от държавата.

Разбира се, колкото по-голяма е една корпорация, толкова по-вероятно е да има в нея корупция, и толкова по-голям е размера на корупцията. Частните организации не са имунизирани срещу корупция. Това е един от факторите, който ограничава растежа на корпорациите в условията на лесе-фер (или близки до него). Тоест по естествен начин големите корпорации се изместват от по-малки и по-ефективни. Въпреки ефекта на мащаба, който е на страната на по-големите. На страната на малките е корупцията в големите корпорации.

Ако корпорацията е монополист - тогава корупцията в нея трудно ще даде конкурентно предимство на други. Просто защото други не могат да се намърдат на пазара - държавата го забранява. Обикновено монополистите се защитават от държавата. По един или друг начин. Например големите ИТ корпорации се защитават от държавата чрез патентното законодателство. Ако нямаше патентно законодателство, големите корпорации нямаше да могат да ликвидират малките си конкуренти чрез патентно изнудване.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Мислех че имаш в предвид корупция която се отнася директно за хората.

А колкото до това което казваш нищо не се е променило преди фирмите краднеха от държавните ЕРП-та чрез неизгодни договори сега самите ЕРП-та краднат от себе си респективно от хората и от държавата.

Схемата е същата резултата е същият само актьорите са други - чрез дъщерни фирми се правят безсмислени ремонти като по този начин се декапитализират самите ЕРП и за държавата остава от трите най дългото. На тази база се правят и изчисленията за цената на тока и по този начин в последствие го духат и хората.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

От протеста в Сандански.

734724_10151412063114691_2142546399_n.jpg


537766_10151412083449691_1810990630_n.jpg


385521_10151412098029691_2097892780_n.jpg


480502_10151412137404691_1178671257_n.jpg


534941_10151412137339691_1305323651_n.jpg


[video=youtube;jvSZURuvY5s]http://www.youtube.com/watch?v=jvSZURuvY5s&feature=youtu.be[/video]

ВИДЕО

ВИДЕО

ОЩЕ: https://www.facebook.com/pirinko?ref=stream
 
Последно редактирано:
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Имам чувството, че не си учил в български университет. Доста добре са ти промили мозъка.

Аз се гордея, че съм противник на социализма и национализацията. Гордея се, че имам достатъчно познания по икономика, за да ми е ясно, че сегашните ни проблеми са поради калпавия човешки материал, който мълчи когато законодателите си получават своето от лобистите и се гласуват антипазарни закони.

Ако ги нямаше антипазарните закони (задължението да плащаме непазарно високи цени за "зелена" и "кафява" енергия) - цената на тока щеше да е много по-ниска.

Като говоря за калпав човешки материал нямам предвид населението на България. Имам предвид населението на ЕС - защото ЕС налага тези екофашистки и антипазарни закони.

Може българите наистина да са малко по-калпави от другите роби на Европейската империя на злото (заради производителността на труда). Но и другите граждани не са кой знае колко по-качествени от българските. Навсякъде има хора, които си падат по екофашизма и социализма (или мълчат когато се гласува социалистическо и екофашистко законодателство).
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Обаче БУНАК ТВ ( БТВ ) и гледах новините вчера и днес сутрешния блок - за тях протест няма - никой не протестира, нищо не се говори - няма такива наглеци, ей затуй ги бият на протестите.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Обаче БУНАК ТВ ( БТВ ) и гледах новините вчера и днес сутрешния блок - за тях протест няма - никой не протестира, нищо не се говори - няма такива наглеци, ей затуй ги бият на протестите.



е как да няма нали Добрев е гост , включванията по телефона бяха на тая тематика
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

е как да няма нали Добрев е гост , включванията по телефона бяха на тая тематика

Тъй ли, може и така да е ,ти явно си фен на бтвиту аз само прехвърлям не се задържам, но 1 път говореха за Будизъм, друг път говореха за някакъв тир как го ядосали и искал да блъска хора. Погледнах им и в сайта, и там много пошло ( бунак тв нюз.бг ) се споменава всичко. А репортажи на живо имаше ли? :lol: Не смеят да идат.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

манете ги тия чез мез, боли ме тва сещате се за тях. мен софийска вода са ми на мерника.за един месецми надписали 40 кубика че и ми звъняха преди няколко дни да ме питат кога ше си плащам и след като не получих обяснения дали евентуално нямам басейн на етажа в люлин ги почнах по христо стоичковски и затворих. в смотания им офис им се накарах хубаво и искам писмено да ми се извинят. деба капутите
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Мафията е навсякъде само дето ние не я виждаме
Есеки дърпа в някаква посока и гледа да те изклати и да ти вземе парите
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Манете ги тия чез, мез и софийска вода, аз съм вдигнал мерника на ОверГъс. :D Намалиха газта с 8% на мен сметките ми скочиха с 30-35% - да им имам и намалението. Ако може повече да не я намаляват. :lol:

И там между другото половината сметка ти некви неизвестни такси.

PS: Енергийната мафия само со кютек може да се пребори с протести не вярвам да стане работата. Иначе похвално, че имаше толкова народ на протест.
 
чувал съм за газта че се подавала с повече въздух в системата и така харчиш повече - ама не съм сигурен... това ми го разправяше един таксиджия дето се топлел на газ...


Аз имам наблюдение върху три имота всичките на ЧЕЗ сметките дойдоха нормлани 28 лева на апартамента (ще видим какво ще кажат топлофикация като дойде тяхната)
периода не засичане е нормален от 18 декември до 20 януари ... баба ми и дядо ми който се топлят с инвертор също са в нормите леко над 100 лв... на къщата където боилера е работил нон стоп по празниците дойде малко по висока от обикновено но не с повече от 10%
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Аз продължавам обаче да не виждам някъде да пише кой организира протеста - не за друго просто професионално изкривяване

Този протест със сигурност е организиран интересно защо организаторите се скатават
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Много ми е интересно като държавата национализира ЕРП-тата какво ще се промени за хубаво ?


Някой да се сеща за държавна услуга, която е на ниво ? Здравеопазване ? Образование ? Пощи ? Транспорт ? Полиция ? Нещо ?


Тая думичка национализация си я избийте от главите ако искате да станем нормална държава.


Добре казано, колега.

Ама едва ли ще има някой да те разбере. Важното е да се протестира и да се вадят политически дивиденти от това.

И хората да продължат да вярват, че държавата е добра, частника лош, гърците са пичове, щото живеят на кредит, германците са будали щото бачкат много, американците са тъпи (нищо че са богати).
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Аз продължавам обаче да не виждам някъде да пише кой организира протеста - не за друго просто професионално изкривяване

Този протест със сигурност е организиран интересно защо организаторите се скатават


Същите тези дето организираха подписката за АЕЦ Белене с обещания за евтин ток.
 
От: Протестите Срещу Енергийната Мафия

Ще видим като излязат януарските сметки, какво ще покажат.

Днес пак имаше протест в Благоевград, ама този път се събраха по-малко хора, към 1000 човека.
А утре от ВМРО ще организират нов протест.

Тези до сега бяха граждански.
 

Горе