Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

BurnX

Well-Known Member
http://dnes.dir.bg/news/mishki-protest-elektronno-glasuvane-16061235?nt=4

Нова Фейсбук група - "Мишки сте - страх ви е от нашия глас!#ОСТАВКА!", призова за протест пред парламента в петък, заради нежеланието да се въведе интернет вот. "КОЙ се страхува от гласа ни? Управляващите-лаФкаджии се страхуват от електронното гласуване през интернет, те не го искат, но искат да си докарват гласуващи с автобуси - както ги докарваха на контрапротести, искат хора, държани в зависимост, да гласуват за предварително зададен номер, зад който стои поредният послушен наемник на олигархията и местните феодали", пишат организаторите.

Те призовават в 12 часа в петък всеки да донесе по една компютърна мишка, която да хвърли зад загражденията на "парламента-лаФка" (по името на новата верига павилиони, които продават цигари и вестници - б.р.

Чувствайте се свободни да поканите приятели :
https://www.facebook.com/events/427247610711104/?fref=ts
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

за електронно или за онлайн гласуване става на въпрос? (две различни неща са)
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

за електронно или за онлайн гласуване става на въпрос? (две различни неща са)

Каква точно е разликата ? Електронното гласуване е чрез електронни средства за комуникация и обработка на информация. Според мен се припокриват.
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

опс, не съм бил разбрал, че става въпрос за дистанционно електронно гласуване
трябва да прочета за какво иде реч :p
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Много добра инициатива ако направят онлайн гласуването ще покажем на цела Европа, че нашите 2 млн. неграмотни цигани "могат" всичките до един да "ползват компютър" и да "гласуват онлайн". :D

PS: Относно автобусите - ДПС ще радват на чок рахатлък щото няма да има нужа да плащат за автобуси ония ще си гласуват дирекшън от Турция. Машала, протестиращи фейсбук тикви! :mrgreen:
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Има 2 милиона българи , които работят и пращат пари на близките си в България. А щом БСП е против , значи е полезно за България. Това е знак, че им се ограничава краденето.
 
От: От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

за да се гласува онлайн, трябва да имаш електронен подпис
нали не мислиш, че ще дам 50 лв. само за да гласувам?

освен това не може да има само онлайн гласуване
циганите няма да изберат този начин защото трябва да им купят електронни подписи - те ще си гласуват както до този момент!

електронното гласуване е като се постави компютър в урните :) това ми се вижда по-добър вариант

ако се въведе това с електронните подписи ще бъде полезно само за тези които имат е. подпис но не биха отишли да гласуват ако няма онлайн гласуване
т.е. според мен не си заслужава разходите :) (а те ще са доста)
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

A за онлайн гласуването да питам аз няма ли ми знаят ИП-то и за кого съм гласувал? Трябва измислят неква схема с н броя проксита от държавата да си накупят и всеки от там да минава знам ли .....
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Герб с предложение , което ще улесни българите в чужбина да упражнят правото си на глас.

Що пък само за тях? Искам и аз!
Освен това аз съм против тези които не са в България за повече от 3 месеца да могат да гласуват :twisted:
 
От: От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Що пък само за тях? Искам и аз!
Освен това аз съм против тези които не са в България за повече от 3 месеца да могат да гласуват :twisted:

По голямата част от хората в чужбина , пращат пари на близките си в България , така че имат равно право да гласуват, след като вкарват пари в държавата.
И то хич не малка част от парите в държавата, ако се вярва на разни статии които четох наскоро.
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

че те пак ще пращат?
айде да не е 3 месеца - 1 година мисля, че е ОК? :p
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

а цигани неграмотни и турците дето не говорят български и ги карат с автобусите да имат пълно право нали ?
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Електронно гласуване - представете си един тарикат с лаптоп в някой забутан квартал,и хора наредили се на опашка вземат по 50лева за да натиснат Enter.
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

а цигани неграмотни и турците дето не говорят български и ги карат с автобусите да имат пълно право нали ?

това мисля, че не е възможно в момента (става въпрос за автобусите от Турция)? няма начин да се върне тази порочна практика
проблема ни друг и електронно/онлайн гласуване няма да го реши...

аз се питам защо президента даде това предложение точно сега? 4 години ГЕРБ бяха на власт и не инициираха 1 референдум!
Електронно правителство се прави от 10 години и не е стигнало до никъде...

онлайн гласуването е добра идея само за хората в чужбина които са далеч от изборните секции
но колко от тях биха си купил ел. подпис само защото един път на 4 години ще им се наложи да го ползват?

аз не знам каква е целта на Президента...от онлайн гласуването няма да има смисъл
но ако има референдум, Президента ще си постигне целта - а аз НЕ знам каква е тя? :oops:
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

А сега тариката е пред секциите и пак плаща ли плаща ...
Математическа задача:

1. Ако един тарикат плаща ли плаща колко орки може да закара под строй до урните без да буди подозрение?

2. Колко орки могат да минат през една къща в цингане маале за един ден да натиснат enter за 50 кинта?

В задачата се пита кое число по-големо д'ге?:D

А фирмите дето ще карат служителите си да гласуват под строй пред страх от уволнение е тема на друга задача.
 
От: От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Все пак компютрите не са измислени преди 1 година. Системата може да се направи така , че през едно ип да могат да се гласува от определен брой хора.
Ама нали трябва да се намираме да пишем...

Математическа задача:

1. Ако един тарикат плаща ли плаща колко орки може да закара под строй до урните без да буди подозрение?

2. Колко орки могат да минат през една къща в цингане маале за един ден да натиснат enter за 50 кинта?

В задачата се пита кое число по-големо д'ге?:D

А фирмите дето ще карат служителите си да гласуват под строй пред страх от уволнение е тема на друга задача.
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Не са за нас тези работи. Ще си наредя всичките служители ако имам такива и под строй ще ги оставя в една стая да натискат ентер. Отделно всякакви машинации могат да се направят по всякакви начини. Не ни трябват такива работи, след 100 години може би. Такива неща няма да променят нищо, точно пък това да ни е проблема на нас сега.
 
От: Протест срещу ”мишките”, страхуващи се от електронен вот

Пак казвам не сме 1990 година. Компютрите са част от ежедневието ни. Няма нищо по нормално от това да се въведе като начин на гласуване. Който е купувал досега гласове (БСП - циганите) пак ще намери начин да го прави (БСП-циганите)
 

Горе