Психология на служителя в гадна фирма

tanipo

Well-Known Member
Има ги навсякъде, фирми в които шефа е изруд, клиентите идиоти, работата тежка, колегите гадни. Това са и фирми с голямо текучество. Въпреки това съм забелязал, че има 1-2 служители, които винаги остават. Кои са според вас тези хора и защо им харесва да страдат?
 
Съгласен съм с Blinky и kzhaygarov. Това е често срещано явление! На всеки обаче един ден му писва и сигурно и на тези служители ще им писне. Възможно е все още да не са ги удобрили за друга позиция в друга фирма/компания. Защото ако напуснеш веднага без да си си намерил друга работа/позиция и имаш семейство, което трябва да издържаш, да добавим и кредити, то е разбираемо защо стоят!

Ако няма обаче нищо от горе посочените, то има няколко варианта:
- не им пука много много какво им се приказва и т.н.
- ниска лична самооценка
- висока заплата
- има цели, които зависят от тази работа т.е. от парите, които взема, защото другаде няма да му давата толкова ( тук опираме до предната точка)
- българина е подтискан и е воден от страха си...по-точно от страха на неуспеха си..и от това, че постоянно или в повечето случаи чува отговора "НЕ". Как да е сигурен, че ще го вземат другаде веднага?

В общи линии май това са според мен :)
 
Ако служителите са на 50+ как да смеят да напуснат сигурната си работа (макар и да е отвратителна) която им осигурява поне сигурна заплата в края на месеца, пред преспективата да са горди и да теглят една дълга на тъпия си шеф и скапаните си колеги и да останат безработни. Защото едно е да си на 20+ и 30+ друго е да си малко преди пенсия и да чакаш някой да те наеме. Имам такива хора в обкръжението си и искам да ви кажа, че работата е трагична направо относно дискриминацията по възраст.
 
при така поставен въпрос се счита, че условията са ,идеални, за всички, тоест путьовци е общото наименование хаха
при условност:
ако са по-дърти, са жалки
ако са по-тъпи, са глупаци
ако са по-зависими, са нещастници
ако са по-слаби, са лайньовци
И те така, при равни други условия са просто ПУТЬОВЦИ :D
 
А, аз мисля, че са диаманти. Говоря за 1-2 ма служители, които са най-старите във фирмата, единствените от години там, късат си гъза от работа и крепят всичко. Гъза собственик освен да им пречи нищо не прави. За тях говоря. Те са ми интересни.
 
страшни глупости! нема вариант в който да кесат там, ако нямат материална изгода или няма къде да отидат при положение, че шефа бил толко гаден, че чак им пречел..
да беше казал, че ти си един от тях направо... диамант :D
ей така кат почнете да надувате балоните, най ме е яд
 
А, аз мисля, че са диаманти. Говоря за 1-2 ма служители, които са най-старите във фирмата, единствените от години там, късат си гъза от работа и крепят всичко. Гъза собственик освен да им пречи нищо не прави. За тях говоря. Те са ми интересни.

Глупости, незаменими хора няма, бързо ще се обучат други роби за техните места.
 
Ще се обучат ако има система на работа, документация, процес за набор на персонал, приемност. Иначе следващите и те ще откриват топлата вода, подобно на въпросните служители за които говоря.
 
принципно точно такива хора ебават цялата фирма - пирони
заради подобни нито може да обучите нови, нито можете да задържите кадърните, защото пороните непрекъснато подливат вода, за да пазят територия
който държи такива кибици е обречен
 
Има ги навсякъде, фирми в които шефа е изруд, клиентите идиоти, работата тежка, колегите гадни. Това са и фирми с голямо текучество. Въпреки това съм забелязал, че има 1-2 служители, които винаги остават. Кои са според вас тези хора и защо им харесва да страдат?
Аз съм работил в такава фирма. Изпиха ми тока за 3 месеца. След това разбрах че постоянно са сменяли работници на 3 месеца, защото никой неможе да издържи повече. А не само че са гадни, ами даже мениджърите посещават курсове нещо от рода на: "Как да изцедим максимално работника" Учат техники за психо-манипулации. Най-основното е да го накарат да се чувства виновен, и от там нататък работника трепери да свърши правилно работата и се чуди къде е сбъркал. А той никъде не е сбъркал.
Нарочно на кастингите избират съвестни хора. То си личи по-скромни и тихи. Които ще са лесни за манипулация. И от там нататъка следва прилагането и изцеждането. Зя тях е ок, да сменят работници на 3 месеца, защото има голямо търсене. Заплащането е сравнително малко над средното за пазара и е примамливо за работника.
 
Темата е тъпо поставена. Ако става въпрос за описната от мен сутация, по-скоро е психология на работодателя. Работника няма нужда от психология в случая, защото е попаднал в капан за мишки и си играят с него. Единствената психология за него е да напусне по най-бързия начин.
 
Има решение:

15589813_1664545463571150_1935990805050659201_n.jpg
 

Горе