Публикуване към фейсбук и thumbnail - проблем

Калоян

New Member
Здравейте!
Имам следните проблеми:
Problem-WPq6Zcc7o.png

На повечето от публикациите ми излиза този проблем със "Spread the love" и не знам как да го премахна...
Другия проблем ми е с Thumbnail-а пак към фейсбук...
На някои публикации нямам thumbnail, оправям го с фейсбук дебъгера, понякога става, понякога не.
Как мога да реша тези проблеми?
Благодаря! :)
 
Най-вероятно имаш дублиране на OG тагове. Ако ползваш SEO плъгин е от там проблема, разгледай си настройките и виж какво ти пише в дебъгера :)
 
Имах същия проблем. Както каза Slavchev - имаш дублиране на og тагове.
Използвам този код на страницата за да споделям:
Код:
FB.ui({
                method: 'share_open_graph',
                action_type: 'og.shares',
                display: 'popup',
                action_properties: JSON.stringify({
                    object: {
                        'og:url': url,
                        'og:title': title,
                        'og:description': description,
                        'og:image': article's image
                    }
                })
            }, function (response) {
                if (response && !response.error_message) {
                    //do your success action here
                }
            });

По този начин ще заместиш og таговете при споделяне. Този проблем е често срещан при SPA страниците, защото там няма как да промениш og таговете, които са вече сложени.
 
Хъм.. Къде се слага точно този код, че съм начинаещ още и се уча?

Ами то само се оправи за сега - открих че в самото постване няма картинка, но когато се ПОСТНЕ вече във фейсбук, картинката сама се появява.
Това "spread of love" на следващи публикации също не се появи и то не ми стана ясно от къде дойде.

Благодаря ви, пичове.
 
Това се поставя когато споделяш статията. В самата страница в сайта ти, където се намира статията имаш Сподели бутон. При натискането му трябва да се изпълни този код.
Ако пък използваш wordpress или друг такъв обикновен сайт, то тогава всяка страница ти се зарежда индивидуално. В такъв случай нямаш проблеми да променяш началните og тагове.
bpZRKhl.png


Можеш да ги намериш в <head> тага на сайта ти. При wordpress се намират в header_ нещо си.
 

Горе