Пускат нова социална международна мрежа

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте, тия дни в фейсбук четох новина че се създава нова социална мрежа международна от студент от Пловдивския университет. Социалната мрежа,която главно ще е върху градовете.

Ето какво пише там цитирам:

Скоро ще бъде пуснат нов уебсайт на български и английски език (първоначално). В него водещ мотив е "споделянето" - ще се информирате, ще научавате какво се случва около вас, ще откривате нови бизнес възможности. И не на последно място - за нашите активни потребители ще има награди!!!
------
УСЛУГИТЕ НА САЙТА ЩЕ БЪДАТ БЕЗПЛАТНИ
------
За собствениците на бизнес:

Вие ще имате възможност да се регистрирате безплатно и популяризирате бизнеса си! Тук има място за всеки и всичко - от кино и ресторанти до дребни квартални магазини! Чрез нас ще откриете едно чудесно поле за развитие и привличане на нови клиенти.

Доколкото разбрах след идеята го е намерил журналист,които му е помогнал и да си намери инвеститори.Платили са на фирма за разработката и сео оптимизацията и скоро се очаква да се появи в интернет пространството под името wellwer.com

Какво мислите за идеята на човека, дали може да се създаде нещо мощно като фейсбук,твиттер от българин? А дали за нас ще има полза?
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Едва ли ще видим нещо ново, може би ще има facebook + groupon, никога няма да ги мине ;)
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Ами,някъде четох също че ще има игра,където събираш точки и се дават награди,може това да привлече доста хора отначало само заради наградите,но ще се нуждаят от огромни инвестиции
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Идеята е добра, нека и ние да се запишем в историята на Интернет. Аз бих препоръчал две неща да създадът спам бот, който да прониква в пощите на регистрираните и да извлича информация за контактите, второто е да хваща самолета за Калифорния. Трябва да внимава и с личната информация, защото г-н Колев не спи.
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

И аз четох в интернет за тази мрежа. Мисля, че ако успеят да го разпространят добре в международен план, могат да се постигнат големи успехи.
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Подобна социална мрежа на различни езици, създадена от българи беше фанопик, след 2 месеца затваря врати.
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Подобна социална мрежа на различни езици, създадена от българи беше фанопик, след 2 месеца затваря врати.

Интересно ми е дали Fanopic е създадена от Нетинфо или просто те са я закупили? :)
Никога не съм ползвал услугите на тази мрежа, да се надяваме Wellwer да бъде нещо по-качествено в такъв случай
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Фанопик я създадоха създателите на свежо, докато бяха под крилото на нетинфо. Вече дали е поръчка на нетинфо не знам, предполагам не е, а според мен е някакво хрумване на Явор и Станислав.
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Ще им трябва нещо повече от това. Предложат ли нещо уникално, ще придобие незнайна полулярност. Не е изключено и използването на вид стимул, за да и дадат начален тласък.

В днешно време трябва да си много силен иноватор, за да захапваш силна пазарна част, а за да се биеш с FB и други големи соц. мрежи и сайтове се иска и малко късмет.

Пожелавам им искрено успехи. ;)
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

някой друг път, та то само в 2 думи и вече има 1 грешка "comming soon..."
представям си какво ще е ако има 1 изречение...
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Здравейте!

Първо искам да благодаря на devilx, който е отворил тази тема и е запознал потребителите на predpriemach.com с нашия проект!
Четейки написаните коментари, виждам, че има както положителни, така и отрицателни възгледи относно бъдещата реализация на wellwer.com, което според мен е напълно нормално! Благодаря на всички потребители, изказали своето положително мнение и се надявам да оправдаем техните очаквания, а за тези, които са негативно настроени - не ни остава нищо друго, освен да се опитаме да се докажем пред тях.

testkiwi, всъщност тази грешка "comming soon" беше много бързо поправена (въпрос на часове), тъй като преди това имахме надпис "Under Construction". Не мисля, че от подобен надпис, може да си правим крайни изводи относно това, което ще съдържа мрежата. За информация, бих допълнил, че английският превод ще бъде извършен от агенция, именно с тази цел - да не допуснем подобни малки правописни грешки.

За потребителите, които имат интерес към нас ще кажа, че изработката на мрежата е в своя финален етап. Надяваме се до един месец тя да работи.
За напред ще преглеждам тази тема и ако желаете ще ви информирам тук, когато наближи официалното откриване на wellwer.com!

Поздрави,
Янислав Илиев
 
Последно редактирано:
От: Пускат нова социална международна мрежа

Такива мрежи на идейно ниво се появяват по няколко на ден, така че поне за момента - нищо ново. Малцина са тия, дето успяват да прескочат гигантския праг между идея и реализация :)

Но аз лично много се кефя да гледам БГ проекти на световния пазар, така че успех - ще стискаме палци :)
 
@Янислав Илиев - на крачка от реализацията сте, но защо не сложихте една свястна under construction страница с опция за събскрипшън?
Аз съм заинтересован от проекта и бих искал да го разгледам, преди да стане "масово популярен" (искрено се надявам да постигнете това). И за тази цел бих искал да се абонирам за известие при официалния старт на мрежата. Проблема е, че такава опция в момента няма.
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

и аз гледам чат пат кво ще е тва. малко шеговито съм се изказал горе, не го приемайте на сериозно
иначе пожелавам успех, възможно е да се направи нещо и на изток - щом chatroulette успя...
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

и аз гледам чат пат кво ще е тва. малко шеговито съм се изказал горе, не го приемайте на сериозно
иначе пожелавам успех, възможно е да се направи нещо и на изток - щом chatroulette успя...

Абе, кивито уж с нов акаунт дойде, само заради сайта си да продаде , па хвана да се задържа у форумо :)
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Абе, кивито уж с нов акаунт дойде, само заради сайта си да продаде , па хвана да се задържа у форумо :)
да не изпадам в офтопик: верно, мислех в началото да съм само транзитен тук, но пък после много ми хареса като цяло форума. намерих и някои свестни хора и си останах :D даже всеки ден влизам да чета тва - онова хах
поздрави

иначе само не разбрах името какво значи, wellwer, от well ли нещо...
 
От: Re: Пускат нова социална международна мрежа

@Янислав Илиев - на крачка от реализацията сте, но защо не сложихте една свястна under construction страница с опция за събскрипшън?
Аз съм заинтересован от проекта и бих искал да го разгледам, преди да стане "масово популярен" (искрено се надявам да постигнете това). И за тази цел бих искал да се абонирам за известие при официалния старт на мрежата. Проблема е, че такава опция в момента няма.
Стига бря, имат 10 руси маркетинг спецЯлистки, недей се опитвай да ги умаловажаваш!
 
От: Пускат нова социална международна мрежа

Не, wellwer не означава нищо.

Първоначално търсихме словосъчетание от думи, които като ги комбинираме да се получи нещо интересно, или да регистрираме като домейн някоя българска дума, но в последствие се отказахме и решихме да изберем нещо, което няма смисъл и значение, просто да заложим на уникалността.
 

Горе