Пуснах магазин сега какво , добавям и affiliate 15% комисионна

hit4o

Member
Здравейте ,
Може ли да ми дадете съвети за развитието на онлайн магаин(в подписа е),от къде да започна първо!
Нов семеен бизнес леене на ароматни свещи- продуктите си ги правим ние всичко е с най-добрите съставки на пазара.
Магазина работи по малко от месец - имаме продажби защото имаме и голяма аудитория в youtube. Колкото да покрие разходите се изкарва но въпроса е по нагоре как !

ЕДИТ->
Магазина работи на самотек 7-8 месеца(без реклами /face или insta) , но сме решили да го засилим малко повече тази есен-зима.
предложете нещо за вид реклама която да пробваме!

Пускаме и affiliate на магазина към Profitshare - 15% комисионна
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: EDR
Здравей. Супер си е. Има малко да си шлифова, но като цяло е доста лесен и удобен. Аз първо бих изчистил конверсията по него, после да се насочил да развие маркетинга му. Фав иконката, допълни банерите долу преди футъра, малко е дразнещ шрифта на тайтълите, менюто е доста голямо на височина, направи го някак на секции, за да изглежда малко интерактивно и лесно окото да различава секции в сайта. Виж чекаоута, там са направили подсказка как да дооформиш дизайнерси нещата.

Колкото до маркетинга. Почни да проучваш конкуренцията, която 100% използва кл. думи, с които се ранква по търсачките. Развий си фейсбука, защото продуктите са доста подходящи за такъв тип трафик, така поне мисля. Подбери си няколко тематични сайтове за дома, строителство (що не), и лайфстайл и ако може да вземеш по една добре написана статия от тях. Не е лошо да имаш и блог на твоя сайт, за да си публикуваш от време на време някакви интересни неща.

Имай предвид, че над 85% от клиентите ти ще са жени, възрастов диапазон - 18+, идеята е, че са подходящи и за подарък, иначе бих казал 25-28+. Споменавам го, защото можеш да си направиш проучване и за статии в женски сайтове. Не след дълго, с публикуване и добре направено on-page SEO ще започнеш да изплуваш нагоре в Google. И си продължавай с клиповете в тубата, идеално място е за твоите продукти, виж също така и Инстаграм.

Поразходи се из тематични форуми и виж хората какво питат, от какво се интересуват в твоята област и може да влезеш в някакво събеседване с тях, сложи си и там линка в подписа, а ако се предлагат и някакви спонсорирани статии, ти си. ;)

А вече, ако запалят нещата, намери си някоя кифла с над 20 000 и повече последователи на разумна цена да направи един хубав пост в социалните си канали, където я следят други такива, по-добре ще е да е някоя тип "аз съм домакиня", а не "Дубай, идвам...". УСПЕХИ!
 
Здравейте ,
Може ли да ми дадете съвети за развитието на онлайн магаин(в подписа е),от къде да започна първо!
Нов семеен бизнес леене на ароматни свещи- продуктите си ги правим ние всичко е с най-добрите съставки на пазара.
Магазина работи по малко от месец - имаме продажби защото имаме и голяма аудитория в youtube. Колкото да покрие разходите се изкарва но въпроса е по нагоре как !
Здравей,
няколко неща от мен:

1. Бърза поръчка е счупена, въпреки че я направих, страница за потвърждение няма, просто бял екран.

2. След като сте производители, не трябва да имате наличност на продуктите, просто съвет.

3. Грешна настройка имате направена за наличностите. Не трябва при поръчка да се запазва продукт или отнема от наличността на продукта. Това трябва да се случва само при маркиране на поръчката от вас като изпратена или завършена.
Ако не ви мисля доброто, на няколко часа ще влизам и ще ви пускам фълшиви поръчки до полуда и готово, нямате работещ сайт.

4. Хедъра се размества на мобилната за логнати потребители.

5. Много стъпки има формата за поръчки и се налага да се съгласявам с условията на сайта няколко пъти.
Трябва да го има само това на една стъпка и като цяло намалете стъпките, ако може всичко да е на една страница, най-добре.
 
Тествайте, тествайте и пак тествайте!
Тествайте на различни телефони, таблети, компютри и лаптопи.
Тествайте на стари телефони.
Тествайте на различни операционни системи и браузъри

Така ще може да разберете какво не е наред в сайта. Мислете като потребители и действайте като потребител.
Това като за начало. Има още много докато този набързо спретнат сайт почне да продава.....
 
Позволете ми да се включа и аз със същите въпроси като на Hit4o. Съвсем скоро направих сайта си и започнах да развивам фб и инстаграм страница. Много държа на обратната връзка и разбира се градивната критика. Ще съм благодарна да чуя какво мислите.
 
Последно редактирано:
Здравей, @EDR . Първо, странно решение да се доверите на Wix за комерс сайт. Изглежда семпъл, лесен за навигиране. Виж долу във футъра: "©2023 Електронният магазин е собственост на Еланса ЕООД" - още е рано за този копирайт. :)

Трябват ти една лента за съгласие с общите условия - за политики и бисквитки. Позапълни футъра, защото ми изглежда много празен. И мисля, че шрифта на менютата и тайтълите не много подходящ, но това е лично мнение, може и да се харесва на другите. Може да отличиш малко топ менюто, в някакъв малко по-забележим свят. На места (по продуктовите страници) стики (топ, мейн) менюто пада върху част от името на продукта. Дори помисли да го намалиш малко менюто - и най-вече като седи фиксд при скрол надолу. И има странно поведение, прибира се точно когато трябва да е там. Хм. Бих сложил по един лек бордер на продуктовите каросели.

Помисли и малко да зарганичиш секциите. Лесно е за потребителите лесно окото им да хваща кое къде почва, и къде свършва. Иначе е приятен и лесно може да се пусне поръчка. Сега остава и да му засилиш UX-а и си топ. ;)
 
@EDR , като цяло бягайте от Wix за онлайн магазин. Нямате никакъв шанс с тази бавна система. На десктоп се чупи дизайна на менюто отгоре и покрива продуктовата страница.
 
@EDR , като цяло бягайте от Wix за онлайн магазин. Нямате никакъв шанс с тази бавна система.
Аз дори не знаех, че са се пуснали към e-commerce-а. Мислех, си че са си обикновен сайт билдър. :)
 
Много благодаря за детайлите около дизайна, ще ги променя със сигурност. А относно wix-a...много се чудих дали там да го направя и понеже разчитах единствено на собствените си умения да го направя този сайт сметнах, че wix като възможност е окаy и с 1 2 препоръки стартирах. Въпросът е как да бягам оттук нататък :D
 
Много благодаря за детайлите около дизайна, ще ги променя със сигурност. А относно wix-a...много се чудих дали там да го направя и понеже разчитах единствено на собствените си умения да го направя този сайт сметнах, че wix като възможност е окаy и с 1 2 препоръки стартирах. Въпросът е как да бягам оттук нататък :D
Задействай си рекламата, набери скорост, и ако ти утеснее - мести се. Имаш много варианти после - от къстам, до SaaS, та до open source системи. Но виж къде ще се издъни, а според мен ще се издъни. Дори се сещам къде ще е първата издънка - филтрите и интеграцията на някоя наш куриер. Изключвам скоростта на зареждане и може би избора на теми. А и не знам има ли възможност някой фронт-ендър да пипа, за да изглежда барнато повече. Ти за сега не му ли намираш някакви кусури? Ако не, продължи за сега, съсредоточи се върху продажбите, за да намериш и смисъл да смениш. Хванала си се за сега там, играй го така. :)
 
  • Like
Реакции: EDR
Да, много Ви благодаря, супер полезни съвети, в които ще се вслушам определено. Ще видя как се движи и колко забавя работата, но за момента не е тръгнал и още нямам никакви реакции, тепърва ще видя как се движи... и със сигурност ще използвам тези варианти, ако е толкова зле :)
 
Да, много Ви благодаря, супер полезни съвети, в които ще се вслушам определено. Ще видя как се движи и колко забавя работата, но за момента не е тръгнал и още нямам никакви реакции, тепърва ще видя как се движи... и със сигурност ще използвам тези варианти, ако е толкова зле :)
Не ти ли се е случило вече да искаш да имаш някаква функционалност и да я няма или да доста напредничева като изпълнение за сегашната платформа? Значи си супер и продължавай. Някой биха препоръчали да изринеш всичко и да започнеш от начало, но според мен това доста ще те забави, а си както вика на ниския старт с продажбите и популяризирането на магазинчето.
 
Ще съм благодарна да чуя какво мислите.
Шрифта е типично женски, но сайта ми харесва, важно е да продава :)
Имам въпрос за доставката, защо само Спиди?
Защо доставка до офис 1.99лв ?
Не знам какъв е маржа и средната сума на ордер в този бранш, но според мен доставката или да е безплатна до офис или да е фиксирана една цена 5лв до офис и адрес. Защото1.99лв доставка да се иска от клиент ми е малко шеговито.

но за момента не е тръгнал и още нямам никакви реакции
Щом сега ще тръгва, може да се направи промоция за безплатна доставка или промокод с който доставката е безплатна до края на месеца например. Това също е вид реклама

Към всяка поръчка сега в началото да се слага някакво малко подаръче от рода на ключодържател куче, стотинки са специално от алиекспес

iu


Според мен асортимента е малък за големи поръчки, 13-14 продукта заедно с парфюмите, клиента няма особено голям избор.
Бих препоръчал включване към асортимента на :
Чанти , легла, играчки, четки, кошчета, поводи и каишки, якета и пуловери, нагръдник, наморник, транспортна кутия, препарати за обезпаразитяване, ножички за рязане на нокти и други.
В момента не виждам, как средна поръчка би била повече от 30лв, понеже човек няма какво да си купи толкова. На пример, предлагате спрей за лесно разресване на козината но ако човек няма четка за разресване, нищо чудно да започне да търси в интернет за четка и да намери сайт в който се продават такива четки и подобни на вашите спрейове. Така човека може да реши да си напазарува всичко на един път от другото място(защо например да плаща за 2 доставки) и да изпуснете почти готова продажба поради липсата на аксесоари. Това е от мен на кратко
 
Последно редактирано:
Добро включване от @partytime , което ме кара да задам въпроса си за една функционалност дали я има (малко ме съмнява) - ъпселинг съджещчъни? Или казано по нашенско - предложения преди завършване на поръчката или след нея.
 
@EDR аз съм напълно объркан. Разгледах по обстойно и открих, че абсолютно всички шампоани и някои от балсамите са подходящи, както за котки така и за кучета! Защо сте се ограничили само за клиенти собственици на кучета ?
 
Задействай си рекламата, набери скорост, и ако ти утеснее - мести се. Имаш много варианти после - от къстам, до SaaS, та до open source системи. Но виж къде ще се издъни, а според мен ще се издъни. Дори се сещам къде ще е първата издънка - филтрите и интеграцията на някоя наш куриер. Изключвам скоростта на зареждане и може би избора на теми. А и не знам има ли възможност някой фронт-ендър да пипа, за да изглежда барнато повече. Ти за сега не му ли намираш някакви кусури? Ако не, продължи за сега, съсредоточи се върху продажбите, за да намериш и смисъл да смениш. Хванала си се за сега там, играй го така. :)
Да, много Ви благодаря, супер полезни съвети, в които ще се вслушам определено. Ще видя как се движи и колко забавя работата, но за момента не е тръгнал и още нямам никакви реакции, тепърва ще видя как се движи... и със сигурност ще използвам тези варианти, ако е толкова зле :)
Шрифта е типично женски, но сайта ми харесва, важно е да продава :)
Имам въпрос за доставката, защо само Спиди?
Защо доставка до офис 1.99лв ?
Не знам какъв е маржа и средната сума на ордер в този бранш, но според мен доставката или да е безплатна до офис или да е фиксирана една цена 5лв до офис и адрес. Защото1.99лв доставка да се иска от клиент ми е малко шеговито.


Щом сега ще тръгва, може да се направи промоция за безплатна доставка или промокод с който доставката е безплатна до края на месеца например. Това също е вид реклама

Към всяка поръчка сега в началото да се слага някакво малко подаръче от рода на ключодържател куче, стотинки са специално от алиекспес

iu


Според мен асортимента е малък за големи поръчки, 13-14 продукта заедно с парфюмите, клиента няма особено голям избор.
Бих препоръчал включване към асортимента на :
Чанти , легла, играчки, четки, кошчета, поводи и каишки, якета и пуловери, нагръдник, наморник, транспортна кутия, препарати за обезпаразитяване, ножички за рязане на нокти и други.
В момента не виждам, как средна поръчка би била повече от 30лв, понеже човек няма какво да си купи толкова. На пример, предлагате спрей за лесно разресване на козината но ако човек няма четка за разресване, нищо чудно да започне да търси в интернет за четка и да намери сайт в който се продават такива четки и подобни на вашите спрейове. Така човека може да реши да си напазарува всичко на един път от другото място(защо например да плаща за 2 доставки) и да изпуснете почти готова продажба поради липсата на аксесоари. Това е от мен на кратко
Благодаря. Идеята в по-дългосрочен план е точно такава, да. Абсолютно сте прав.
 
Добро включване от @partytime , което ме кара да задам въпроса си за една функционалност дали я има (малко ме съмнява) - ъпселинг съджещчъни? Или казано по нашенско - предложения преди завършване на поръчката или след нея.
няма я :)
 
Последно редактирано:

Горе