Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Ами то много хубаво ама тази гордост е свързана с миналото и то в светлото преди едно 70 години, след окупацията и комунизма и сега, тази гордост е малко как да ти кажа супер изкривена. То все едно да сме горди от факта, че сме били на 3 морете, като не сме взимали активно действие. За мен това е повече към възхищение от колкото гордост. Ако всичко толкова лесно се предаваше, знаеш до сега всички да са Буровци, Георгиовеци и т.н.

Ми да трябва да сме горди, тогава е и златен век за България (връхна точка в развитието на държавата). Ето заради такива като теб, които имат същото мислене и седят горе на пирамидата, българските учители по история нямат право да държат, дори и карта на Сан Стефанска България в час, ако не се предава урока. Защо ли? Защото така натрапвали едва ли не шовинистки настроения и тем подобни глупости. Ето заради такива като теб хората масово не си знаят историята и не се гордеят с нея. Много са ти дошли либералните възгледи ми се струва. Ако не се гордееш от произхода си, тогава от какво да се гордееш от смартфона ли? Когато за теб, това чувство на гордост го няма, за мен няма проблем, но не го предавай на останалите хора това грешно послание. Защото се убедих, че в този форум има хора, които се връзват на масовите медии и току виж някой и на теб ти се е вързал.

ПП: И аз мразя комунистите и диктатурата им, обаче няма как да отречем, че те създадоха СССР и го направиха СУПЕРСИЛА. Така, че който го харесва нека си е горд с него, стига да знае обективно истината за този комунизъм. И да всичко се предава лесно стига системата да работи и родителите на децата да си ги възпитават, както трябва!
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Ще ме умориш - искаш си говорим, кой колко знае историята си или не? Хайде не влизай в това русло няма ти хареса!
Върни се и виж какво съм писал за гордостта и възхищението - не знам за мен е по-гордо дали съм успял да повлияе аз с нещо към добро, от колкото да съм горд от нещо в миналото - все пак не живеем в миналото.
Личната гордост от постижения за мен е по-важна от колкото простата гордост присламчвайки се на чужд успех!
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Личната гордост от постижения за мен е по-важна от колкото простата гордост присламчвайки се на чужд успех!
Успехът на баща ти или дядо ти не е чужд успех!
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Личната гордост от постижения за мен е по-важна от колкото простата гордост присламчвайки се на чужд успех!

Успеха по въпрос касаещ нацията е успех за цялата нация и трябва се гордеем с него независимо кой го е постигнал! Аз по принцип подкрепям индивидуалната личност и развитие на човек разбира се, ОБАЧЕ, ако всеки си слага личната гордост, която в повече случай няма как да натежи на везните спрямо тази, която наричаш ПРОСТА.. Къде отива нацията тогава? Хайде помисли добре над този въпрос.

Да не живеем в миналото, но искам да стигна и до близкото бъдеще. Искам да живея в държава и сред народ, а не сред 6-7 милиона индивидуалисти, които не се гордеят с нищо друго освен собствените си постъпки (които в повечето случай дори не са и за гордост) и нищо не ги обединява и задържа на една почва освен езика, защото историята са я забравили.

ПП: Казваш това русло няма да ми хареса, пред интернета всеки знае, всеки може. И освен Буровци и тем подобни радетели, май нищо друго не ти е влязло в главата, след като ми наричаш националната гордост ПРОСТА.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Хайде да си отворим една темичка отделно от тази, че разводняваме темата. Там да видим кой прав, кой крив.

ЕДИТ: Извинявам се за двойния пост, стана по погрешка.
 
Последно редактирано:
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Русия, Сирия, Иран и Ирак създадоха в Багдад информационен център за координиране на борбата срещу „Ислямска държава“ (ИД), съобщи военно-дипломатически източник за ТАСС, цитиран от БГНЕС.

Цитат от днешна новина. Обръча около онези изверги от ИД се затваря всеки изминал ден. Час по-скоро да изтребят тази сган събрана от утайката на арабския свят..
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Успехът на баща ти или дядо ти не е чужд успех!

Писах лично постижение така, че няма как да не съм горд -дори ще се стремя да отговоря по най-добрият начин на това, което са ми оставили. Но аз ще се чувствам много по-горд, ако благодарение на родителите ми, които са ме направили човек и личност, създам нещо по-голямо от тяхното. Те ще се гордеят с мен, аз с това което имам от тях и създавам. Има много които стоят на ларвите на техните и кво от това едно голямо нищо са ...

Пак казвам моите разбирания за гордост произтичат повече от към себе създаденото от колкото гордостта от постиженията на хора, които не съм познавал, които са живеели в друга епоха и съм нямал с какво да допренеса към успеха. Да изпитвам задоволство от чужд успех и това да е водещото ми е както казах шизофренично.

Уважение, почит, възхищение и т.н. чувства будят в мен моментите на величие като народ или индивидуалните на редица българи в миналото - чудесен източник за мотивация са.
 
Последно редактирано:
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Успеха по въпрос касаещ нацията е успех за цялата нация и трябва се гордеем с него независимо кой го е постигнал! Аз по принцип подкрепям индивидуалната личност и развитие на човек разбира се, ОБАЧЕ, ако всеки си слага личната гордост, която в повече случай няма как да натежи на везните спрямо тази, която наричаш ПРОСТА.. Къде отива нацията тогава? Хайде помисли добре над този въпрос.

Да не живеем в миналото, но искам да стигна и до близкото бъдеще. Искам да живея в държава и сред народ, а не сред 6-7 милиона индивидуалисти, които не се гордеят с нищо друго освен собствените си постъпки (които в повечето случай дори не са и за гордост) и нищо не ги обединява и задържа на една почва освен езика, защото историята са я забравили.

ПП: Казваш това русло няма да ми хареса, пред интернета всеки знае, всеки може. И освен Буровци и тем подобни радетели, май нищо друго не ти е влязло в главата, след като ми наричаш националната гордост ПРОСТА.

Не знам защо ми слагаш чужди думи - не виждам смисъла изцяло да е водещо да си горд от постиженията в миналото- все едно да стой на стари лаври, но дори не и твои.

Не казвам, че не съм горд от постиженията на народа ни, напротив, това което казва, че отдавам повече гордост от това, което съм постигнал сам. Някак си в пъти по-горд ще се чувствам от създадено на нещо, което създава стойност и изхранва семейства от колкото, това че Цар Симеон Велики ги спуква византийците в Ахелой.

Самото значение на думата горд е свързано с лично достойнство и лично постижение и удовлетворение от постигнатото, така че не знам какво ме захапахте!


Съжалявам, ако не ти харесва виждането ми за гордостта спрямо твоята - мога ти дам контра пунк има много хора живеещи милеещи за миналото и много горди от всичко постигнато и сега мизеруват, но пък много горди - прави корави млади мъже и жени в разцвета на силите си и ....

Дела трябват, а не думи - виж в гошо, кой го е казал това.
 
Последно редактирано:
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Египет сигурно се пука от гордост. :lol: :lol:

Ама не мисля, че някой забелязва. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Не знам защо ми слагаш чужди думи - не виждам смисъла изцяло да е водещо да си горд от постиженията в миналото- все едно да стой на стари лаври, но дори не и твои.

Коя дума съм ти сложил в устата?

За какво намесваш глупаците милеещи за миналото? Да ти приличам на такъв? Мизерствали, ами ще мизерстват като системата ги учила на тотални глупости. Ще мизерстват щом, когато имаха възможност да променят нещата, те бяха овцедушни. Заслужили са си го, макар да ми става жал това е чистата истината от моя гледна точка.

ПП: Защо не отвори друга тема, а продължаваш да разводняваш темата? Мен не ми пречи, но на хората не вярвам да им е приятно. :)
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Самото значение на думата горд е свързано с лично достойнство и лично постижение и удовлетворение от постигнатото, така че не знам какво ме захапахте!
Гордостта е свързана с много неща, може да е свързана и с принадлежност към нещо, с родата ти, с народа ти, с историята на мястото в което живееш и прочее. Теорията ти е доста...странна :)

Не знам защо ми слагаш чужди думи - не виждам смисъла изцяло да е водещо да си горд от постиженията в миналото- все едно да стой на стари лаври, но дори не и твои.

Обясних ти, че това е мощен мотиватор. Няма по-мощен мотиватор от добрия пример.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Да съгласен съм за мотивиращият ефект и аз това казах, просто гордостта по самото му определение произлиза от себе постиженията и затова това говоря - 1 милиард пъти по горд ще съм ако постигна това което е постигнал Буров от колкото да съм горд, че е постигнал - като тук гордостта гранични с уважение и мотивация от делото му.

@Илиян, ако искаш създай тема, аз казах каквото мисля, а и не държа да спамим темата.
 
От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Да съгласен съм за мотивиращият ефект и аз това казах, просто гордостта по самото му определение произлиза от себе постиженията и затова това говоря - 1 милиард пъти по горд ще съм ако постигна това което е постигнал Буров от колкото да съм горд, че е постигнал - като тук гордостта гранични с уважение и мотивация от делото му.

@Илиян, ако искаш създай тема, аз казах каквото мисля, а и не държа да спамим темата.
Е, това е ясно. Те двете не са взаимоизключващи :)
 
От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Днес ще е голямото шоу! Почва (както винаги) с представителя на Бразилия.

BTW, Обама поиска среща с Путин и ще я получи, макар и за кратко (веднага след речта си в ООН и срещата с Обама Путин ще се завърне в Русия. Лавров ще оправи останалите).

Искрено се надявам, че разумът при американците ще надделее над дребнавите им геополитически амбиции и мирът в Сирия ще бъде възстановен.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Хаха, новина от току що: Китай заявява готовност да се включи в коалицията срещу ИД. Само чака покана/молба за това от легитимните власти в Сирия. :D
И още нещо, не знам колко е вярно още, но скоро ще стане ясно- ще се прави евразийски аналог на НАТО, включваща в състава си държавите от БРИКС+ Иран, Ирак, Сирия, Пакистан, Судан и др., и се очаква половината натовски държави също да се включат(начело с Франция и по всяка вероятност Германия). :lol::lol::lol:
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Наивниците няма да изчезнат, даже се множат :)

А митовете за съветското оръжие е цяла наука .

Мога да разкажа как в казармата бях в секретно поделение в Телиш със секретни ракети . На учението капитана не можа да направи нито един учебен пуска на ракетата , руския велик компютър постоянно даваше всевъзможни грешки , а на проверката на ТНА ( това за незапознатите е танкова навигационна апаратура) даваше грешка от 200метра на всеки километър :))))))))))))
Втория спомагателен двигател се чуваше на 10 км като работеше


КОйто не е работил с руско оръжие , той не знае :)


Всичко това е блъф заради общественото мнение , Русия е тотално неподготвена за война , а спомена за Авганистан е пресен още
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Отде ги измъдри тези украинци в ТВ-канала при положение, че Порошенко още не се е изказал :)


Иначе досега в ООН вървят нещата. Всички изказвания бяха качествени, дори полякът се изказа далеч по-добре и по-лаконично от витиеватия Обама.

Путин пак обясни за какво става въпрос в Сирия (пък и по света изобщо).

1. Няма изключителни нации.
2. Всеки народ има право да избира собственото си правителство, а не да му се месят сульо и пульо.
3. Сравни бъдещата коалиция срещу ИДИЛ с международната коалиция срещу Хитлер. Значи, наистина са доста силни терористите и това изисква общи усилия.

[video=youtube;XDhlw8AASpY]https://www.youtube.com/watch?v=XDhlw8AASpY[/video]
 
Последно редактирано:
От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Искрено се надявам, че разумът при американците ще надделее над дребнавите им геополитически амбиции и мирът в Сирия ще бъде възстановен.

На махленси хулиган разум не въздейства. Единствено морков или тояга.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Конфликта не е от днес или от вчера, той е от мнооо време и който си мисли, че с няколко танка се ще реши, се заблуждава.

Руснаците няма да направят нов Афганистан, в това съм напълно убеден. Но ще си играят на котка и мишка доста дълго време , докато в Сирия не останат хора .
 

Горе