Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

На махленси хулиган разум не въздейства. Единствено морков или тояга.

Не съм сигурен дали ще е подходящ Киплинг за такъв тип форум, но "We be of one blood, ye and I."

Има свестни и умни американци, а и всички сме една кръв.

Но се сблъскват две противоречия:
1. Средностатистическият американец не се интересува кой знае колко от това, което става извън Америка.
2. Митът за изключителността се подхранва от мита за "якостта". Така, докато като пубер обяснявах на един треньор, че плувам зле, той отговори: "Ти си як, ще се справиш".

Народите сме различни. Hint от реалността:

От няколко седмици съм в България, София. Събрахме се в събота вечер с приятели в едно околно село (Горни Лозен). И не щеш ли, една от дамите бе омъжена за сардинец (сега Италия, остров Сардиния).

Ми кой е чувал за Великото Сардинско Кралство? А аз съм чувал. И той е чувал. Защото прадедите ни са воювали един срещу друг тогава в тази война за Крим.

Накрая кво се оказа. Поркаме си със сардинеца на равни начала, а останалите обсъждат "агресията на Русия срещу Украйна". Дето не са чували за Сардинското кралство, дето изобщо не знаят колко християнска кръв се е проляла първо срещу Кримския каганат, а после в реално първата световна война, но са сигурни, че руснаците сме агресори by default.

Да станем със сардинеца и да им обясним къде грешат? И да прецакаме ребърцата на скара, бурето бира "Rock or Bust", ракията и "белая березка"?

Нямаше никакъв смисъл.
 
От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Си

Не съм сигурен дали ще е подходящ Киплинг за такъв тип форум, но "We be of one blood, ye and I."

Има свестни и умни американци, а и всички сме една кръв.

Но се сблъскват две противоречия:
1. Средностатистическият американец не се интересува кой знае колко от това, което става извън Америка.
2. Митът за изключителността се подхранва от мита за "якостта". Така, докато като пубер обяснявах на един треньор, че плувам зле, той отговори: "Ти си як, ще се справиш".

Народите сме различни. Hint от реалността:

От няколко седмици съм в България, София. Събрахме се в събота вечер с приятели в едно околно село (Горни Лозен). И не щеш ли, една от дамите бе омъжена за сардинец (сега Италия, остров Сардиния).

Ми кой е чувал за Великото Сардинско Кралство? А аз съм чувал. И той е чувал. Защото прадедите ни са воювали един срещу друг тогава в тази война за Крим.

Накрая кво се оказа. Поркаме си със сардинеца на равни начала, а останалите обсъждат "агресията на Русия срещу Украйна". Дето не са чували за Сардинското кралство, дето изобщо не знаят колко християнска кръв се е проляла първо срещу Кримския каганат, а после в реално първата световна война, но са сигурни, че руснаците сме агресори by default.

Да станем със сардинеца и да им обясним къде грешат? И да прецакаме ребърцата на скара, бурето бира "Rock or Bust", ракията и "белая березка"?

Нямаше никакъв смисъл.

Боже, боже да спориш за история с българи, когато крим е толкова малък, а какво беше сардинското царство, не ми трябва да знам
Защото България е страната на Балканите, която налага културно господство над останалите в региона и не само, защото цяла Русия е повлияна от културата на България
България е първата европейска империя, имала е влияние на целия континент, и да не забравяме, че сме по-древни от гърците, според последните антропологични изследвания
 
От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Си

Съвременният "бг-патриот", ако не скочи върху масата, не разпилее пакет салфетки и не ревне "България на три морета" след пет ракии, се чувства прецакан.

Нали написах вече: "Нямаше никакъв смисъл."
 
От: От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относн

Съвременният "бг-патриот", ако не скочи върху масата, не разпилее пакет салфетки и не ревне "България на три морета" след пет ракии, се чувства прецакан.

Нали написах вече: "Нямаше никакъв смисъл."

Излез от филмите. Сардинци, марсианци, ребърца.. е кажи честно сега ли го съчини? Нямало смисъл, да няма особен смисъл да спориш с руснак, който 100% ще си мисли, че ни е освободил.. И ЗА ТОВА СМЕ МУ ДЛЪЖНИ ЦЯЛ ЖИВОТ [макар, точно той няма никаква заслуга за това, нито пък дедите му особено, след като армията, която се е биела тук е съставена от всякакви народности от Руската империя, които са се хвърляли ей така в жив таран].. Албания, да не ни благославя, когато след първата балканска война се появява на картата. И то войната сме я изнесли ние на наш гръб, другите сърби, гърци и черногорци са мишкари и половина.. Всички знаем, кой понася главния удар на военните действия тъй че..

Но чакай, да поприказваме и второто освобождение от ФАШИЗМА.. Да братята руснаци или по-точно тогава съветските братя са ни освободили и от злия фашизъм, и са ни натресли добрия КОМУНИЗЪМ! И за това сме ви длъжни цял живот.

Да не говорим за другите глупости който руският патриот ще почне спори, ако говори с българин или пък пише из интернет пространството. Срещал съм всякакви. Тъй, че хайде си пий бирата и си яж ребрата от лос ли, глиган ли, мечка ли, от каквото и да са и не говори глупости на търкалета.

Изобщо не се чувствам длъжен към вас, за освобождение било от турско или фашистко робство, когато вие руснаците нарекохте старобългарският език - църковнославянски, когато нарекохте българската писменост - славянска и когато нарекохте македонските българи - македонци. Ето това са ви трите прегрешения към България за който вечно ще мразя тази страна, която и до днес поддържа тази политика. Да не говорим и за другите българи във федерацията, че трябва нова тема..

Ето ти още филми да се вкараш и в тях и да спориш, както и ще направиш, защото няма да ти подмина глупостите с лека ръка и да си мислиш, че ще влезеш в български форум и ще ми пишеш пълни глупости в интерес на чужда за мен държава. За теб може да е родина, за мен е чужда държава, ако държиш да спорим, спори си, то да спориш с руснак е все едно с демократичен американофил същата работа.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич от

Спор няма. Просто отнякъде изскача някакъв пейзан, намъква се в мой пост до уважаван от мен форумен колега, заявява, че му дреме на х.. за Сардинското кралство, щото българите били по-древни дори от маймуните и т.н.

Най-малкото, обижда тези 4000 български доброволци, които са се били в тази война за Крим срещу Османската империя на страната на Русия. Защото тогава България е била под Османско робство и тези хора са били истинските патриоти, а не тукашните лайна. И това го пише дори в по-съкратената бг-версия на Уикипедия и беше лесно да го провери. Да, ама не, предпочита да се тропне с "ръцете гореее, опппаа, тука ли стееее, да покажем на какво сме способни българите, ибре, машалла!!"

Като иска да спори за древност - е къде са укрите. Никой не е чувал за тях по време на Кримската война, но пък са изкОпали Черно море, яздейки динозаври, и всички народи около изкопаната от тях дупка не са достойни да им носят вышиванката. Да си гука с тях и да не се вре между шамарите.

Трябва да се уважава историята и трябва да се уважават предците. Но не като се изокаш върху масата - това е простотия. И докато такива пейзани като горния са болшинство сред един народ, то тои народ ще бъде вечно мачкан от собствените си продажни управници, лягащи за шепа банкноти под силните на деня.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Както казах по-рано да спориш с руснак не си заслужава. Поне ти вкарах филмите в главата, да си ти държат влага през прекрасната нощ. :)
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Както казах по-рано да спориш с руснак не си заслужава.

Спори се чрез аргументи и факти, а не чрез брой ракии и комплексираност. Като се научиш да спориш по този начин - заповядай. А докато не се научиш, то "Нямаше никакъв смисъл.".

Съжалявам, че го повтарям за трети път, но сигурно и 20 пъти няма да пробият този дебилизъм.
 
От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Си

Не съм сигурен дали ще е подходящ Киплинг за такъв тип форум, но "We be of one blood, ye and I."

Има свестни и умни американци, а и всички сме една кръв.

Но се сблъскват две противоречия:
1. Средностатистическият американец не се интересува кой знае колко от това, което става извън Америка.
2. Митът за изключителността се подхранва от мита за "якостта". Така, докато като пубер обяснявах на един треньор, че плувам зле, той отговори: "Ти си як, ще се справиш".

Народите сме различни. Hint от реалността:

От няколко седмици съм в България, София. Събрахме се в събота вечер с приятели в едно околно село (Горни Лозен). И не щеш ли, една от дамите бе омъжена за сардинец (сега Италия, остров Сардиния).

Ми кой е чувал за Великото Сардинско Кралство? А аз съм чувал. И той е чувал. Защото прадедите ни са воювали един срещу друг тогава в тази война за Крим.

Накрая кво се оказа. Поркаме си със сардинеца на равни начала, а останалите обсъждат "агресията на Русия срещу Украйна". Дето не са чували за Сардинското кралство, дето изобщо не знаят колко християнска кръв се е проляла първо срещу Кримския каганат, а после в реално първата световна война, но са сигурни, че руснаците сме агресори by default.

Да станем със сардинеца и да им обясним къде грешат? И да прецакаме ребърцата на скара, бурето бира "Rock or Bust", ракията и "белая березка"?

Нямаше никакъв смисъл.

Не вкарвай Маугли тук - не е предпиремаческо. Това е сериозен форум! :D
Факт е, че съвременните човеци от генетична гледна точка са най-скучните същества на планетата. Всички сме като първи братовчеди, спрямо два домата в една леха.
Но и първи братовчеди се карат и убиват за преоран метър на синора.
За съжаление, демокрацията не предвижда свестните и умните да управляват. Французите и тяхната революция доста неща объркаха.

Последните години в мен се затвърди мнението, че две от моретата са щастливи да не граничат с нас.

ПП
Сардина не бе ли консерва за мезе с водка?
 
От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Си

Защото България е страната на Балканите, която налага културно господство над останалите в региона

Де я тази култура? Слави шоу и ВИП брадър ли?
Дай един писател, композитор, художник, неемигрирал учен..., от последния четвърт век, дето да го носят на ръце в съседните страни?
 
От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Си

...
ПП
Сардина не бе ли консерва за мезе с водка?

Универсално мезе! С две версии: в растително масло (олио) и в доматен сос.

Цели народности градиха своя просперитет върху шпротите и сардините. Нямам предвид Сардинското кралство, разбира се, а прибалтите.

В днешно време останките от този просперитет ги изхранват пред пунктовете за вторични суровини.
 
От: От: От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич от

А защо да не сме им длъжни, някой друг да е направил нещо такова за нас? Ако не бяха те сега можеше още да сме с чалми. Хайде моля ти се с тези глупости. Напротив трябва да им сме благодарни и дори и сега пак трябва да им поискаме помощ, че явно с тоя заспал народ като нашия ще ни тъпчат пак с турски простотии.
Ти не следиш ли какво се случва?
ДПС се гаври с български песни, пускат си радио официално на турски.
Хайде това да се случи когато бяхме с Русия???
Като почнете с глупостите понякога нямате спирка.
Излез от филмите. Сардинци, марсианци, ребърца.. е кажи честно сега ли го съчини? Нямало смисъл, да няма особен смисъл да спориш с руснак, който 100% ще си мисли, че ни е освободил.. И ЗА ТОВА СМЕ МУ ДЛЪЖНИ ЦЯЛ ЖИВОТ [макар, точно той няма никаква заслуга за това, нито пък дедите му особено, след като армията, която се е биела тук е съставена от всякакви народности от Руската империя, които са се хвърляли ей така в жив таран].. Албания, да не ни благославя, когато след първата балканска война се появява на картата. И то войната сме я изнесли ние на наш гръб, другите сърби, гърци и черногорци са мишкари и половина.. Всички знаем, кой понася главния удар на военните действия тъй че..

Но чакай, да поприказваме и второто освобождение от ФАШИЗМА.. Да братята руснаци или по-точно тогава съветските братя са ни освободили и от злия фашизъм, и са ни натресли добрия КОМУНИЗЪМ! И за това сме ви длъжни цял живот.

Да не говорим за другите глупости който руският патриот ще почне спори, ако говори с българин или пък пише из интернет пространството. Срещал съм всякакви. Тъй, че хайде си пий бирата и си яж ребрата от лос ли, глиган ли, мечка ли, от каквото и да са и не говори глупости на търкалета.

Изобщо не се чувствам длъжен към вас, за освобождение било от турско или фашистко робство, когато вие руснаците нарекохте старобългарският език - църковнославянски, когато нарекохте българската писменост - славянска и когато нарекохте македонските българи - македонци. Ето това са ви трите прегрешения към България за който вечно ще мразя тази страна, която и до днес поддържа тази политика. Да не говорим и за другите българи във федерацията, че трябва нова тема..

Ето ти още филми да се вкараш и в тях и да спориш, както и ще направиш, защото няма да ти подмина глупостите с лека ръка и да си мислиш, че ще влезеш в български форум и ще ми пишеш пълни глупости в интерес на чужда за мен държава. За теб може да е родина, за мен е чужда държава, ако държиш да спорим, спори си, то да спориш с руснак е все едно с демократичен американофил същата работа.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Че никой не е казал да не сме благодарни, но на онази Русия, преди болшевиките - от 1919 за какво да си благодарен? Да сме благодарни, че ни окупират и натресват комунизъм?
А и преди 1919 е пределно ясно каква е била целта на империята!

Едно е спасение и да те оставят друго е по всякакъв начин да те наставляват и да искат от теб подчинение - какво е казал Левски за този, който ни освободи?
Проблема е че днешната кремълска политика стъпва на стари лаври и иска подчинение ей това е проблема!

Има разлика от признателност и благодарност с това да мачкаш и да държиш в подчинение ... а лицемерието е безгранично на сегашните от Кремъл трябва да сме им били в краката щото видиш ли империята преди век и нещо е искала да разшири границите си до Босфора и минала през БГ да ни освободи от робство - щото видиш ли те самосиндиклано са направили всичко, докато тук сме си клатили краката ...
 
От: От: От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич от

А защо да не сме им длъжни, някой друг да е направил нещо такова за нас? Ако не бяха те сега можеше още да сме с чалми. Хайде моля ти се с тези глупости. Напротив трябва да им сме благодарни и дори и сега пак трябва да им поискаме помощ, че явно с тоя заспал народ като нашия ще ни тъпчат пак с турски простотии.
Ти не следиш ли какво се случва?
ДПС се гаври с български песни, пускат си радио официално на турски.
Хайде това да се случи когато бяхме с Русия???
Като почнете с глупостите понякога нямате спирка.

Втори русофил на фронта.
Да искаме помощ от трета страна за вътрешен проблем е на предаване на суверенитета ни за сигурност, както е било през комунизма и видяха всички до къде води това. Следя отлично какво се случва. Да си припомним ли кой застава СРЕЩУ съединението ни? Да си припомним ли къде се ражда идеята за македонска нация? Кой дава български земи ей така насам, натам като, че дава ябълки на роднини? Кой подменя историята ни? Благодарност та благодарност.. Русия, ако иска тази благодарност, може би първо трябва да преосмисли политиката си, която и до ден днешен няма промяна.

Май видяхме кой почна с глупостите..

@Страна, "братко" ето ти аргументи и в горния пост са споменати, какви глупости си народил в главата си? Къде са твоите аргументи и защита? Май руския студ не ти влияе добре.. Пий една българска ракия да сгрееш кръвта, аз черпя! :p
 
От: От: От: От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискуси

Да искаме помощ от трета страна за вътрешен проблем е на предаване на суверенитета ни за сигурност, както е било през комунизма и видяха всички до къде води това.

Що, сега какво е по-различно?
 
От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Путин получи разрешение от руския Сенат за използване на войски извън територията на Руската Федерация и още днес бе нанесен първият въздушен удар срещу позициите на ИДИЛ.

Трябва да се отбележи, че това е първата чужда военна сила, която атакува в сирийското небе, спазвайки международното право. То повелява воденето на бойни действия в чужда страна да бъде или с разрешение на Съвета за сигурност на ООН, или чрез молба на законното правителство на тази страна. Президентът на Сирия официално помоли Русия за помощ във войната срещу терористите. Останалите (САЩ, Франция и т.н.) все още продължават да нарушават международните закони.
 
От: От: От: От: От: От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискуси


Има доста повече разлика, стига да има правилните хора на правилните места. В Унгария, да не са както през комунизма в момента? Да не реват да ги спасяват заради мигрантите, виждаме какво правят унгарците и какво правим тук.. Ами в Молдова, като през 2009 година изгориха парламента анти-комунистите? За какво трябва друг да идва да ни оправя кашите тук, било то заради мигранти или политически партии.. Хайде всички да се осъзнаем, че на никой не му пука за някоя друга държава и няма да ѝ помогне, ако няма интерес от това. Точно в България, освен да ни колонизират (и ползват за плацдарм [летище], както в момента го прави НАТО), друг интерес не виждам, някой да се дигне и да помогне. Ама те русофили, американофили и всякаква паплач е денонощно на линия, за да си защитава втората родина. Как в другите страни може, а пък тук не може? И защо всеки друг си гледа интереса и гледа да си опази независимостта до колкото може, само тук всички политици заедно с народа Я ПОДАРЯВАТ тази БЕЗЦЕННА (защо ли?) независимост..

ПП: Русия, Америка, ЕС, Германия, то тука не останаха българи, дето не се прекланят пред някоя "велика сила" и не и защитават интересите в България (което е предателство между другото, да се знае).
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Съгласен съм с тезите на Илиян, напълно се припокриват с моите възгледи
Съжалявам, че не мога да му дам реп
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Скоро и в Ирак.

Ирак помоли Русия за нанасяне на въздушни удари срещу позициите на ИДИЛ на иракска територия.


Вероятно ще се повтори сирийската схема. Подобна молба от правителството на дадена държава дава възможност да се спазят законите на международното право за извършване на подобни удари. За разлика от незаконните досега удари на 62-членистоногата "коалиция", дето и крачка не може да направи по посока на заявените задачи, защото ще се наложи да хвърля бомби по тези, които самата тя спонсорира.
 

Горе