Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Страна, теоретично, ако в Париж руснаците изкарат сериозни доказателства за съучастие/причастност на Ердган с Идил, и/или дори с атаките в Париж, май ще е най-лесно да го отстранят като главен ортак на Идил, и да го съдят. В такива случаи, ни имунитет, ни дяволи ще му помогнат.

Сигурен съм, че тези доказателства са предоставени на Франция още на срещата Путин-Оланд в Кремъл.

Но това е малко.

"Мавърът извърши черното си дело, мавърът трябва да си отиде".

Никой няма да чака Ердоган да бъде съден, особено от някакъв международен съд. Видях доста от съвременните международни такива... хаги-маги... Голяма простотия си бяха. Ердоган ще бъде премахнат от самите турци. Дали физически, дали политически - тяхна си работа. Но предполагам, че ще бъде по-обширна кампанията. Защото не е само Ердоган, но и хора като Давотуглу.

А и САЩ като че ли са са по на сметка да изкарат турските военни от затворите, отколкото да се занимават с толкова непредвидим "партньор". Дори да се приеме версията, че САЩ са дали картбланш за организиране на събитието и Ердоган е бил само изпълнител, то това не го оневинява от тяхна страна - издъни се, свалянето бе над Сирия, единият пилот оживя и т.н. В геополитически план Русия спечели съюзници вместо да загуби, което хич не е приятно за Щатите. Туркоманските говеда, стреляйки по парашутиста, (цинична гледна точка давам, но и тя се брои) направиха огромна услуга на Русия - цивилизованият свят не обича подобни гледки. За руски самолет нямаше да им пука, но стрелба по беззащитен пилот си е друго.

P.S. Плюс това реално безполетна зона от снощи (нито един излетял самолет на американската коалиция, макар че твърдят, че не е заради C-400.). Явно още търсят камикадзе или поне смелчага, който да разчита, че С-400 няма да го закачи, защото е от "добрите". Никой от пилотите не е сигурен вече в това, откак самата коалиция удари партньорски руски самолет. Путин не е злопаметен, разбира се, но има добра памет.
 
Последно редактирано:
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Не, че гледам много новинарски канали, но не съм видял официална позиция на Америка или НАТО за инцидента със сваления руски самолет
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Сърбите както винаги (объркали са името на пилота, тъй като това име даваха в първите сводки, но знакът на тяхното уважение към паметта му се приема с благодарност):
[video=youtube;nkNiIgjvPl4]https://www.youtube.com/watch?v=nkNiIgjvPl4[/video]
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Митинги в ЕС (Полша, Испания, Италия) срещу Турция днес:
[video=youtube;YMvkWTXCjzA]https://www.youtube.com/watch?v=YMvkWTXCjzA[/video]
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

[video=youtube;JjJs1rDQzZk]https://www.youtube.com/watch?v=JjJs1rDQzZk[/video]
[video=youtube;5BpCocU9sMw]https://www.youtube.com/watch?v=5BpCocU9sMw[/video]

Ето ти истината казана от единствения български евродепутат, който става за нещо :)
 
От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Ето ти истината казана от единствения български евродепутат, който става за нещо :)

Хубавото е, че го разбирам :)

Лошото е, че ти няма да разбереш (заради руския език) един от най-добрите ни специалисти по Близкия Изток и Турция конкретно, който още преди 5 години каза на най-високо държавно ниво далеч по-неприятни неща. Ама кой ли го слушаше...

[video=youtube;eZXfxvaBXgg]https://www.youtube.com/watch?t=584&v=eZXfxvaBXgg[/video]
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Наистина интересно, преди пет години е това изказване, но никой не го е чул
Руските служби дали са чели това изказване, защото смятаха Турция за приятелска страна допреди дни
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Strana, дори самия ти си се изказвал про-Турция, до колкото си спомням ;)
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Strana, дори самия ти си се изказвал про-Турция, до колкото си спомням ;)

Аз не съм депутат и не съм специалист по Близкия изток. Аз съм просто финансист. След като се видя, че България няма топки и се управлява от лудаци като Маккейн, нямаше как да я смятам за какъвто и да е партньор. ЮП си беше погребан от България (под сериозен външен натиск, но все пак решението си беше на българите). Турците поне изглеждаха с топки и затова се тръгна към ТП. Но през това време вече има СП-2 и двата към Китай. Партията свърши, а балканските страни ще купуват газ от Русия през Германия. По-скъпичко ще е, но поне по-сигурно.

Така че, когато взимам някакво решение, съм свикнал да слушам специалистите по конкретния въпрос. Особено пък на това ниво.

BTW, Джамбазки май разбираше руски, но не го познавам лично. Препрати му го това горното изказване от 2010 - сигурен съм, че ще получи доста допълнителна информация, част от която не знае.

Вярно, че ще подейства зле и на съседите - на православните гърци хич няма да им хареса това, че сме ги спряли на 60 км. от Анкара, спасявайки Ататюрк. Или че сме държали огромна армия в запас, докато други руснаци са умирали, защото турците по споразумение с Хитлер са чакали да нападнат Кавказ веднага, след като той превземе Сталинград. Но вече са свикнали с това, че СССР е правил доста глупости по най-различни и необясними съображения.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

А това изказване къде се случва, защото е по конкретен въпрос, нещо за атомните електроцентрали
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Fen (blaster, gospodin и производни), игнорирам те не заради последните ти изказвания, които са разумни, imho, а поради предишните ти изяви.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Fen (blaster, gospodin и производни), игнорирам те не заради последните ти изказвания, които са разумни, imho, а поради предишните ти изяви.

Това към мен ли е отправено
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Не, че гледам много новинарски канали, но не съм видял официална позиция на Америка или НАТО за инцидента със сваления руски самолет

Официалната позиция е за намаляване на напрежението между Русия и Турция.

Всъщност след като вдигаха пушилка 2-3 дена те взеха че се разбраха.

Турция каза, че нейни самолети няма да участват във въздушните мисии в Сирия.

Русия каза, че нейните самолети няма да наближават турската граница.


Сега още няколко дена ще вдигат пушила и нещата ще оттекат в канала, щото ще дойде следващата новина.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Strana, дори самия ти си се изказвал про-Турция, до колкото си спомням ;)

Ми как - кат строяха Турския поток бяха първи дружки с Ердоган.

:lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Вятъра на промяната в руско-турските инвестиции сега духа в ползу России
Няма да се спрат стратегическите обекти, а заради този инцидент, ще се търси по-голяма изгода
Ако не съм прав, ни чака нова руско-турска война, а много се съмнявам, заради бивши договорености в района
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Накратко, превод за незнаещите руски или знаещи не толкова добре (щото хуморът в статията е уникален - трябва си добро познаване на езика).

Путин закъснял за откриването и не е присъствал на общата снимка.

Следват общи размисли къде е щял да бъде и че определената му позиция на снимката е била до Обама и президентите на Таджикистан и Узбекистан, което значи почти в свои води. Изводът на очевидеца е, че или Путин не се е наспал, или е имало технически проблем.

Ердоган е бил на втория ред и тъй като Путин го е нямало, то е пробвал да се ръкува с Обама, докато Обама се ръкувал с тези от първия ред. Но не го достигнал...

Почнали изказванията, Путин продължавал да закъснява и му отлагали речта, докато стигне.

Другарят Си разтягал локуми за Виктор Юго и се стремял да обясни на всички, че Китай е развиваща се икономика с цел да запази квотите от Киото.

Речта на Обама била емоционална, изказал се е обширно и завършил с думите на Мартин Лутър Кинг, че никой не трябва да закъснява.

Путин пристигнал, оставали му пет минути и се изказал за три, след което всички отишли да обядват.

След което вниманието се насочило към Ердоган. След него припкали пет журналиста с идеята да хванат разговор между него и Путин. Където 5, там и 50. След като 50 журналиста започнали да припкат след Ердоган, някой от тях се сетил да пита кой е тоя. Девойка обяснила, че това е човеко, свалил руския самолет.

Веднага при него се наврял френски журналист и почнал да му крещи: "Ще се извините ли!? Ще се извините ли, а?!

От този момент е почнало величието на Ердоган. Той е обикалял бавно по всички зали, следван от свита журналисти. Изобщо не му е пукало какво са го питали и какво са викали - не им отговарял нищо, те крещяли и т.н. - бил е в стихията си. Това е бил неговият ден. Обикалял е по всички зали, по които са били срещите на Путин, и е бил щастлив според очевидеца, който дълго не разбирал отначало каква му е била целта. Оказало се, че докато издирва Путин, се е кефел, че център на вниманието, та обиколил залите по още два-три пъти, следван от журналистите.

Не са си поговорили с Путин (няма как, от руска страна султанът е "нерукопожатен", в смисъл - човек, на когото вече не се стиска ръката му), но се е чувствал на върха през изминалия ден с тази свита следващи го журналисти.
 
От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Аз знам руски, ама не видях в руски медии, не че много съм чел, ама не видях да пише за спиране на турски поток и изграждането на атомна електроцентрала
Казвам, че няма заявена твърда позиция от Русия, а иначе много санкции има
 
От: От: Путин: Русия ще помогне на Сирия при военен удар- Дискусич относно Сирия

Накратко, превод за незнаещите руски или знаещи не толкова добре (щото хуморът в статията е уникален - трябва си добро познаване на езика).

Путин закъснял за откриването и не е присъствал на общата снимка.

Следват общи размисли къде е щял да бъде и че определената му позиция на снимката е била до Обама и президентите на Таджикистан и Узбекистан, което значи почти в свои води. Изводът на очевидеца е, че или Путин не се е наспал, или е имало технически проблем.

Ердоган е бил на втория ред и тъй като Путин го е нямало, то е пробвал да се ръкува с Обама, докато Обама се ръкувал с тези от първия ред. Но не го достигнал...

Почнали изказванията, Путин продължавал да закъснява и му отлагали речта, докато стигне.

Другарят Си разтягал локуми за Виктор Юго и се стремял да обясни на всички, че Китай е развиваща се икономика с цел да запази квотите от Киото.

Речта на Обама била емоционална, изказал се е обширно и завършил с думите на Мартин Лутър Кинг, че никой не трябва да закъснява.

Путин пристигнал, оставали му пет минути и се изказал за три, след което всички отишли да обядват.

След което вниманието се насочило към Ердоган. След него припкали пет журналиста с идеята да хванат разговор между него и Путин. Където 5, там и 50. След като 50 журналиста започнали да припкат след Ердоган, някой от тях се сетил да пита кой е тоя. Девойка обяснила, че това е човеко, свалил руския самолет.

Веднага при него се наврял френски журналист и почнал да му крещи: "Ще се извините ли!? Ще се извините ли, а?!

От този момент е почнало величието на Ердоган. Той е обикалял бавно по всички зали, следван от свита журналисти. Изобщо не му е пукало какво са го питали и какво са викали - не им отговарял нищо, те крещяли и т.н. - бил е в стихията си. Това е бил неговият ден. Обикалял е по всички зали, по които са били срещите на Путин, и е бил щастлив според очевидеца, който дълго не разбирал отначало каква му е била целта. Оказало се, че докато издирва Путин, се е кефел, че център на вниманието, та обиколил залите по още два-три пъти, следван от журналистите.

Не са си поговорили с Путин (няма как, от руска страна султанът е "нерукопожатен", в смисъл - човек, на когото вече не се стиска ръката му), но се е чувствал на върха през изминалия ден с тази свита следващи го журналисти.

Това е вярно, ето специално видео на Ердоганчик докато обикаля следван от тълпи журналисти :lol:
 

Горе