Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Браво на янките, нищо че са двулични лицемери :)
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

@Unwise - "А САЩ никога не са били в списъка на цивилизованите държави. " - а ти не си в списъка на мислещите хора явно.
Не се изисква особено дълбока мисъл да сметнеш за нецивилизовано на биеш и убиваш сънародниците си. Няма как да считам за цивилизовано налагането на наказания или убиване на "врагове на народа" без съд. Не считам за цивилизовано да считаш за героизъм натрапване на територия на друга държава с оръжие и избиване на невинни хора.
 
От: От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

А фразата "ако го убиеш няма да върнеш..." е философия създадена от човека. Между нещо, което е част от мен и е създадено от природата, и нещо, което е създадено и ми е втълпено от някой друг човек, аз избирам да се доверя на природата. Просто защото тя е реална, а философията е измислена.

Отмъщението няма да те накара да се чувстваш по-добре, колкото и да ти се иска. Омразата е чувство, което съсипва хората и трябва да се избягва. Когато се е случило нещо непоправимо, то не може да се промени. Тогава човек трябва да прецени кое е най-добро за него и по какъв начин ще успее да живее по-добре. Хората са избрали науката, усъвършенстването и философията пред природата за добро или лошо. Това ни отличава от животните.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Не се изисква особено дълбока мисъл да сметнеш за нецивилизовано на биеш и убиваш сънародниците си. Няма как да считам за цивилизовано налагането на наказания или убиване на "врагове на народа" без съд. Не считам за цивилизовано да считаш за героизъм натрапване на територия на друга държава с оръжие и избиване на невинни хора.

Ама да... то ти си мерилото за цивилизованост на едно общество.

Хайде кажи ми 5 "цивилизовани" страни по твоите критерии да ги видим как са света вода ненапита. Как никога не участват във войни, няма дискриминация там, как си разрешават конфликтите винаги само по дипломатичен път и някой като им взриви 2 небостъргача, после го търсят с призовки в пещерата доброволно да се яви за да го съдят.
 
От: От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Това с небостъргачите е наистина наивно да вярваш, че някой външен го е направил. Ако си направиш труда да прегледаш по-сериозно записите от случилото се и прегледаш статистиките за самолети врязали се в небостъргачи, ще ти стане ясно, че самолетът не е направил почти нищо от поразиите. Не за първи път самолет се врязва в небостъргач, но за първи път има толкова много поражения. Сам се сети защо.
Войните са нужни понякога, така че това за мен не е признак за (не)цивилизованост. Нормално е да защитаваш себе си и своите близки. Ненормално (за мен) е да ходиш да тормозиш народи далече от теб и да им даваш акъл как да живеят.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Брех ква дискусия настанала :) И аз съм "За" подобно наказание - чисто като възпитателна мярка колкото и нехуманно да е
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Според мен убийството си е убийство та било то и от името на закона,има и други методи за възпитание,не приемам страха от смъртта като възпитателно средство.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

@Unwise

Айде пак теориите за конспирациите... Утиде коня у ряката.


Та да се върнем на "цивилизованите" страни по твоята логика. Чакам да ми изброиш 5 страни дето са света вода не си бият негрите и не бомбандират бедните араби.

Франция го начука на Кадафи - нецивилизована.
Германия го начука на Сърбия - нецивилизована.
Италия на Ирак - нецивилизована.
Великобритания на почти всички - нецивилизован.
Италия същото - нецивилизована.
Австралия - нецивилизована.
Италия - нецивилизована.
Полша - нецивилизована.
България- нецивилизована
......

Почти цяла Европа е нецивилизована понеже го е начукала на някой диктатор в последните 30 години.

Та кажи ми твоите 5 цивилизовани страни. Сигурно са Куба, Северна Корея, Сирия, Иран и Афганистан.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Грешни държави посочваш. Бих започнал с викингските народи като Дания, Норвегия и може би Швеция донякъде. За разлика от теб аз правя справки за начинът на живот в различни държави чрез контакт с хора от там. Работил съм с хора от Дания и бих ги определил като много честни и почтенни хора. Говорих и с други българи работили с датчани и мнението им е сходно. Доколкото си спомням през 2010-та Дания е единствената държава, срещу която няма подадена жалба в съда по правата на човека в Страсбург. За Норвегия и Швеция данните са ми по-оскъдни. Холандия също ми е интересна като държава. Намирам я за либерално цивилизована. Считам я за прекалено либерална на моменти, но я считам за една от най-цивилизованите държави. Друга интересна държава, която бих посочил като цивилизована е Канада. Този списък, мисля, че ти стига.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Всичките страни дето си изброил участват активно във войните на омразните САЩ.

Значи са нецивилизовани по твоята логика.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Около 9% от смъртните наказания са на невнинни, които по една или друга причина са обявени за виновни. И тази "статистика" е призната.
С риск да прозвучи като клише но никой няма право да определя това един човек да живее или да бъде убит.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Всичките страни дето си изброил участват активно във войните на омразните САЩ.

Значи са нецивилизовани по твоята логика.
Вземи да си проверяваш информацията преди да я хвърляш, защото става комично. Няма идеални държави, но има по-цивилизовани и по-дивашки държави.
А иначе конспирации могат да се наричат само ненормално, но интересно звучащи неща, а не очеизвадни неща подкрепени с факти от подобни случаи.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

@Kmark - от къде е тази статистика. За цял свят ли е или само за САЩ, понеже 9% е голяма цифра.

@Unwise - една по една ги проверявах страните преди да ги напиша. Всичките са участвали или в бомбандировките на Сърбия, или в Ирак, или в Афганистан. Вземи почети малко. Приятелите няма да ти налеят акъл в главата.


Та колко са "цивилизованите" страни в света според тебе. Така като гледам май и 5 няма да се съберат. Сигурно ще са Лихтенщайн, Монако и Малта.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Както казах идеални/безгрешни държави няма. Важно е кои държави допускат по-малко грешки и то по-скоро от инцидентен характер, а не това да им е стандартна политика. Най-голяма тежест в моята оценка за цивилизованост оказва отношението на държавата към собствените си граждани.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Грешни държави посочваш. Бих започнал с викингските народи като Дания, Норвегия и може би Швеция донякъде.

Както казах идеални/безгрешни държави няма. Важно е кои държави допускат по-малко грешки и то по-скоро от инцидентен характер, а не това да им е стандартна политика. Най-голяма тежест в моята оценка за цивилизованост оказва отношението на държавата към собствените си граждани.

Точно Норвегия е толкова уязвима, че ако се намери един истински терорист може да ликвидира цялата държава. Другите две държави предполагам са същите. Който не е гледал документалния филм за клането в Норвегия не знае за какво дебилство става въпрос. Ако някой има желание може да си го свали от замунда озвучен на български (линк). Цитат от филма: "Няма друга страна като Норвегия, която да има толкова слабо ниво на защита на важните си сгради."

Толкова тромави и некомпетентни полицаи и като цяло система за сигурност си е направо престъпление. Клането е можело да се осуети много пъти, дори още в зародиш, докато Брейвик се е готвил като е купувал големи количества тор, за което е бил докладван на норвежките власти, но те не предприели нищо. След това пък по време на самия разстрел "спец частите" не могат да стигнат 2 часа до мястото, а като стигат няма как да стигнат до острова. В последствие се качват на една малка гумена лодка на местната полиция, която спира по средата на водата поради прекалено големия товар. Самия Брейвик е звънял няколко пъти на полицията, за да се предаде, но като не е успял да се свърже е продължил да убива. Абе с две думи - пълна трагедия.
Да не забравяме и присъдата, която получи - 21 години затвор, при условия вероятно по-добри от условията, в които живеят повечето ни пенсионери.

Та мисълта ми е, че Норвегия и страните като нея живеят изолирани в един мехур, който рано или късно ще се спука и тогава няма да остане нищо от тях. Въпрос на време е да се роди следващия болен мозък с амбиция да завладява света.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Защо всички си мислят, че навсякъде е като в лАмерика? Защо му е на някой да се изживява като теририст спрямо държава (включително гражданите ѝ), която не му прави никакви мизерии? Като не предизвикваш агресия е нормално да не очакваш такава. Да, ненормалници винаги се срещат и всяка държава трябва да е подготвена. Нашата държава също се издъни със случката с взривения автобус край морето. Случват се такива неща и не винаги държавата се оказва подготвена, но в една нормална по-цивилизована държава тези неща по-рядко се случват, тъй като тя не произвежда (или произвежда в незначително количество) психопати и не предизвиква ненужна агресия от страна на друга държава и/или военни формирования.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Точно по-цивилизованите държави произвеждат най-много психопати.
Стреса в съвременното ни общество кара хората да изкукват,а той е по-голям в по-напредналите икономики.
 
От: Първата екзекуция на жена в САЩ от 2010 г.

Защо всички си мислят, че навсякъде е като в лАмерика? Защо му е на някой да се изживява като теририст спрямо държава (включително гражданите ѝ), която не му прави никакви мизерии? Като не предизвикваш агресия е нормално да не очакваш такава.

Защото светът не е розов. Това, че ти не си агресивен към някого, не означава, че той няма да е агресивен към теб. И за да оцелееш трябва да се адаптираш, защото историята е доказала, че в природата оцеляват най-адаптивните, а не най-миролюбивите. И щраусът си мисли, че като си зарови главата в пясъка се е скрил и лъва е изчезнал, но той не е - там си е. Просто предпочита друга плячка, но когато тя е оскъдна и той огладнее, ще дойде ред и на щрауса. А Норвегия е много атрактивен щраус. Развита икономика и слаба защита.
 

Горе