Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

snux

Well-Known Member
Първа присъда за разбиване на електронна поща произнесе Окръжен съд-Разград. Санкцията за нарушителя е глоба, както изисква Наказателният кодекс.

http://darikfinance.bg/novini/77513...+%F7%F3%E6%E4+email+%E2+%D0%E0%E7%E3%F0%E0%E4

Много странно защо са го взели под внимание този случай. Реално на ден се крадат стотици пароли ако ги осъдят всичките ще оправят дефицита :)
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

Само така! Тази е някаква връзкарка като гледам,от фирмата и са се погрижили за работата по случая,може би..
 
така трябва да е, то все едно да ти влязат в дома без позволение :)
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

То трябва не само парична глоба, ами и някаква пробация за такива лекета.
Я там една седмица да чисти заедно с мургавите улиците по града.
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

То хубаво, че трябва да е така, но не ви ли прави впечатление, че е единичен случай? Ако отидете в РПУ-то и им кажете, че искате да подадете подобно нещо, ще ви се подиграват 1 седмица
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

То ако беше влязъл през някое прокси, щяха да му хванат цървулите, ами сигурно и самата жена е знаела кой може да е агресора. Обикновено тези, които се вмъкват в чужди пощи са все познати - гаджета, разни недоброжелателни колеги, съученици, състуденти и т.н.
 
От: Re: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

така трябва да е, то все едно да ти влязат в дома без позволение :)

Айде не е чак толкова тежко. Сигурен ли си, че не ти подслушват телефона или преглеждат пощата, просто няма как да разбереш. Този сигурно се е подигравал с нея за да и смени паролата, иначе каква е логиката да покаже, че някой има достъп до пощата й
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

А защо трябва само на нея да и обърнат внимание? Колко хора са прецаквани, и никой не и обръща внимание.
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

А защо трябва само на нея да и обърнат внимание? Колко хора са прецаквани, и никой не и обръща внимание.
Това е защото болшинството от тези прецакани хора не са се обърнали по правилния начин към правилните органи. Най-честа причина за това е масовото мислене "то и без това няма да стане". Щом сам не си вярваш, трудно някой ще ти повярва. Браво да жалбоподателката.
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

Абе обръщат внимание, наскоро една майка ми каза, че дъщеря - в седми клас, била заплашвана по имейл и се оплакали в полицията, много бързо намерили кой е - някаква кифла и пращала заплахи, заради момче.
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

аз имах подобен проблем. от една година никой не хваща този, който ме заплашваше. посочих им ип адрес и никой от органите на реда не искаше да се занимава с въпросният който ме тормози, но пуснах няколко жалби до комисията за регулиране в софия, изпратиха писмата ми до районна прокуратура и намериха човека. оказало се е че двама братя са си писали с мене: цветомир и неделчо неделчеви от град опака, област търговище. а между другото възможно ли е някой друг да използва тяхното ип адресче и някои от софия да ми пише тези заплахи, а те да са невинни? според мен би могло да е възможно, вероятно трябва да са в мрежата на нетерра - интернет доставчик.
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

аз имах подобен проблем. от една година никой не хваща този, който ме заплашваше. посочих им ип адрес и никой от органите на реда не искаше да се занимава с въпросният който ме тормози, но пуснах няколко жалби до комисията за регулиране в софия, изпратиха писмата ми до районна прокуратура и намериха човека. оказало се е че двама братя са си писали с мене: цветомир и неделчо неделчеви от град опака, област търговище. а между другото възможно ли е някой друг да използва тяхното ип адресче и някои от софия да ми пише тези заплахи, а те да са невинни? според мен би могло да е възможно, вероятно трябва да са в мрежата на нетерра - интернет доставчик.

Напълно възможно е. Анонимните като правиха атаките използваха много кокмпютри на неподозиращи хора.
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

Колкото повече време е минало, толкова е по-малко вероятно да се докаже нещо с някакъв хвърчащ IP адрес. А ако полицията те прави на идиот (т.е. не иска да се занимава с теб), жалба се пише до съответната по район районна прокуратура.
 
От: Re: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

така трябва да е, то все едно да ти влязат в дома без позволение :)
В допълнение ше кажа, че няки хора държат по - ценни неща на електронната ти поща, отколкото у дома:)
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

Подкрепям!

Ако е използвал прокси не е напълно надеждно, че не могат да те хванат. Но ако е използвал VPN, нямаше как да го хванат, разбира се ако със друго не се издъни..
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

Ако е използвал прокси не е напълно надеждно, че не могат да те хванат. Но ако е използвал VPN, нямаше как да го хванат, разбира се ако със друго не се издъни..

Ако е ползвал VPN пак има вероятност да го хванат.

а между другото възможно ли е някой друг да използва тяхното ип адресче и някои от софия да ми пише тези заплахи, а те да са невинни? според мен би могло да е възможно, вероятно трябва да са в мрежата на нетерра - интернет доставчик.

Възможно е. Даже е доста вероятно. Всеки, който знае как може да ползва твоя IP адрес би могъл да ти прати на гости онези с маските. Особено ако имаш безжичен рутер. Лесно може да се кракне без да се оставят следи. Безжичният рутер не пази логове - не се знае кой точно е бил логнат към него в даден момент.

А ако е имало троянец на компютъра, който се е самоизтрил след като си е свършил работата е доста вероятно да осъдят някой невинен.

Тези, които са обвинили имат ли някакъв мотив изобщо? Ако нямат е доста вероятно някой да ги е натопил.
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

Едно от най-важните неща при доказване на такъв вид престъпление са мотивите за извършването. Следващото нещо е дали на компа ти са намерени неща свързани със случая (преди това за съжаление ти задигат компа). Малко е вероятно някой случайно да бъде осъден освен ако не се е самоосъдил на използване на некадърен адвокат.
 
От: Първа присъда за влизане в чужд email в Разград

Както тръгна да се развива тази тема, навлезе в дебрите на сигурността, ако искате, да направим една нова тема за сигурност и опазване от хакери? Моя син например изобщо не слага антивирусна, колкото и да се карам с него на тази тема - нямало смисъл, защото вирусите пак си прониквали.
 

Горе