Първият афилиейт сайт и проблемите...

astrey

Member
Здравейте,
реших да опитам афилиейт маркетинга, във форума съм от около 2 години и чета ,но все не събирам смелост да пиша. Днес реших да споделя проблемите си. Имам добри познания към HTML, PHP, CSS, Photoshop правил съм доста сайтове но реших да направя нещо мое.

Изчетох доста теми, реших да е свързано с афилиейт и така закупих домейн, не съм добре с финансите и приятел ми пусна хостинг на който мога да държа сайта си известно време. Избрах Cashburners Affiliate Program , реших да ползвам техен темплейт и да го преправя. Направих всичко както си му е реда, сега проблемите съдържанието до колкото прочетох трябва да е уникално но тъй като английският него владея добре опитах с google но така няма да се получи. Нямам финанси за статии на английски и сега вече не знам какво да правя. Ето линк към сайта ми: http://drastic-weight-loss.com . Началното съдържание или общо взето цялото е преправяно с google преводач.

Благодаря Ви предварително!
 
От: Първият афилиейт сайт и проблемите...

След като нямаш $ за съдържание сега, посъбери някой друг лев и плати на някой от форума, който е склонен да направи за по-достъпна за теб сума редакция на сайта ти. Той не е голям, не виждам да има много работа, така че според мен това е решението.
 
От: Първият афилиейт сайт и проблемите...

И от SEO трябва да разбираш много.
 
От: Първият афилиейт сайт и проблемите...

е добре, владееш PHP, CSS, HTML, Photoshop - влез партия с някой copywriter, или направи бартер - услуга за услуга. Не е нужно всеки да разбира от всичко.
SEO чак когато сайта е напълно готов.
 
От: Първият афилиейт сайт и проблемите...

е добре, владееш PHP, CSS, HTML, Photoshop - влез партия с някой copywriter, или направи бартер - услуга за услуга. Не е нужно всеки да разбира от всичко.
SEO чак когато сайта е напълно готов.

Много добре казано. Ти правиш сайта, като намираш партньор да пише статиите и делите 50:50. Не малко бачкат на този принцип, като една добра симбиоза. В случая сайта ти по-добре го направи на блог, та да се пълни със статии от copywriter, а ти да залагаш на SEO оптимизация.
 
От: Първият афилиейт сайт и проблемите...

Добре си почнал. Програмата, която си избрал е с доста добра конверсия и има доста материали, които можеш да използваш, при промотирането на продуктите й.

Съветът ми ще бъде формиран така - ако ще правиш сайт, непременно се замисли за уникален дизайн, като няма да те съветвам за система зад него. Чета, че си малко навътре с php-то, така, че и къстам може да си правиш, явно.

Измисли стилът на сайта. Не прави сайт за продуктите, прави сайт за потребителите. Мисля, че ме разбра тук.

Не опитвай евтини номера, действяй си като нормален сайт, като винаги разчитай на нещо уникално. Разчитай също така на съдържанието и маркетинг със съдържание. Ще ти даде силен старт в SEO-то. ;)

Бъди социален. Направи си задължителните социалки профила. ;)

Това е за момента. Има още много, но като започнеш, свиркай да внедряваме новостите. ;)
 

Горе