Първи блог - моля за мнения :)

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте.

На 3 януари стартирах тема във форума, че желая да се занимавам по-сериозно с онлайн бизнеса. Бяха ми дадени насоки да си пусна като начало блог и избрах най-добрия алтернатива - именно blogspot.

Оттогава минаха 17 дни и първия ми блог е факт!

Въпроса е, че съм начинаещ и да кажем, че малко се притеснявам дали не съм объркал нещо, затова реших да го постна за да го видите, който желае да даде едно мнение, ако вижда нещо некоректно. Всеки един коментар ще бъде взет под предвид. :)

Ето го блога.
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

А каква е целта ти от блога? Да промотираш, да продаваш твой неща или афф.? Да докарваш трафик и да поставиш Ads?
Защото мисля че от целта на сайта/или блога/ зависи и подредбата му.
Но има доста по-добри специалисти и хора във форума който ще ти дадат съвети.
Успех.
 
На мен ми е малко статичен. И прост. Защо така се отварят статиите и къде реално са другите елементи. Също така, може да се допълни менюто горе , да се сложи лого и фав иконка, и определено малко по интригуващ. Замисли се като потребител какво искаш да видиш на подобен сайт, кактво е станарта и какво ще направиш по-добре. ;)
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

Първото нещо което трябва да направиш е да инвестираш 3 долара за домейн (промоция до края на месеца в годеди)
Второ: Смени темплейта! В btemplates.com ще намериш голямо разнообразие.
Трето: Промотиране на продукти
Потърси в кликбанк и други подобни мрежи продукти на тази тематика, напиши им ревюта и ги промотирай, комисионните са прилични
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

@takitodorov Ами честно казано, колебая се между 2те алтернативи: да си взема сега, докато го развивам или чак след като го развия. Макар, че клоня към първата просто по логика, мисля че е добре отсега. Но, исках първо да се съветвам с вас, как мислите, отсега ли да взема домейн?

@sabir Целта ми е да докарвам трафик и да печеля от adsense. Публикувам статии с цел научаване на нещо ново, не промотиране или нещо подобно. Просто това ме влече в момента, а и като за начало съм доволен, че се захванах с публикуване с поучителна цел.

@Blinky И аз определено смятам така, но в момента нямам възможност да използвам по-сложен дизайн, поради факта, че още изучавам HTML. Не съм започнал CSS. Между другото бях с друг дизайн по-функционален и с по-атрактивен дизайн, обаче не мога да редактирам програмния език, защото не знам компютърни езици. Затова реших да се спра на този, който се предоставя от blogger, понеже хем се доближава до идеята ми за дизайн, хем е по-добре отколкото стария, който изглеждаше грозен като не мога да боравя с CSS...

@irgy.net Добре, а да те питам, хубаво ли е отсега да си взема домейн преди да е развит или чак след като бъде развит. Макар, че ще се повторя в първите ми изречения, аз смятам, че е добре отсега да си купя. Не е ли така?
А за темплейт ще го сменя по-нататък като разуча HTML напълно и след това CSS.
Иначе идеята ти за промотиране е интересна. Може да я изпробвам, но нека първо се науча да програмирам :)
 
Първи blogger блог - моля за мнения :)

@Blinky И аз определено смятам така, но в момента нямам възможност да използвам по-сложен дизайн, поради факта, че още изучавам HTML. Не съм започнал CSS. Между другото бях с друг дизайн по-функционален и с по-атрактивен дизайн, обаче не мога да редактирам програмния език, защото не знам компютърни езици. Затова реших да се спра на този, който се предоставя от blogger, понеже хем се доближава до идеята ми за дизайн, хем е по-добре отколкото стария, който изглеждаше грозен като не мога да боравя с CSS...

Виж това: mybloggerthemes.com/2014/01/video-lab-blogger-templates.html - изглежда хубаво, изчистен, точно за списание (новинарски). Няма какво толкова да се пипа по кода. Естествено тук е възможно да се пипне малко в CSS-а, ако случайно я няма като опция световете на темата. Но пък и кой луд би сложил такъв токсичен цвят, което означава, че по-вероятно е да се сменя. Но е предположение де. ;)
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

Като отворя линка ми изписва, че не съществува такава страница. mybloggerthemes.com/2014/01/video-lab.html Този ли имаш предвид?
 
Последно редактирано от модератор:
От: Първи блог - моля за мнения :)

Ясно, благодаря ти много. :)
А може ли да те попитам следното - Сега ли да си взема домейн, докато го развивам или след като го развия? Според мен трябва сега, но искам да попитам все пак. С питане до Цариград се стига :)
 
По-добре гради на домейна сега, че каквото се развива да си е на първоизточника. Защото после имаш местене редикрент или линкване, което са ненужни системи, при положение, че сега имаш тази опция. Разгледай си темите. Виж тези линкове долу във футъра на авторите да не са много. Не че повечето не ги махат от кода, но е грубо. :)

Развий добре сайта, и си направи и секция за ревюта. Гледай да не ги пускаш на конвейер. Ако трябва отдели 1-2 дни за направата на едно, но да стане мега добро - да продава на всеки 2ри, както се вика. :) Ако трябва имай 2-3 в началото, но на топ продукти и много добре написани. Всичко друго си е минаване по тънката лайсна. :) Което на теб няма да ти донесе продажби. :)
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

За домейна определено от самото начало, така ще си спестиш бъдещи ядове!
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

Ако имаш сериозни намерения отсега се прехвърли на wordpress и си вземи домейн, има промоции от 2-3 долара за първата година. Казвам ти го от личен опит, понеже дълго време се занимавам с blogger. Понеже си се ориентирал много добре към en пазара, само ще спомена, че много голяма част от тези потребители сърфират с мобилни устройства. Блогър не разполагат с достатъчно добра мобилна версия, (а модификацията е pain in the ***, да не кажа че за нищо не става), така че тези потенциални посетители директно ги губиш. Като цяло е много ограничена платформа. Така и така не разбираш от код, по-добре директно да се учиш на wordpress.
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

Ясно, благодаря ви за мненията, но само да попитам, ако се прехвърля на WP, освен домейн трябва и хостинг да си купя, нали така? Бях го прочел във форума някъде.
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

Ясно, благодаря ви за мненията, но само да попитам, ако се прехвърля на WP, освен домейн трябва и хостинг да си купя, нали така? Бях го прочел във форума някъде.
Taka e. Има и някой безплатни хостинги, които можеш да използваш в началото, но когато нещата станат по-сериозни трябва да е платен.
 
Първи blogger блог - моля за мнения :)

Ясно, благодаря ви за мненията, но само да попитам, ако се прехвърля на WP, освен домейн трябва и хостинг да си купя, нали така? Бях го прочел във форума някъде.

На първо време няма да ти е нужен някакъв мега скъп и голям хостинг. Домейнът е ясен. Ако има нещо друго, кажи. Но и аз препоръчвам WP като система и собствен домейн с хостинг. :)
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

може да ползваш блогър на собствен домейн, така ти отпада хоста
 
От: Първи блог - моля за мнения :)

може да ползваш блогър на собствен домейн, така ти отпада хоста

В началото бях за блогър, но пък се оказа, че не всички са доволни от мобилната версия, затова реших да мина на WP.
Ще видим как ще преминат нещата.
 

Горе