Първи блог... :)

От: От: От: От: От: Re: Първи блог... :)

п.п. Друго важно нещо, за което се сещам сега, е като пишете нови публикации на български, заглавията ги пишете на латиница. След като публикувате статията я редактирате и си напишете заглавието на кирилица. По този начин URL-то на статията става с ключови думи, макар и на латиница. Например, по-добре е следното URL: http: //www.sait.com/2012/04/dieta-za-otslabvane.html, отколкото http: //www.sait.com/2012/04/blog-post_1.html
Отскоро и аз се наредих в блогспот. На това не бях обърнал внимание.
Понеже имам само три статии засега, ако ги изтрия и пренапиша, какъв ще е ефекта? Десетина дена е възрастта - мисля, че ще е по-добре да ги пренапиша?
 
Последно редактирано:
От: Първи блог... :)

Инсталнах си една тема ,но изобщо бутони и менютата не съвпадат-защо?
Не е като вордпреса!
 
От: От: Re: Първи блог... :)

Миришеш ми на стара кримка без работа и ти
Дай да залагаме, а?
Амоун? :mrgreen:

Не е той, Амоун е готин, този не е, само се заяжда.
 
От: От: От: От: От: От: Re: Първи блог... :)

Отскоро и аз се наредих в блогспот. На това не бях обърнал внимание.
Понеже имам само три статии засега, ако ги изтрия и пренапиша, какъв ще е ефекта? Десетина дена е възрастта - мисля, че ще е по-добре да ги пренапиша?

Провери дали Google е индексирал статиите. Ако още не ги е, може да ги препубликуваш. Ако обаче ги е индексирал и искаш да ги публикуваш наново, ще трябва да ги пренапишеш (в такъв случай е добре да ги провериш с някой тул за уникалност, преди да ги публикуваш). Но ако публикациите ти са индексирани и са хванали добри позиции няма смисъл да се занимаваш, просто занапред ще си знаеш.
Ти също трябва да си обърнеш заглавията. Например, статията за лилавите домати в момента ти излиза така - "Градина Вискяр: Лилави домати", а трябва да е обратното - "Лилави домати : Градина Вискяр", понеже на теб целта ти, предполагам, е да се класираш за фразата "лилави домати", а не за "Градина Вискяр".
Съветите на булблогер за лентата и фавикона също важат.
 
От: Първи блог... :)

Гошо е бързак - за ден-два ги индексира. Значи тези остават така. Занапред ще си знам. Семена от дини е на втора страница и се катери. Дори вече имам две посещения по тези думи. Лилави домати е на първа. Първата по дата статия до онзи ден бе без заглавие. Писах я... лежерно...
Вискяр е утвърден псевдоним отдавна. Затова градя всичко около него. Превързването на блога към поддомейн на сайта ми, е удачно, мисля.
За лентата и фавикона го знам, но не остава време. Работата в градината ме гони яко в момента.
Ще обърна и заглавията.
 
От: Първи блог... :)

Да питам, т.к. и аз попадам в темата "първи блог". Навигационната лента най-отгоре (там където е иконката на блогър) позволено ли е да се махне? Двама форумци го споменаха този съвет, нали за най-горната става въпрос?
След като вече е индексиран блога с оригиналното си име име.блогспот.ком (и има линкове), но искам да си сложа мой домейн, това проблем ли е?
 
Re: От: Първи блог... :)

Да питам, т.к. и аз попадам в темата "първи блог". Навигационната лента най-отгоре (там където е иконката на блогър) позволено ли е да се махне? Двама форумци го споменаха този съвет, нали за най-горната става въпрос?
След като вече е индексиран блога с оригиналното си име име.блогспот.ком (и има линкове), но искам да си сложа мой домейн, това проблем ли е?

1. да, позволено е да махнеш навигационната лента
2. няма пречка - ти ще редиректваш така, че няма проблем. радвам се, че си решил да движиш всичко на собствен домейн
 

Горе