Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Да не би да не съм активирал домейна нещо? Или някаква настройка друга... гледах и клипчета как става , всичко правя точно и ясно през cPanel. Инсталирам OpenCart , изписва ми че е инсталирано успешно даже имейл получавам и нищо...
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

ДНС сървърите актуализира ли към хостинга?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Не , нищо не съм пипал.. четох и за това , пробвах се да го направя... но ме е страх да не направя нещо. Домейна е към GoDaddy , хоста е към superhosting. Ако има значение.

DNS сървъри

Primary Name Server....: ns123.superhosting.bg
Secondary Name Server..: ns124.superhosting.bg
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Не , нищо не съм пипал.. четох и за това , пробвах се да го направя... но ме е страх да не направя нещо. Домейна е към GoDaddy , хоста е към superhosting. Ако има значение.

DNS сървъри

Primary Name Server....: ns123.superhosting.bg
Secondary Name Server..: ns124.superhosting.bg


Тези днс въведе ли ги в годеди?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Незнам точно къде да ги въведа...

Виж файлът 11468
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Влизаш на Domains, Launch на домейна ти, на Nameservers даваш manage>Custom и си пишеш днс-ите на суперхостинг. След като се опреснят ще си видиш сайта.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Направих го , изписа ми че е active но все още не мога да си отворя сайта.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

До 24 часа е актуализацията, но предполагам ще стане по-рано
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Ясно , Благодаря Ви... със сигурност ще имам и други въпроси , надявам се все така да ми помагате..адски много съм Ви благодарен!
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Като за начало искам да сложа някаква безплатна тема за онлайн магазин. Аз незнам има ли някаква българска free тема , без да си играя да превеждам всичко? Или трябва да превеждам всяка тема която си избера.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Имам проблем с инсталирането на тема... пробвах по всякакъв начин с FTP , през File Manager-a на cPanel..и пак не става , четох гледах клипчета... и пак не ми стана ясно.. някой да ми разясни набързо?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

За превод погледни тук , а за инсталация на тема е елементарно, слагаш папката в /public_html/catalog/view/theme и от админ панела я избираш, после настройките са по-сложни, ама зависи от темата.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Така , това с темите ми стана ясно... няма много хубави безплатни... за сега не съм си избрал безплатна... но е ясно ,че ще отида към платена - като се науча горе долу да борява с OpenCart.

Изтеглих това -> Bulgarian_for_1.5.4.1_redencod , уж Български за опенкарт 1.5.4.1

Как да го инсталирам ? В папката има 2 папки (admin и catalog).
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Български език за OpenCart 1.5.6.4 -> http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=13420 , доста пъти е купуван - но коментарите ме отказват... Някой друг да ми предложите , който ще пасне за моята версия ?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Моето предложение е да направиш магазина само като каталог.
И да продаваш през olx, но да имаш и телефонен номер в сайта.
а в ПРАВА ЗА ПОЛЗВАНЕ или нещо от сорта да напишеш следното.
Този сайт е Каталог и показва ненужните вещи на собствениците му! Сайта не се използва с цел печалба и не продава стоки!
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Не знам дали има друг начин за използване на онлайн магазин без фирма.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Аз в OLX и други сайтове за бързи обяви си продавам от 2 години.. просто сега съм решил да си направя някакво онлайн магазинче САМ - колкото мога... с минимално вложени пари. До сега съм дал 1.49$ за домейн 1 година и 7лв. за месец хостинг (пробно). Утре ще дам и 16лв. за превод на opencart. Каквото стане... смятам й да му пусна реклама в Google AdWords , и да взема бонуса от 90лв. Мисля да говоря и с човека който работя на принципа дропшипинг , някак си в "Права за ползване" или "За нас" да вместя неговата фирма... но ще видим как ще стане.
 

Горе