Първи опити в модата :)

deffnews

Well-Known Member
Може би унисекс яке с монго джобове, което да е част от пролет-есен колекция :p
jcku.jpg
 
Това няма нищо общо с мода. Прилича по-скоро на рисунки на наркоман на LSD.
На мен ми прилича на модна мода. Но трябва да бъде по-изчистено. Все пак това е някаква рисунка така правена за около 30 минути, пък и аз не умея да рисувам дигитално. Но ето виж каква е идеята. Която не се разбира от тази рисунка. Вляво ще има малко джобче, но дълго. По-надолу джобче и с цип и с копче за допълнителна сигурност, примерно за някакви по-важни неща. Отдолу два джоба с цип и копчета, стандартни. Якето с цип от вътрешна страна, отвън с копчета, като1/3-та ще се закопчава надясно а 2/3-ти наляво. Ръкавите ще се откачат и от дълъг да могат да стават с къс ракъв. Късия ръкав ще има още 1 опция да се закопчава нагоре. Отзад ще има скрита качулка. Рисуната най-вдясно е образ на вътрешната лява страна, където ще има няколко стъпаловидни джобчета.
 
Здравей и поздравления за начинанието. А каква е идеята? За какъв пазар, социален статус, тепърва ли навлизаш в нишата и т н... По мое мнение модата е препретъпкана (нова дума?) от разнообразни предложения и замисли на дизайнера, които често повечето хора не проумяват (или не се интересуват). За мостра и замисъл е ок, но много зависи какъв е сегашния ти статус, идея, бъдещи виждания и очаквания. Ако тепърва навлизаш в бранша (като дизайнер например) ще е трудна работа, а и дори да пробиеш, конкуренцията скоро ще те смачка. То и Йезитата на Кани Уест бяха с иновативен дизайн, но китайците ги предлагат за 35лв. и като гледам...хората "харесват" повече китайските версии :D :D. Колкото и оригинална да е една идея, определено ти трябва "гръб", за да устоиш на реализацията й, конкуренцията и препятствията. Не разбрах и "Първи опити в модата" допитване за мнение ли е и ако "да", тогава уточни малко...не така лаконично. Вярно 1 картина говори повече от 1000 думи, ама все пак ;).
 
Здравей и поздравления за начинанието. А каква е идеята? За какъв пазар, социален статус, тепърва ли навлизаш в нишата и т н... По мое мнение модата е препретъпкана (нова дума?) от разнообразни предложения и замисли на дизайнера, които често повечето хора не проумяват (или не се интересуват). За мостра и замисъл е ок, но много зависи какъв е сегашния ти статус, идея, бъдещи виждания и очаквания. Ако тепърва навлизаш в бранша (като дизайнер например) ще е трудна работа, а и дори да пробиеш, конкуренцията скоро ще те смачка. То и Йезитата на Кани Уест бяха с иновативен дизайн, но китайците ги предлагат за 35лв. и като гледам...хората "харесват" повече китайските версии :D :D. Колкото и оригинална да е една идея, определено ти трябва "гръб", за да устоиш на реализацията й, конкуренцията и препятствията. Не разбрах и "Първи опити в модата" допитване за мнение ли е и ако "да", тогава уточни малко...не така лаконично. Вярно 1 картина говори повече от 1000 думи, ама все пак ;).
От години искам да направя нещо в тази насока. Специално днес ме провокира едно предаване на Неделя Щонова :) за здравословния ефект на модата, в което се казаха верни неща. Както казваш - китайците, да, масовото производство, наплива на масовата дреха. Некачествените и дори вредни материали.

Аз искам дрехата да е удобна и да е добре композирана. И направена от качествени материали. Засега идеята ми е за сравнително изчистен дизайн и да бъде практично но и красиво. И да си има нещо свое.

Това, което съм надраскал е някаква далечна версия на това което си представям. Циповете трябва да не бъдат крещяши. Без особена орнаментика. Навивката на ръкава си я представям като бегла вариация на капитанската лента в спортовете. На гърба с детайл, който да прелива/свързва с някаква част отпред. И да има послание, но не крещящо.

Първия тоалет си го представям дамски от леко яке, блуза/тениска и панталон. С дизайн и кройка подходящи за повече жени. Но далеч не за всички.

wj.jpg
 
Последно редактирано:
Знаеш ли какво е "Shiny object syndrome"?
Знам и много хора го имат, въпреки че е много силно да се определя като синдром. Синдром или не, си имам няколко сфери, към които имам периодичен интерес. Не е просто скачане от едно в друго. И май всичко по някакъв начин е в сферата на изкуството да го наречем. А към пекарството мога да го нарека вече постоянен, мина вече една година, така че бих го нарекъл постоянен.
 
Знам и много хора го имат, въпреки че е много силно да се определя като синдром. Синдром или не, си имам няколко сфери, към които имам периодичен интерес. Не е просто скачане от едно в друго. И май всичко по някакъв начин е в сферата на изкуството да го наречем. А към пекарството мога да го нарека вече постоянен, мина вече една година, така че бих го нарекъл постоянен.
Имаш периодичен интерес е много точно казано.
Липсва ти фокус, не се съсредоточаваш в нищо, съответно не те бива в нищо.
Имаш повърхностни умения и разбиране за много браншове, но в нито един не си натрупал опит.

Една година е много дълго време и ако взимаше пекарството на сериозно, щеше до сега да си напреднал много.
Вместо това си губиш времето, защото всичко ти е хоби.
Пекарството ти е хоби, залозите са ти хоби и другите неща са ти хоби.
Това с модата е просто поредното ти хоби.
Да станеш добър в нещо отнема години фокусиран труд без разсейване.
Твоя фокус трае точно 2 седмици преди да минеш на следващото хоби.

Време е да си отвориш очите и да разбереш че дузина хора се опитват да ти помогнат да разбереш къде бъркаш.
Ако продължаваш да се самозалъгваш ще постигнеш едно голямо нищо.
Случва се всеки ден с много хора.
 
Имаш периодичен интерес е много точно казано.
Липсва ти фокус, не се съсредоточаваш в нищо, съответно не те бива в нищо.
Имаш повърхностни умения и разбиране за много браншове, но в нито един не си натрупал опит.

Една година е много дълго време и ако взимаше пекарството на сериозно, щеше до сега да си напреднал много.
Вместо това си губиш времето, защото всичко ти е хоби.
Пекарството ти е хоби, залозите са ти хоби и другите неща са ти хоби.
Това с модата е просто поредното ти хоби.
Да станеш добър в нещо отнема години фокусиран труд без разсейване.
Твоя фокус трае точно 2 седмици преди да минеш на следващото хоби.

Време е да си отвориш очите и да разбереш че дузина хора се опитват да ти помогнат да разбереш къде бъркаш.
Ако продължаваш да се самозалъгваш ще постигнеш едно голямо нищо.
Случва се всеки ден с много хора.
Благодаря ви Професоре. Залозите не са ми хоби. Нищо не са ми всъщност.
Хоби са ми някои неща, предимно свързани с изкуство. Мода, рисуване, книги, фотография. Пекарството ми е повече от хоби. Аз работя. Не мога да отделям достатъчно време, камо ли пък средства ако няма сума насреща.

Десет пъти казах, че масово си нямате хал хабер и дори не се и опитвате да вникнете или да се запознаете с манталитета и обстановката,релностите на друго място, в случая тук. Пет пъти казах, че най-важното е помещение и имаше на разположение доста време.

Едно от нещата, които не ми харесват в хора като теб, които знаят нещо - си мислят че другите не го знаят и отделно си мислят че знаят едва ли не всичко. Че пък и чак ми се подигравали "колегите" във форума. Нищо не знаеш да ти кажа.
 
Ии не смятам, че първия тоалет или поне екземпляр, ще е кой знае колко сложно. Ще си намеря шивачка и без това има шивашко предриятие, ще си купя материали, ще го обсъдим, ще си платя за изработката. ще взема профи техника от приятел, ще платя на момче или девойка за снимки, ще го извадя на портфолио. Ще платя на момче или девойка да обиколят непринудено центъра на някой по-голям град.
И е интересно, че си споменал "Shiny object syndrome" щото пък на гърба е флаш драсканица на
OfAUhGf.png
 
Благодаря ви Професоре. Залозите не са ми хоби. Нищо не са ми всъщност.
Хоби са ми някои неща, предимно свързани с изкуство. Мода, рисуване, книги, фотография. Пекарството ми е повече от хоби. Аз работя. Не мога да отделям достатъчно време, камо ли пък средства ако няма сума насреща.

Десет пъти казах, че масово си нямате хал хабер и дори не се и опитвате да вникнете или да се запознаете с манталитета и обстановката,релностите на друго място, в случая тук. Пет пъти казах, че най-важното е помещение и имаше на разположение доста време.

Едно от нещата, които не ми харесват в хора като теб, които знаят нещо - си мислят че другите не го знаят и отделно си мислят че знаят едва ли не всичко. Че пък и чак ми се подигравали "колегите" във форума. Нищо не знаеш да ти кажа.
Знам че си губиш времето.
Това се вижда от 100 километра.
 
Знам че си губиш времето.
Това се вижда от 100 километра.
Винаги има да каже 100 неща напреки и никога не чува какво му се говори.
Познато ли ти е за кой типаж хора е характерно това?
Каузата е загубена тук.
 
Това верно ще излезе че е kpetrov ама с нов акаунт.
И той си падаше леко художник.

Или във водата в Котел слагат нещо....
 
Това верно ще излезе че е kpetrov ама с нов акаунт.
И той си падаше леко художник.

Или във водата в Котел слагат нещо....
Ма ти още имаш съмнения ли :)
 
Ии не смятам, че първия тоалет или поне екземпляр, ще е кой знае колко сложно. Ще си намеря шивачка и без това има шивашко предриятие, ще си купя материали, ще го обсъдим, ще си платя за изработката. ще взема профи техника от приятел, ще платя на момче или девойка за снимки, ще го извадя на портфолио. Ще платя на момче или девойка да обиколят непринудено центъра на някой по-голям град.
Много си далеч от нещата. Басирам се, че дори до прошивка няма да стигнеш. Хич не е просто в този бранш.
 
Не виждам логиката в сваляемите ръкави, задачата на якето като дреха е да топли и да предпазва от дъжд/вятър, ако е достатъчно топло за къс ръкав със сигурност не бих носил дебела връхна дреха. Друго нещо е че при дъжд, водата обикновенно прониква през ципове и шевове, ако обърнеш внимание на яке което е правено специално за лоши условия ще видиш как тези неща се използват само където е абсолютно наложително, при твоя вариант ти добавяш 2 допълнителни места от където би могло да протече.
 
Последно редактирано:

Горе