Първо питане от новак

Здравейте. Искам да попитам няколко въпроса който са дискутирани в стари теми, но не ми е напълно ясно. Имам доста изгодна оферта от познат за дропшипинг магазин и понеже съм ученик последна година не искам да декларирам някакви доходи, а и не съм сирурен дали е възможно да регистрирам фирма. Въпроса ми е как може един сайт да остане скрит за НАП (като информация за собственика) и да нямам никакви проблеми. От прочетеното разбрах хостинг от друга държава и домейн с прайвъси, но не ми е ясно дали мога да сложа прайвъси на стар домейн закупен от български регистратор. Друго което ми идва на ум е НАП дали могат да изискват от мобилните оператори информация за телефонни сметки. Ако имам някакви пропуски моля за помощ все пак е първи проект и ми е малко притеснено.
 
От: Първо питане от новак

По много начини могат да те хванат, това са глупости. Или го прави както трябва или не се занимавай с това.
 
От: Първо питане от новак

Имаш ли 18г? Ако не - изчакай малко, ако да - направи го както трябва - не се занимавай с глупости !!!

Хващането на грешен път от самото начало рано или късно води до проблеми.

Спазването на правилата ги гарантира спокоен сън (многото пари не!)

Мога много да ти пиша, но на кратко казано - след като има толкова много начини да направиш нещата легално, защо трябва да търсиш начина да ги направиш нелегално?

Успех!
 
то за моженето може да го скриеш от нап. само се чудя как аджеба ще продаваш стока в бг и ще приемаш плащания? една тестова поръчка и си с двата крака вътре. Даже няма нужда да я плащат - нали ще им я пратиш с наложен платеж :mrgreen:
 
От: Първо питане от новак

Щом ти неможеш да си регистрираш фирма, тогава ползвай друга. Намираш познат с фирма и сключвате договор като съответно освен че ще си плащаш разходите по твоите поръчки като данаци и тем подобни ще трябва да му даваш и малко пара отгоре защото все пак се натоварва щетоводството а то си струва пара както и други такива разходи.... Това май ти е единственния вариант в момента. Незнам как стои въпроса ако се пишеш комисионер само, защото ти на практика нищо не правиш а само прибираш комисионна (ако е така де)
 
От: Първо питане от новак

Теоретично може да избегнеш среща с НАП но това означава да забравиш за използването на наложен платеж на поръчките - което от своя страна рязко ти намалява продажбите и като удариш чертата по добре да си редовен и да си хващаш всички поръчки.
 
От: Първо питане от новак

Теоретично може да избегнеш среща с НАП но това означава да забравиш за използването на наложен платеж на поръчките - което от своя страна рязко ти намалява продажбите и като удариш чертата по добре да си редовен и да си хващаш всички поръчки.
И без наложен платеж могат да те хванат, не им е проблем да го платят, после ще си вземат парите :)
 
От: Първо питане от новак

Като ми платят през Пайпал - как точно ще ме хванат
 
От: Първо питане от новак

Здравейте. Искам да попитам няколко въпроса който са дискутирани в стари теми, но не ми е напълно ясно. Имам доста изгодна оферта от познат за дропшипинг магазин и понеже съм ученик последна година не искам да декларирам някакви доходи, а и не съм сирурен дали е възможно да регистрирам фирма. Въпроса ми е как може един сайт да остане скрит за НАП (като информация за собственика) и да нямам никакви проблеми. От прочетеното разбрах хостинг от друга държава и домейн с прайвъси, но не ми е ясно дали мога да сложа прайвъси на стар домейн закупен от български регистратор. Друго което ми идва на ум е НАП дали могат да изискват от мобилните оператори информация за телефонни сметки. Ако имам някакви пропуски моля за помощ все пак е първи проект и ми е малко притеснено.
По-добре е всичко да ти е ОК, както си е по книгите.

Трудно може да се скриеш, особедно ако ще оперираш от тук към чужбина или от тук за тук (България). Най-малкото тукашните бг сметки ще имат потоци на пари, а сметката трябва да е фирмена, ако ще имаш и фирма, с която да извършваш търговска дейност. Скриването на домейни и хостинги не е много обвързано с НАП, тъй като на сайта си е нужно да имаш детайли на фирмата, или поне контакти, който да отговарят на юридическо лице. Но май си беше задълже контакти. А ако си на БГ регистрант нещата стават още по-сложни.

Имаш повече изгода да са ти Ок нещата. Ако нямаш приходи в началото, декларираш, че е така. Няма страшно от тия 10% корпоративен данък, а това с осигуровките и фирмените разходи ще си дойде като натурални явления като партньор / сътружник или пълноправен собственик. Задължително е да си легален, особедно ако оперираш тук. Просто хората искат да комуникират с фирми, а не с анонимни търговци, както мислиш да го правиш, за да спестиш тези данъци. В края на краищата финансовата година ще покаже и дали ще те бъде в бъдеще. Ако тези 10% те събарят, значи не си струва. Ако го правиш от съображение, че не им ги дължиш, и това няма да те отведе никъде.

Започни лека полека и се надявам да тръгне толкова добре, че да не притесняват тези неща, за които пишеш. ;)

Успехи,
 
От: Първо питане от новак

Да, те по милиони крадат и не ги ловят или ако ги хванат нищо не им правят, ти за 10 000 най-много си тръгнал да се притесняваш, прави си каквото искаш, тия лумпели не заслужават да им плащаме данъци!
 
От: Първо питане от новак

За БГ пазара ли е, за чужбина ли ще е този магазин? Ако е за чужбина нямаш грижи, но ако е за БГ става заплетено. :)
 
Защо няма да ги стигнем американците и англичаните ? защото най-младите са ни орязани от това да правят бизнес докато не ги промие училището напълно
UK компании
http://www.companieshouse.gov.uk/infoAndGuide/faq/registerNewComp.shtml

Is there a minimum age under which an individual is barred from acting as a company director? A director can not be appointed unless they are at least16 years old.

Тексаска комания

http://www.citmedialaw.org/legal-guide/forming-corporation-texas


  • Under Texas law, a corporation must have at least one director.

  • There is no minimum age requirement for directors.

  • Directors need not be residents of Texas or shareholders of the corporation, unless the certificate of formation or bylaws so require.


ако ще правиш бизнес в Евро Съюза препоръчвам UK компания ако я поръчаш сутринта бг време ще е готова след 4 часа и ще имащ оналйн версията на сетификата за инкорпорация за има няма 50 паунда около 100 лева, до няколко дни ще ти дойдат и другите документи на хартия ако си поръчал срещу някои друг паунд, а ако искаш регитрация по ддс ще отнеме още един ден и още 30-40 -50 паунда

Без да съм експерт по данъци искам да ти покажа колко е лесно да си на 100 ок в УК

http://www.businesslink.gov.uk/bdot...business.shtml&domain=www.businesslink.gov.uk


и виж това видео колко е лесно да си на 100% ок в ук и не си длъжен на никои в България да се обесняваш като си регистриран там
http://www.businesslink.gov.uk/taxhelp
http://www.businesslink.gov.uk/bdot...556&r.i=1081677261&r.t=CAMPAIGN&type=CAMPAIGN


пп но Най лесното е вашите да ти регистрират фирмата за един ден да те назначът за директор с един лист хартия и да те оставят да се оправяш... изцяло онлайн може

Трябва ти професйонален съвет!!! това мнение информативно не препоръка за никакви действия
 
Последно редактирано от модератор:
От: Първо питане от новак

Десетте процента данък са бял кахър - проблемите идват от поддръжката на фирмата не знам как е в останалият свят но в БГ може да е евтин корпоративният данък но е скъпа поддръжката на фирмата което почти напълно обезсмисля дребният бизнес.
В УК са много по лесни нещата за регистрация, но има един проблем, че не се вади лесно банкова сметка - За да откриеш фирма не е нужно да си там но аз поне не знам банка която да ти открие сметка без да си физически там. Освен това ще ти искат доказателства за постоянен адрес и тн. А без банкова сметка фирмата ти е непълноценна, защото без банкова сметка не може да извадиш кредитни карти и освен това мисля че няма да ти дадат да се регистрираш по ДДС.
 
Директива за свободен достъп до услуги в Евро Съюза => един немски гражданин може свободно да си направи гражданска отговорност в бг или румъния и да кара немската си кола с такава стига да иска може и обратното да го направи един българин ама е по скъпо

една англииска фирма може свободно да си отоври сметка в българска банка и да оперира свобондо с нея само трябва да си преведе легализира документите и е ок

англиискатa HSBC има колкове в Гърция ако е толкова проблемно ходенето до англия (клонове както е алфа банк в бг клон на гръцката алфа) не дъщерно HSBC ...


отделно лесно може да си отвориш бизнес пейпал акаунт към които има дебитна карта с която си теглиш парите...
 
От: Първо питане от новак

Кулис дори и да може да извади сметка мисля че пак няма да му е изгодно да работи в БГ с УК фирмата си, по добре да си работи с нея в УК
 
От: Първо питане от новак

Направи си фирма , да ти е мирна глава , ако питаш мен !
 
От: Първо питане от новак

Можеш да получаваш доходи и като физическо лице, без регистрация на фирма (стига самата дейност да не го изисква).

Трябва само да си подадеш декларация до 15 април към НАП, за да си изряден.

Ако доходите ти се увеличат, тогава става по-изгодно да имаш фирма и чак тогава я регистрираш.
 
От: Първо питане от новак

Няма вече вариант да развивате дейност без да плащате данъци и осигуровки било то като търговско дружество или като физическо лице. Въпрос на време е да Ви хванат. Казвам Ви го като счетоводител. Ако имате конкретни въпроси относно регистрацията на фирма или данъците и осигуровките, които ще дължите при различните варианти за развиване на дейност, можете да се свържете с мен на info ( at ) veda-accounting.com
 

Горе