Първо тест на тема, после покупка

ops5

Active Member
Има ли някой сайт, който продава уърдпрес теми, но предлага първо тестване?

Имам сайт, чиято скорост (със закупена "по-богата" тема) е 45-35 за мобилни и десктоп (по гугъл пейдж спийд). Като сменя темата с дефолтните в уърдпрес, скоростта скача на 80 и нагоре. Лошото е, че тия теми са съвсем без нищо и не ми вършат работа.

Преди да взема друга тема, не толкова богата на екстри, които много тежат, ми се ще да я пробвам как върви сайта с нея. Има ли сайт, който предлага първо тестване по някакъв начин?
 
Почти всички предлагат "live preview", при themeforest затвори frame, копирай линка и тествай.
 
Също така имай предвид, че сървъра на който се хостват демо сайтовете им може да не сколасва, да не е конфигуриран или др. Ти при теб ли тестваш и имаш такава разлика?
 
Що пък мериш с тая глупост на Гугъл?
И смяната на тема ще те върне в изходна позиция.
С няколко стъпки всеки един WP сайт може да литне.
 
Аз тествам с дефолтната тема, която си стои в инсталацията ми. Т.е. същия сайт, на същия хостинг.

Иначе лайв превюто просто не е същото - то демо сайта е едно, моя сайт второ, а различните хостинги трето.

Иначе Гошо верно показва, че сега сайта е доста по-бавен в сравнение с дефолтната тема фифтийн или сикстийн. То се вижда и с просто око.

С няколко стъпки всеки един WP сайт може да литне.

Как ще повлияе това на бъдещи ъпдейти на темата? Предполагам, че по някакъв начин ще се пипа кода и ще бъде орязан?!? Иначе си прав, хич не ми се сменя тема и отново да се настройва какво ли не тепърва.
 
Аз тествам с дефолтната тема, която си стои в инсталацията ми. Т.е. същия сайт, на същия хостинг.

Иначе лайв превюто просто не е същото - то демо сайта е едно, моя сайт второ, а различните хостинги трето.

Иначе Гошо верно показва, че сега сайта е доста по-бавен в сравнение с дефолтната тема фифтийн или сикстийн. То се вижда и с просто око.



Как ще повлияе това на бъдещи ъпдейти на темата? Предполагам, че по някакъв начин ще се пипа кода и ще бъде орязан?!? Иначе си прав, хич не ми се сменя тема и отново да се настройва какво ли не тепърва.
Къде видя "пипане на код"-а на темата?
 
Лошото е, че тия теми са съвсем без нищо и не ми вършат работа.
точно за това се зареждат по-бързо. Освен това проблема може да се прояви по-късно, с натрупване. Колкото пвоече съдържание се генерира в сайта и колкото повече интеракция имаш със social толквоа по-бавен може да стане.
 
точно за това се зареждат по-бързо. Освен това проблема може да се прояви по-късно, с натрупване. Колкото пвоече съдържание се генерира в сайта и колкото повече интеракция имаш със social толквоа по-бавен може да стане.

Да, това е ясно. Всеки сайт с времето (ако се развива), ще става по-бавен. И съвсем прости теми са най-бързи, но пък съвсем опустяло от екстри ми е куцо.

С малко съвети от @uphero сайта се позабърза. Имам още една-две идеи и ще видим дали няма повече да се подобри.

Все пак ще се оглеждам за някоя тема - хем по-лека, хем не толкова бедна.
 
Да, това е ясно. Всеки сайт с времето (ако се развива), ще става по-бавен. И съвсем прости теми са най-бързи, но пък съвсем опустяло от екстри ми е куцо.

С малко съвети от @uphero сайта се позабърза. Имам още една-две идеи и ще видим дали няма повече да се подобри.

Все пак ще се оглеждам за някоя тема - хем по-лека, хем не толкова бедна.
Напишете ги (за конкретния случай), стъпките за "позабързване" на сайта. Ясно е че няма да важат при всички теми и случаи, но ще е с една идея по - полезна темата и за бъдещи читатели на форума.
 
Специално при мен се оказа, че има уиджет, който изкарва статии в сайдбара, но зарежда снимките им в оригинал - по-големи и тежки, махнах една форма за записване, която верно е малко излишна и тежка, менюто тежеше и също го смених. Един плъгин за Инстаграм също стоеше, без да го ползвам - и той тежеше.

Но това са все неща, които съм преценил, че мога да ги махна или сменя. Някои сайтове не може нещо да им се махне или смени просто така.
 

Горе