Работа за непълнолетни от дома

Stenli.S99

New Member
Здравейте :)! Преди да се регистрирах разгледах доста добре форума и ми направи впечатление че има много възможности за работа, дори и за непълнолетни. Не съм много наясно къде мога да пусна обява че предлагам услуги, за това реших да постна тука :).

Малко за мен: На 15 години съм, роден в Стара Загора и все още живея тук. Имам голям интерес към програмирането и особенно MS Office - макроси и въвеждане/форматиране на текст (главно MS Word и MS Powerpoint) и уеб програмиране (Разбирам добре от HTML и CSS, имам добри познания за PHP, JavaScript и jQuery). Разбирам Английски, и мога да го говоря без да прекъсвам. В момента съм в паралелка с Информационни Технологии и Английски Език в ПМГ "Гео Милев" Стара Загора. Имам добри познания с операционните системи: Microsoft Windows XP, 7, 8 (8.1) и Linux Ubuntu.

В момента нямам идея как мога да ви покажа уменията си, но приемам предложения как да го направя :)!

Обикновенно през зиматя нямам планове за след училище или през неделните дни вечерите, което ми дава много свободно време, което пилея с facebook и чувствам как губя много ценно време.

За връзка мога да ви дам скайп - stenli.s99
! Скайп прави проблеми, така че за да ви получа поканата трябва да ми я пратите 2 пъти... :(

Благодаря ви предварително за вниманието :rolleyes:!
 
Последно редактирано:
От: Работа за непълнолетни от дома

Направи си сайт, постави му адсес и го популяризирай. Учи си езиците за програмиране и не се занимавай с фриленсинг за момента, защото после ще ревеш, че си загубил времето за учене и живеене с глупости.

От някакъв сайт с поддръжка от сорта на 30 минути на ден можеш да си правиш 5-10 лева на ден без проблем. Смятам, че повече не ти трябват...
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Направи си сайт, постави му адсес и го популяризирай. Учи си езиците за програмиране и не се занимавай с фриленсинг за момента, защото после ще ревеш, че си загубил времето за учене и живеене с глупости.

От някакъв сайт с поддръжка от сорта на 30 минути на ден можеш да си правиш 5-10 лева на ден без проблем. Смятам, че повече не ти трябват...

Мерси за съвета! :) Проблемът е, че за да направя сайт трябва да имам идея за какво ще бъде и ако не е уникална да подбирам по добро съдържание и услуги от останалите подобни сайтове, което е доста работа и не мисля, че 30 минути ще ми стигнат на ден. Обмислял съм това, даже и съм пробвал за да видя за какво става въпрос, но все още мисля че фреиленсингът е по-добрият вариант за мен в момента. Още веднъж, благодаря за съвета!:rolleyes:
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Трябва ти идея, трябва ти нещо което да стане вайръл в някакъв момент. Дали ще са снимки, видео или квото и да било... Не е нужно ти да си автор- важното е да скрейпваш нещо весело и да го шернеш....

А ако сайта ти добавя и стойност някаква с един куршум два заека...

На 15 годишен не бих дал да раздаде и брошурки дори, като се знам как мислех на тези години. Пак ти казвам, ориентирай се по-бързо към зубрене на код и можеш по този начин до 2-3 години да си изкарваш прехраната и "да остава".
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Направи си сайт, постави му адсес и го популяризирай.
Говори с родители те си, не вярвам да е добра идея да ги вкараш без да знаят в цирковете на НАП. Трябва да правиш поне по 20 лв на ден бруто, да ти останат 10. Счетоводител, ДДС рег и декларации, осигуровки и т.н.
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Трябва ти идея, трябва ти нещо което да стане вайръл в някакъв момент. Дали ще са снимки, видео или квото и да било... Не е нужно ти да си автор- важното е да скрейпваш нещо весело и да го шернеш....

А ако сайта ти добавя и стойност някаква с един куршум два заека...

На 15 годишен не бих дал да раздаде и брошурки дори, като се знам как мислех на тези години. Пак ти казвам, ориентирай се по-бързо към зубрене на код и можеш по този начин до 2-3 години да си изкарваш прехраната и "да остава".

Мерси отново за съвета :) Искам само да ти кажа, че с зубрене не става всичко ;) До сега по абсолютно нищо не съм зубрил и нямам намерение да го правя :D Всички умения, които съм развил до сега е било с много проби и различни проекти. Пробвал съм да зубря, но до 4/5 дена всичко съм го забравил. Все пак, съвета ти не е безмислен, ще събера мнения и от други хора и ще реша кое е най-правилно :).
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Говори с родители те си, не вярвам да е добра идея да ги вкараш без да знаят в цирковете на НАП. Трябва да правиш поне по 20 лв на ден бруто, да ти останат 10. Счетоводител, ДДС рег и декларации, осигуровки и т.н.

Наясно съм с условията на НАП и съм говорил с родителите ми, единия от които се занимава с счетоводство. Това е една от причините, които ме спират да направя сайт. Все пак, мерси за информацията! :)
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Ти, ако си мислиш че на нап-аджийте им е по-лесно да хващат тези с адсенс от фриленсърите жестоко се лъжеш...
 
Здравей,

И добре дошъл при нас. Надявам се да си изкараш добре тук.

Определено тук ще можеш да пчелиш пари, както и вече доста на твоята възраст го правят, някои вече попораснаха. :)

ММ, как така "към програмирането и особенно MS Office (главно MS Word и MS Powerpoint)"? Имаш предвид .net & C#? Така, почни с четене и виж кое ти допада. А при въпроси, ние сме на среща. Скоро, скоро...надявам се след известно време да имам и малко техническа секция за такива като теб...надявам се и като мен скоро. :)

Успехи.
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Ти, ако си мислиш че на нап-аджийте им е по-лесно да хващат тези с адсенс от фриленсърите жестоко се лъжеш...

Не съм наясно със това, и мерси за информацията! Ще трябва да се поворя :)
 
От: Re: Работа за непълнолетни от дома

Здравей,

И добре дошъл при нас. Надявам се да си изкараш добре тук.

Определено тук ще можеш да пчелиш пари, както и вече доста на твоята възраст го правят, някои вече попораснаха. :)

ММ, как така "към програмирането и особенно MS Office (главно MS Word и MS Powerpoint)"? Имаш предвид .net & C#? Така, почни с четене и виж кое ти допада. А при въпроси, ние сме на среща. Скоро, скоро...надявам се след известно време да имам и малко техническа секция за такива като теб...надявам се и като мен скоро. :)

Успехи.

До колкото учим, в MS Word макросите се водят аз програмиране, но съм добър и във въвеждане и форматиране на текст! И аз се надявам да ми допадне форума, и до сега се очертава да е така! Дано скоро да има техническа секция, ще бъде от голяма помощ! Мерси :)!
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Ако може да редактираш текстове, то смятам че може да бъдеш доста полезен, и тъй като плащанията се извършват през интернет,може да намериш начин да имаш сметка на която да ти се плаща.
И много важно е да имаш конкурентна цена и добри срокове за изпълнение.
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Ако може да редактираш текстове, то смятам че може да бъдеш доста полезен, и тъй като плащанията се извършват през интернет,може да намериш начин да имаш сметка на която да ти се плаща.
И много важно е да имаш конкурентна цена и добри срокове за изпълнение.

Имам много свободно време, и не ми трябват много пари, така че тези двете можеш да ги считаш за изпълнени. А до метода на плащане, има много варианти - например PayPal :)
 
От: От: Работа за непълнолетни от дома

Наясно съм с условията на НАП и съм говорил с родителите ми, единия от които се занимава с счетоводство. Това е една от причините, които ме спират да направя сайт. Все пак, мерси за информацията! :)

Масова практика е в България децата да полагат нелегален детски труд, като "крадат" самоличността на родителите си. За нелегалния детски труд писах в тази тема и в тази тема.

Нищо не ти пречи да направиш сайт без да му слагаш реклами (за сега). С учебна цел. А и има шанс да стане популярен и в бъдеще (след по-малко от 3 години - когато станеш пълнолетен) ще можеш да започнеш да продаваш реклама. Ти и сега можеш, обаче трябва да ползваш родителите си за тази цел - те да получават плащанията и да се разправят с глупостите, които нашите господари са сътворили и ние мълчаливо приемаме.

Нищо не ти пречи да "работиш" безплатно - така ще трупаш опит.

Може да ползваш фирмата на някой познат. Все ще се намери някой, който срещу прилична комисионна ще получава плащанията и ще ти дава пари в брой.

Не позволявай данъчните закони да те отказват да се развиваш. Може да отидеш в друга държава с други закони и там да си плащаш данъците. Сега най-важното е да трупаш опит - да учиш нови неща, да се учиш как да прилагаш наученото.

Това, че говориш английски е добре. А как го пишеш? Защото това е много по-важно. С оглед тенденцията към затъпяване, видео формата ще става все по-популярен. Ако не те е срам може да правиш разни клипове в YouTube и да печелиш от AdSense - има много хора, които правят клипове в YouTube и печелят от рекламите, с които Google облъчва зрителите на тези клипове. Може примерно да правиш клипове на тема уеб програмиране (от типа "how to" - за тези, които искат да се научат).

[video=youtube;fdv1NlEZWro]https://www.youtube.com/watch?v=fdv1NlEZWro[/video]

Може да продаваш реклама и директно - виждал съм собственици на канали в YouTube, които са популярни, да рекламират стоки и услуги срещу заплащане (вмъкват реклама в клипа) без посредничеството на Google.

Потърси някой от твоя град, който се занимава с обмяна на електронни пари. Може да се съгласи да получава плащания с PayPal/ePay/чек и т.н. и да ти дава парите в брой "на ръка".

Сега тука ще ме критикуват, че не било правилно да уча децата на престъпна дейност... Ама това е жестоката реалност - мнозинството не си мърда пръста да промени законите, а вместо това просто ги игнорира. И после реват при адвоката и счетоводителя си, ако ги спипат в нарушение.

Законите са така направени, че винаги да си в нарушение.

* * *

Това, че във видеото по-горе става въпрос за Python не е случайно. Ако смяташ да се занимаваш с програмиране, препоръчвам да се запознаеш и с Python. След като вече знаеш няколко езика за програмиране, ще ти е много по-лесно да научаваш нови езици.

Този справочник ще ти бъде от полза за да ускориш научаването на нов език: http://hyperpolyglot.org/scripting (дадени са примери на JavaScript, PHP, Python и Ruby, които вършат една и съща задача - един вид розетски камък.

Друг подобен сайт, но с много повече програмни езици: http://rosettacode.org/wiki/Rosetta_Code

Препоръчвам и: http://learnpythonthehardway.org/

Аз пиша на няколко езика, обаче без справочник често бъркам езиците. Подобни справочници ми помагат много.
 
От: От: От: Работа за непълнолетни от дома

Масова практика е в България децата да полагат нелегален детски труд, като "крадат" самоличността на родителите си. За нелегалния детски труд писах в линк и в линк.

Нищо не ти пречи да направиш сайт без да му слагаш реклами (за сега). С учебна цел. А и има шанс да стане популярен и в бъдеще (след по-малко от 3 години - когато станеш пълнолетен) ще можеш да започнеш да продаваш реклама. Ти и сега можеш, обаче трябва да ползваш родителите си за тази цел - те да получават плащанията и да се разправят с глупостите, които нашите господари са сътворили и ние мълчаливо приемаме.

Нищо не ти пречи да "работиш" безплатно - така ще трупаш опит.

Може да ползваш фирмата на някой познат. Все ще се намери някой, който срещу прилична комисионна ще получава плащанията и ще ти дава пари в брой.

Не позволявай данъчните закони да те отказват да се развиваш. Може да отидеш в друга държава с други закони и там да си плащаш данъците. Сега най-важното е да трупаш опит - да учиш нови неща, да се учиш как да прилагаш наученото.

Това, че говориш английски е добре. А как го пишеш? Защото това е много по-важно. С оглед тенденцията към затъпяване, видео формата ще става все по-популярен. Ако не те е срам може да правиш разни клипове в YouTube и да печелиш от AdSense - има много хора, които правят клипове в YouTube и печелят от рекламите, с които Google облъчва зрителите на тези клипове. Може примерно да правиш клипове на тема уеб програмиране (от типа "how to" - за тези, които искат да се научат).

(Не мога да поствам линове/клипчета преди да достигна 10 поста)

Може да продаваш реклама и директно - виждал съм собственици на канали в YouTube, които са популярни, да рекламират стоки и услуги срещу заплащане (вмъкват реклама в клипа) без посредничеството на Google.

Потърси някой от твоя град, който се занимава с обмяна на електронни пари. Може да се съгласи да получава плащания с PayPal/ePay/чек и т.н. и да ти дава парите в брой "на ръка".

Сега тука ще ме критикуват, че не било правилно да уча децата на престъпна дейност... Ама това е жестоката реалност - мнозинството не си мърда пръста да промени законите, а вместо това просто ги игнорира. И после реват при адвоката и счетоводителя си, ако ги спипат в нарушение.

Законите са така направени, че винаги да си в нарушение.

* * *

Това, че във видеото по-горе става въпрос за Python не е случайно. Ако смяташ да се занимаваш с програмиране, препоръчвам да се запознаеш и с Python. След като вече знаеш няколко езика за програмиране, ще ти е много по-лесно да научаваш нови езици.

Този справочник ще ти бъде от полза за да ускориш научаването на нов език: линк (дадени са примери на JavaScript, PHP, Python и Ruby, които вършат една и съща задача - един вид линк.

Друг подобен сайт, но с много повече програмни езици: линк

Препоръчвам и: линк

Аз пиша на няколко езика, обаче без справочник често бъркам езиците. Подобни справочници ми помагат много.

Много полезна информация, която малко хора биха могли да дадат! Благодаря ти много за времето, отделено да напишеш поста и за усилията! И аз често се бъркам без справочник за това те са незаменима част от ежедневието ми :) От много време разглеждам разни клипчета и статии от сорта на "Как да" за Python и Ruby. Бях насочен към тези езици и от учителя ми по ИТ и мисля да започна да ги изучавам скоро време. Колкото до правене на клипчета, не мисля че това е за мен... Не обичам да си записвам гласа или да се снимам, всъщност мразя, но си много прав! Много хора правят това и се печелят много пари. Колкото до "незаконните" дейности, не мисля, че ще има някой който ще те критикува, защото си изцяло прав. Ще почна да гледам повече уроци за Python и даже мисля да се запиша на уроци! Мерси отново за информацията, съветите и препоръчванията! Ще са ми от голяма помощ в близкото бъдеще ! :)
 
От: От: От: От: Работа за непълнолетни от дома

На 15 г. си и за да докажеш уменията си е добре да изкараш някакви сертификати за тях. Иначе ти препоръчвам Linkedin и не обръщай внимание на Българските критерии, специално в тази област. Успех.
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Абе само аз ли забелязах грешките в първия пост на автора на темата? Първо - смятам, че всеки от нас, който се занимава със сайтове и компютри може и сам да си форматира текст на Word, също така HTML и CSS не са езици за програмиране.

Също така трябва да се каже на автора на темата, че никой няма да чака да дойде зимата или някоя неделя, за да даде задание на автора на темата, а през останалите дни от седмицата и месеци да го чака? А пък също така си е показателно, че автора на темата не може да си инсталира и оправи скайпа, а е тръгнал да печели пари като върши услуги на другите?
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Момчето е публикувало тема, в която обяснява какви възможности има и ако има някой заинтересован да се възползва от тези умения , да му пише.
Вие веднага се изявихте като някакви "ментори" да му давате "ценни" съвети какво да прави в живота и други подобни безсмислени "насоки" за живота му.
Що се изживявате като "ментори", ако имате някаква работа, която да съответства на уменията, ми дайте му задача-тест, но и трябва да сте готови да си заплатите труда му.
То за това този приятен проект/сайт се нарича "Предприемач", момчето е такъв и си мисли че би могъл да намери подобни хора в този сайт.
 
От: Работа за непълнолетни от дома

Колега, пощенската кутия ти е пълна, очевидно трябва да премахнеш някое съобщение, в противен случай няма да ти пристигат новите такива.
Поздрави
 
Re: От: Работа за непълнолетни от дома

Колега, пощенската кутия ти е пълна, очевидно трябва да премахнеш някое съобщение, в противен случай няма да ти пристигат новите такива.
Поздрави

Да, ще се отключат да получава повече над 10 поста. ;)
 

Горе