Работили ли сте с www.alibaba.com

kemanow

New Member
Попаднах на този сайт с доста добри оферти , някой имал ли е опит с този сайт ???
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

Голяма част от стоките, които виждат по българските витрини са именно от там. Иначе аз лично не съм работил с тях, но си бях направил регистрация там и една китайка десетина пъти ми звъня по телефона да ме тормози. :)
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

Тоест са коректни , не е някой мушеннически сайт . А относно тези големите поръчки примерно калъфчета за телефони 500 броя ,могат ли да се доставят на частно лице , а не на фирма и доставката не е само с контейнери нали ?
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

Няма как да се обобщи дали са коректни - зависи с кой търговец работиш (има рейтингова система). Условията за поръчка и доставка също зависят от вида на стоката и политиката на търговеца. В описанието на всеки продукт пише минимално количество за поръчка. Ако си купиш едно пале стока като физическо лице, имай предвид, че ще трябва да платиш ДДС тук, в България.
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

eдин такъв сайт да се направи и за България... 8) ще стопим безработицата
а доставката колко струва? примерно поръчам си нещо за 10$

и какво значи
FOB Price: US $0.01-1.0

защо няма точна цена?


ето как работят в китай

http://www.alibaba.com/product-gs/746764644/MC_series_types_ac_contactor.html

20337003.jpg_210x160.jpg


20337008.jpg_210x160.jpg


добре че не автоматизират процеса...че толкова народ няма къде да работи :D
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

Значи, че цената за почва от 0.01$ и стига до 1$, взависимост от количеството, което ще поръчаш. За това няма точна цена. Ще ти я кажат като си отправиш запитването.
За 10$ точно от алибаба, едва ли можеш да поръчаш, но невъзможни неща няма.
И внимавай, че има доста скам там.
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

fob прайса май ги интересува тези с контейнерите... Тоест цената на която ще ти доставят стоката до някое пристанище и от там нататък се оправяш ти или фирмата която си наел за целта...
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

гледай репутацията и мненията от клиенти сборно да са положителни над 95%, също и броя на мненията защото той може да има 100% положителна репутация от две мнения.
Прочети внимателно, какви са условията за доставка - повечето пишат free shipping, ама като се зачетеш ще откриеш, че това е за поръчки с някаккъв минимум от 200$ например. Те имат лотове за мин. брой - и там трябва да се внимава! Китайците са много проклети, като търговци.
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

Не са проклети, просто са много навътре в нещата, така се раждат милите. Китайци, араби и всякакви други "треторазрядни хора". Трябва да оцеляват и затова им се инсталира търговията от малки.
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

Alibaba e китайският eBay - производители си предлагат стоките там. Повечето продават само на едро.
Aliexpress е същата работа, но за единични бройки.

Плащанията са през Escrow при повечето, което занулява измамите.
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

Само че в алиеекспрес е доста скъпо , от ибей купувам калъфче Х за 3,98 , а от Aliexpress същия е 9 долара (доставката и за двата е безплатна)
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

скоро бахя направили и българска версия на алибаба, но не помня името, нямаше почти нищо в началото сега може да е по-добре
 
От: Работили ли сте с www.alibaba.com

скоро бахя направили и българска версия на алибаба, но не помня името, нямаше почти нищо в началото сега може да е по-добре

http://bg.marketkonekt.com/bg ?

Ако е това по скоро имат желание да следват идеята, в което няма нищо лошо де. А някой си, че в платена статия ги е определил като "българския алибаба" само по себе си не значи нищо...

/офф

http://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=whisky+savoy sarcastic.gif
 

Горе