Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

testkiwi

Well-Known Member
Строшили ми джама, нищо не са гепили, само са отворили подлакътника.
Странно, че някой само се е надвесил, защото вратата беше затворена (тва щифтчето беше смъкнато), явно са се уплашили.
Алармата спи летен сън...

391209_3790463278368_1117106149_n.jpg

Деба крадливото племе бе, в китай сигурно им режат ръцете на тия.


Таман другата седмица щях да купувам друга, това сигурно е знак от съдбата да я сменям, гледам от тази страна :)
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Tея прозорци каското нали ги покрива ? щото за гумите разбрах че не ги.. Cd-то не са ли се опитали да вземат или явно бързо са се наплашили.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Странно, че някой само се е надвесил, защото вратата беше затворена (тва щифтчето беше смъкнато), явно са се уплашили.
Аз карам пасат. Не съм сигурен на 100%, но на аудитата и пасатите има защита. Като заключиш с централното (или с ключа), колата не може да се отвори от вътре (от лоста за отваряне или ако се дръпне самия щифт на вратата). Поради тази причина, на заключена кола, само с ключ или централно можете да отворите вратата (или с щанга). Отвътре не можете и за това са се надвесвали през прозореца. Доста е удобна тази система.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Това са някви наркоманци, да изкарат за едно дозо.
Същата работа ми се случи преди години. Счупиха ми джама за 70 лв., за да вземат касетофоня за 10.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Някое хлапе се е върнало недоволно от дискотека и колата му се е изпречила на пътя. Голям газърлък е да счупиш прозорец в днешно време...

с цел кражба е било, ащото стъклото е напънато с отвертка да се пукне тихо

на тази снимка се вижда как са огънали рамката на вратата, за което най ме е яд, стъклото е лесна работа да се оправи, ама това е гадно

165850_3790464038387_2077427011_n.jpg
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Тая крива лайсна, ако не ти я покрие каското ще ти раздрънчи джоба. Няма изправяне. Деба изродите наркомански.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

А това къде е станало? Един мой приятел с транспортна фирма го е страх да остави камион на улицата в петък, събота и неделя, та специално си ги прибира.
Или някои пияни от дискотека или наркомани според мен са намерили аудито.
Това 6-ца ли е?
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Ако нямате гараж ги спирайте на платен паркинг ... аз моята на платен паркинг я спирам за 25 лв на месец. То не че на платения паркинг не може да стане нещо ако примерно охраната заспи но пак е друго нещо.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Охрана да не спи - трудна работа. Но евентуално после може да искаш обезщетение и от тях.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Охрана да не спи - трудна работа. Но евентуално после може да искаш обезщетение и от тях.

Точно ... въпреки че няма договор и такива неща.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Много хора си купуват коли без реално да имат нужда от тях. Има автобуси, тролеи, таксита, влакове... По-удобно е и излиза даже по-евтино в повечето случаи (ако колата ви трябва само да се придвижвате, а не за транспорт на стоки).

Аз нямам кола и не се притеснявам, че ще я разбият, не плащам застраховки, данъци, прегледи и т.н.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Може да си купиш скромна кола и пак няма да имаш кой знае какви разходи и да и трепериш. Не мога да се съглася, че е излишна. Такситата в някои случаи са абсолютни простаци и ти развалят настроението. Автобуси и други често са мръсни, претъпкани и пълни с клошари, а и трябва да се съобразяваш с други хора и разписания. За мен това не е алтернатива. Да не говорим как се мъкне багаж по автобуси и подобни. За 3000 лв се взима сносна кола и нямаш главоболия. А, ако сте 2-3-4 човека с колата, ти излиза и много по евтино и удобно от каквото и да е друго. Не си представям ако имам примерно малки деца, да ида на почивка с автобус.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

При мен преди месец-два същото нещо. Пак беше подвита лайсната на вратата, но от другата страна. Радиото и радар детектора ми взеха - на минус 300-400 лева и стъклото 40 някъде отиде. Като голям тъпак бях оставил и големия талон в жабката, добре че колата си беше на мястото сутринта .. На 30 метра има бензиностация и постоянно минават коли ?! Вече свалям всичко, нека разбиват
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

с цел кражба е било, ащото стъклото е напънато с отвертка да се пукне тихо

на тази снимка се вижда как са огънали рамката на вратата, за което най ме е яд, стъклото е лесна работа да се оправи, ама това е гадно

Виж файлът 4455

Излизам сутринта и какво да видя - същата работа. Само дето не са успели стъклото да счупят. Взели кастофона и да ги няма.

Като примерен гражданин отивам в РПУ-то, моля ги за оглед, а те горките изобщо не им се занимава. И честно казано сега разбрах защо - дойде дежурния, прочете ми няколко членове от разни закони, попита ме дали съм разбрал и така. За какво иде реч?

За жалост не си водих записки на членовете и от кои закони бяха, но общо взето с цитираните редове ми стана ясно как дори да открият отпечатъци, следи и да хванат извършителя, то няма начин да бъде осъден. Според закона ако не съм видял извършителя не мога да го осъдя, тъй като той може да се измъкне с просто обяснение от сорта на "...минавах, видях, че е отворена колата и влязох само да спя в нея, не съм я чупил и крал аз...".

Чак сега разбрах защо полицията не си върши работата - защото законите не ги защитават дори тях. За какво те да си мърдат пръстите като утре пак ще са на свобода апашите. По същата логика са освободени и 99% от заловените при разните акции на Цветанов. Изобщо абсурдна страна...

Тъкмо бях решил да звъня на Господарите, защото отново полицията не си върши работата, че за пореден път ми разбиват колата, че в рамките на един и същи паркинг се разбиват по няколко автомобила на месец....просто няма смисъл. Ще пиша на Бойко, Цветанов, Фандъкова....ако отговорят и решат да променят закони - супер, много ме съмнява обаче че тези писма до никъде няма да стигнат...
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Или ти грешно си разбрал или доста са те налъгали полицаите. Длъжни са да дойдат и още няколко неща трябва да свършат - оглед, разпити, протоколи, изземване на доказателства. Трябва да се заведе и досъдебно производство. Доста са те заблудили.
А Бойко, Цветанов, Фандъкова не променят законите, а Народното Събрание.
Та спокойно може да се обадиш на Господари на ефира, за да вземат едно "интервю" от господата полицаи.


Излизам сутринта и какво да видя - същата работа. Само дето не са успели стъклото да счупят. Взели кастофона и да ги няма.

Като примерен гражданин отивам в РПУ-то, моля ги за оглед, а те горките изобщо не им се занимава. И честно казано сега разбрах защо - дойде дежурния, прочете ми няколко членове от разни закони, попита ме дали съм разбрал и така. За какво иде реч?

За жалост не си водих записки на членовете и от кои закони бяха, но общо взето с цитираните редове ми стана ясно как дори да открият отпечатъци, следи и да хванат извършителя, то няма начин да бъде осъден. Според закона ако не съм видял извършителя не мога да го осъдя, тъй като той може да се измъкне с просто обяснение от сорта на "...минавах, видях, че е отворена колата и влязох само да спя в нея, не съм я чупил и крал аз...".

Чак сега разбрах защо полицията не си върши работата - защото законите не ги защитават дори тях. За какво те да си мърдат пръстите като утре пак ще са на свобода апашите. По същата логика са освободени и 99% от заловените при разните акции на Цветанов. Изобщо абсурдна страна...

Тъкмо бях решил да звъня на Господарите, защото отново полицията не си върши работата, че за пореден път ми разбиват колата, че в рамките на един и същи паркинг се разбиват по няколко автомобила на месец....просто няма смисъл. Ще пиша на Бойко, Цветанов, Фандъкова....ако отговорят и решат да променят закони - супер, много ме съмнява обаче че тези писма до никъде няма да стигнат...
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Излизам сутринта и какво да видя - същата работа. Само дето не са успели стъклото да счупят. Взели кастофона и да ги няма.

Като примерен гражданин отивам в РПУ-то, моля ги за оглед, а те горките изобщо не им се занимава. И честно казано сега разбрах защо - дойде дежурния, прочете ми няколко членове от разни закони, попита ме дали съм разбрал и така. За какво иде реч?

За жалост не си водих записки на членовете и от кои закони бяха, но общо взето с цитираните редове ми стана ясно как дори да открият отпечатъци, следи и да хванат извършителя, то няма начин да бъде осъден. Според закона ако не съм видял извършителя не мога да го осъдя, тъй като той може да се измъкне с просто обяснение от сорта на "...минавах, видях, че е отворена колата и влязох само да спя в нея, не съм я чупил и крал аз...".

Чак сега разбрах защо полицията не си върши работата - защото законите не ги защитават дори тях. За какво те да си мърдат пръстите като утре пак ще са на свобода апашите. По същата логика са освободени и 99% от заловените при разните акции на Цветанов. Изобщо абсурдна страна...

Тъкмо бях решил да звъня на Господарите, защото отново полицията не си върши работата, че за пореден път ми разбиват колата, че в рамките на един и същи паркинг се разбиват по няколко автомобила на месец....просто няма смисъл. Ще пиша на Бойко, Цветанов, Фандъкова....ако отговорят и решат да променят закони - супер, много ме съмнява обаче че тези писма до никъде няма да стигнат...

Не ,че не им се занимава. Просто по този начаин се отчита намаляване на престъпноста. Тоест официлано касетофона от колата ти не е откраднат.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

Кофти работа, за това моята я държа зад бариера. Не че е 100%-ва гаранция, но е по-добре от нищо.
 
От: Разбиха ми колъть. Не спят деба апашите

На мен пък ми откраднаха катализатора преди един месец. После разбрах защо - имало ценни метали вътре и ги изкупували в зависимост от модела и марката.
Да им изсъхнат крадливите ръчички дано ....
 

Горе