Разлика в отчитането на трафика Adsense и AwStats

Здравейте. Ако може малко помощ. Пуснал съм 2 сайта да се въртят в тях реклами от адсенсе.
Да обаче показателите на AWstats (от контрол панела на хостинга) и тези на Адсенсе много се различават.
Примерно за 16-ти май при Адсенсе "Показване на страници има: 4", докато AWstats отчита "76 посещения". Дори и както се приказва AWstats да отчита ботове и т.н., пак не е ли абсурдно такова разминаване. От къде идва разликата, някои може ли да ми помогне?Слагам и скреен-ове, за да добиете по ясна представа за какво говоря: Adsense fitness.pngAW stats.png

Странникът

Well-Known Member
От: Разлика в отчитането на трафика Adsense и AwStats

Винаги има разминаване!

Ами да, ама толкова голяма, и на кое да вярвам в крайна сметка, Адсенса си отчита май каквото иска, преди малко мръднах една реклама, и както нямаше нищо, отчете 54 Показвания.
На коя статистика да вярвам - AWStats, Аналитикс, Адсенсе....
В крайна сметка все пак искам да си следя трафика на реални потребители, досега ползвах AWStats, защото ми вършеше работа, ама сега...

Странникът

Well-Known Member

Ами да, ама толкова голяма, и на кое да вярвам в крайна сметка, Адсенса си отчита май каквото иска, преди малко мръднах една реклама, и както нямаше нищо, отчете 54 Показвания.
На коя статистика да вярвам - AWStats, Аналитикс, Адсенсе....
В крайна сметка все пак искам да си следя трафика на реални потребители, досега ползвах AWStats, защото ми вършеше работа, ама сега...

Адсенс не ти показва трафик на "реални потребители".

s1yf0x

Well-Known Member

Awstats чете логовете на сървъра, а няма по-надежден източник от лога на сървъра. Като интерфейс е дървен и определено не е за предпочитане от webmaster-ите, но за статистически данни си е ОК.

Добре, а това "Показвания на страници" в Адсенсе, какво трябва да значи, как да го разбирам и какво показва?

Горе