Разлика между стандартен и професионално направен Онлайн Магазин.

2fast4you

Well-Known Member
Здравейте,
в тази тема ще получите информация каква е разликата между стандартен и професионално направен онлайн магазин. (по случай 1,500-тния ми пост)
Перфектна за стартиращи така и за съществуващи магазини.

Както знаете във всеки един бизнес има 3 фактора: тънкости, бюджет и време. Ще ги обсъдим и трите.

1. Тънкости
Специално в сферата на онлайн магазините тънкостите са много. Като започнем от подредба на сайта, описание и картинки на продукти, информация за доставка и всичко от което клиента се нуждае доставено по правилният начин за оптимална конверсия (посещения/продажби).
Ако направите магазина сами или някой който няма много опит Ви го настрои, ще се развиете много по бавно и ще изпускате потенциални клиенти само защото магазинът Ви не е направен професионално. Ако вече имате съществуващ магазин но не правите достатъчно продажби, проблема е в малките детайли (+ маркетинг стратегия) които само поглед на професионалист може да види и поправи.

2. Бюджет
Това е доста пипкава тема тъй като на много стартиращи предприемачи в този бизнес бюджетът им е ограничен. От личен опит се научих, че бюджетът на един онлайн магазин трябва да е 2 или 3 пъти по голям от Вашите собствени сметки, защото винаги има непредвидени разходи. Много от Вас прибягват и до по евтин вариант за онлайн магазин или дори безплатен (собствена инсталация и конфигурация). Точно от това не трябва да се пести а трябва да се намери някакъв баланс в сумата която бихте дали, защото това е Вашата основа за бъдещият Ви бизнес. Трябва да е направена както трябва.

3. Време
Стигаме до последният и най-важен фактор - Време. Всеки ден се трупат сметки а парите които сме събрали за магазина започват да изчезват.. Чакат Ни да пуснем възможно най-бързо бизнеса в действие. За да направите работещ подчертавам работещ онлайн магазин Ви трябва много време. Най-много време консумира качването на продукти а изпипването на всеки детайл за един начинаещ предприемач в тази сфера е непосилно. Тези които искат "просто магазин" мога да кажа, че се отнасят крайно несериозно към бъдещето и бизнеса си.

Каква е разликата?
Непрофесионалните онлайн магазини се развиват бавно и никога не достигат дори половината от потенциала си. Разходите се трупат а резултата от целият бизнес като цяло е губене на време, пари и нерви. С повече късмет и упоритост бихте постигнали печалба но не и оптимална.

Извод
Използвайте услугите на професионалисти които са се затвърдили в тази сфера с успешни проекти и репутация.
Цените са съобразени с Българските стандарти и с Вашият бюджет.

2fast4you - Портфолио и Информация
СТАН - Портфолио и Информация
Samba - Портфолио и Информация

**При по големи проекти в които се изисква повече времеви ресурс, 2fast4you и СТАН ще работят заедно за Вас :wink:
 
Последно редактирано:
От: Разлика между стандартен и професионално направен Онлайн Магазин.

Поздравления за 1.5к постове Тони.
И много добре спретната тема!
Искам сам да вмъкна, че онлайн магазини с малко бюджет трудно се подкарват.. Дори и да се спазарите за цената.
После бюджет за реклама и маркетинг няма никакъв.. и съответно нещата просто си стоят на едно положение.
За това е хубаво да се предвидят и тези разходи :)

Поздрави
 
Чакай малко - ти кво сравняваш тука - готова (безплатна) система с писана от 0 ли?
Ако е това ОК - писана от 0 е може би по-добре. Зависи как е написана обаче.
Ако под професионално направен магазин разбираш да инсталираш един опен карт - мога само да кажа: хахахаха.
Относно тънкостите - еми и ти не ги знаеш - за всеки бизнес си има отделни - предполагам, че не си спец по всичко.
Да, има хора които не могат да ги инсталират, но с какво това, че ти ще го подкараш ще им помогне?
Не смесвай софта за магазин с реклама и маркетинг на магазин.
 
От: Re: Разлика между стандартен и професионално направен Онлайн Магазин.

Изобщо не говоря за това. Запознай се малко с материала кой съм и какво правя преди да коментираш.

Чакай малко - ти кво сравняваш тука - готова (безплатна) система с писана от 0 ли?
Ако е това ОК - писана от 0 е може би по-добре. Зависи как е написана обаче.
Ако под професионално направен магазин разбираш да инсталираш един опен карт - мога само да кажа: хахахаха.
Относно тънкостите - еми и ти не ги знаеш - за всеки бизнес си има отделни - предполагам, че не си спец по всичко.
Да, има хора които не могат да ги инсталират, но с какво това, че ти ще го подкараш ще им помогне?
Не смесвай софта за магазин с реклама и маркетинг на магазин.
 
От: Re: Разлика между стандартен и професионално направен Онлайн Магазин.

Създаването на един онлайн магазин е като да създадеш бебе.
Има два вида планирано и непланирано.
Има два вида раждания с платен екип и безплатно
После минава около 9 месеца докато се роди и запомнете МНОГО,МНОГО са важни първите 7 седем години.
 
Re: От: Re: Разлика между стандартен и професионално направен Онлайн Магазин.

Изобщо не говоря за това. Запознай се малко с материала кой съм и какво правя преди да коментираш.

Изработка на онлайн магазин под Opencart
Значи съм прав - инсталираш опен карт - ясно. Не разбирам защо ИНСТАЛАЦИЯТА и някоя настройка евентуално се нарича ИЗРАБОТКА а не 'инсталиране и конфигурация'???
За който не може да си го инсталира сам, може да е полезно стига да не е повече от 50 лв.
 
От: Re: От: Re: Разлика между стандартен и професионално направен Онлайн Магазин.

Не си прав!

И въобще не разбираш, колегата много точно и ясно го е обяснил. Въобще не знам защо му спамиш темата и съм сигурен че тези си съждения ако му ги беше написал на лично...
Но, както и да е явно се чудиш с какво да си чешеш езика.

Както колегата по горе е изложил, тук иде реч за направата на Онлайн магазин. Каква ще е платформата е съвсем друга работа и дали ще е с отворен код или писана по поръчка в случая не ни занимава толкова.

Думата е за онлайн магазина направата на който е много далеч от "простата" инсталация на един скрипт.
Точно тук е разликата всеки може да си инсталира безплатно решение и да има доста сносна платформа която ще покрива първоначалните му нужди и очаквания та дори и ще ги надминава.

Много добре знаем че Онлайн магазина е далеч повече от това. Разбира се всеки решава сам за се беси, дали да се бори сам, има ли сили и възможности, време и нерви, и доволен ли ще е от крайния резултат. Колко хора са започнали така, купува домейн и плаща хост и започва ама годината свършва трябва да се подновяват а проекта му е до никъде.

Разбира се може да помолиш и комшийчето от 7 етаж да ти го направи и то ще ти инсталира скрипта не за 50лв а за 30 да речем и дотам.

В нета има и хиляди други възможности и решения. И именно на това е акцентирал колегата. Едно от тях е да се обърнеш към човек с опит който ще подходи правилно, ще те посъветва, ще подходи към твоя въпрос по-най-правилния начин. Освен че ще изготви бързо и точно Онлайн магазина, той ще отдели време да ти обясни какво и защо е, ще се постарае да те научи да го администрираш преди да ти го предаде, ще те посъветва как да го популяризираш и тнт. Списъка е дълъг. Знаете че няма по лесно от това да обучиш една руса мацка да пуска касови бележки на щанда в магазина но в онлайн търговията нещата не седят точно тъка.

Всичко това е благодарение на опита и знанието което са придобили колегите по трудния начин. Няма смисъл да повтаряш техните стъпки слад като може да се възползваш от всичко на готово и на момент.
Няма да изброявам проектите и качествата на хората споменати в първия пост.

Въпроса е че един онлайн магазин е :
- идея
- проект
- дизайн
- програмиране
- съдържание
- тестване
- популяризиране
- менажиране
Сигурно изпуснах няколко точни, моля да ме извините. Това не е инсталиране на безплатен скрипт.
Това е плод на много труд, знание и умения.

Значи съм прав - инсталираш опен карт - ясно. Не разбирам защо ИНСТАЛАЦИЯТА и някоя настройка евентуално се нарича ИЗРАБОТКА а не 'инсталиране и конфигурация'???
За който не може да си го инсталира сам, може да е полезно стига да не е повече от 50 лв.

garnet garnet предполагам ти си цениш труда и няма да ти е приятно ако аз дойда и започна да ти права коментари.

Но да знаеш че пари се взимат за майсторлък не за труд. Ако искаш да ти плащат за труда ходи да копаеш канавки.
 
Re: От: Re: От: Re: Разлика между стандартен и професионално направен Онлайн Магазин.

Както колегата по горе е изложил, тук иде реч за направата на Онлайн магазин. Каква ще е платформата е съвсем друга работа и дали ще е с отворен код или писана по поръчка в случая не ни занимава толкова.

Думата е за онлайн магазина направата на който е много далеч от "простата" инсталация на един скрипт.



garnet garnet предполагам ти си цениш труда и няма да ти е приятно ако аз дойда и започна да ти права коментари.

Но да знаеш че пари се взимат за майсторлък не за труд. Ако искаш да ти плащат за труда ходи да копаеш канавки.

Кво значи 'направата' на онлайн магазин? Ае да ползваме правилните термини, а - направата си е точно инсталацията.
Иначе да, след това има СЕО, реклама, популяризиране, менажиране и тн. Съгласен съм.
Още нещо - от 2,5 години опит с ел.магазин и СЕО-то му - няма как бай х.уй да знае повече за бизнеса ми от мен самия. За всеки бизнес си има пинизи в ел. търговията. Проблемите са по-скоро технически. А да се учиш сам на СЕО за магазина ти е може би най-добрата инвестиция в тебе/магазина.
 
не за сео, за неща като конвесия се говори човек това че с един и същ трафик може да имаш двойно продажби с малко настройки

това е и при урдпресите на един и същ хостинг един и същ урдпрес с разлика в настроиките може да прави и 60 точки на пейдж спиид и 89 -90

а ако вярваме на амазон всяка сенудна за зареждане гони 7% от продажбите...

същото е при хостинга cpanel се инсталира с три команди в конзолата и конфгурира почти всичко сам - защо тогава някой сървъри бозят и падат , други са много бързи като се намират в един датацентър и ползват едни и същи хардуер горе долу ...

това е имал предвид колегата под да ти го направи някой про като хората...
 
От: Re: От: Re: От: Re: Разлика между стандартен и професионално направен Онлайн Мага

Добре, повече не пиша за теб, стана ясно че точно ти нямаш нужда от всичко това, ти можеш всичко сам и наистина не са ти необходими тези услуги. Съгласям се с това и уважавам мнението ти. Също тъка признавам че "бай х.уй" не знае нищо за твоята ниша камо ли за СЕО то й. Никой не оспорва всичко това нито аз нито автора на темата.

Моята мисъл беше следната след като си попаднал по някакъв начин на мнението на колегата и си го прочел внимателно .... осъзнал си че ти не си човек който се нуждае от всичко това, защо просто не му написа на лично възраженията си или още по лесно просто да си излезеш, както правят повечето хора.
Възмущението ми е от този егоцентризъм ами не всички постове се отнасят за теб и не бива да го приемаш като лична обида ако не им отговориш.

Ставам като теб и за това спирам, ако искаш ще продължим на лс.


Кво значи 'направата' на онлайн магазин? Ае да ползваме правилните термини, а - направата си е точно инсталацията.
Иначе да, след това има СЕО, реклама, популяризиране, менажиране и тн. Съгласен съм.
Още нещо - от 2,5 години опит с ел.магазин и СЕО-то му - няма как бай х.уй да знае повече за бизнеса ми от мен самия. За всеки бизнес си има пинизи в ел. търговията. Проблемите са по-скоро технически. А да се учиш сам на СЕО за магазина ти е може би най-добрата инвестиция в тебе/магазина.
 

Горе