Разорен или беден?

Business abacus

New Member
"Има разлика между това да си разорен и да си беден.
Когато си разорен, това е временно, когато си беден, това е завинаги."

Две изречения, колко тълкувания обаче могат да се направят...
 
От: Разорен или беден?

Разорен - физическо състояние (временно)
Беден - начин на мислене (постоянно)
 
От: Разорен или беден?

нищо не е постоянно на този свят, освен края...
 
От: Разорен или беден?

Aз беден бългaрин не съм видял. Не съм чул някой буквaлно дa е умрял от глaд.
 
От: Разорен или беден?

Да те запозная с няколко ако искаш ?
Пенсионери с пенсии по 170 лева на който лекарствата са им по 100+ лева и ако няма хора който да помагат ..................................
И добре, че последните години изборите са доста на често и всички политически сили са се засилили да правят акции с дарения за бедни като храна и дрехи .......................

Няма умрели от глад за сега, понеже такива дарителски кампании успяват да оберат луфта ... след някоя година ще почнат и да умират от глад ако не се подобрят нещата.

Aз беден бългaрин не съм видял. Не съм чул някой буквaлно дa е умрял от глaд.
 
От: Разорен или беден?

Бях убеден, че ще ми дaдеш точно този пример. Сaмо че повечето имa кой дa ги хрaни, нaли тaкa? Дaй ми един случaй нa пенсионер умрял от глaд.
 
От: От: Разорен или беден?

В едно село в Гоце Делчевско възрастна жена умира защото е дала последните си пари за хляб и не си е купила лекарствата за епилепсия.
надявам се да не искаш и от доктора да ти вадя експертиза.


Бях убефен, че ще ми дaдеш точно този пример. Сaмо че повечето имa кой дa ги хрaни, нaли тaкa? Дaй ми един случaй нa пенсионер умрял от глaд.
 
От: Разорен или беден?

Има много аспекти, които могат да се разгледат. Тъй като тук е предприемачески форум е редно верният отговор е да бъде разорен, което от своя страна да означава, че си имал бизнес, който се е провалил, да почерпиш опита и да създадеш нов... а бедността е нещо непременно лошо свързано с мързел, недостиг на качества и т.н...

За тези, които обаче, които са вече имали пари и знаят, че те не носят сами по себе си щастие и смисъл на живота препоръчвам да прочетат -"Да имаш или да бъдеш" на Ерих Фром. Не твърдя, че приемам всички твърдения на автора, но е хубаво да имате още един поглед върху живота.

Така, че не съм съгласен с цитата.
 
Повечето хора тук сме били разорени, но никога бедни. Това говори само едно - да си беден е начин на мислене и в последствие като резултат постояно в мизерия, а разоред е положение, в което изпадаш по една или друга причина, но с начина ти на мислене и желание, това се прескача и е временно.

Няма начин някой беден да стане богат, ако не се промени в мисленето си и възприятията си. Идеален пример са тото милионерите, които пак остават бедни, а най-добрия пример за разоред е може би Доналт Тръмп. :)
 
От: Re: Разорен или беден?

Само той да беше.... Доколкото си спомням и Стив Джобс е кусал фалита, много са всъщност, да не каже почти всички, които са развивали бизнес някога. Аз лично съм фалирал 3 пъти :) Двата пъти както си трябва, с всички екстри, 0 лв. кеш и мъжката заеми за връщане:shock: Първия път го изживях много тежко, втория по-леко,третия вече знаех, че е временно и не ми пукаше.

Разорението и фалитите са си полезни в крайна сметка, защото излизаш по силен след тях. Беден не съм бил никога, не знам нищо за това :) Както казах, с 0 лв кеш и шест цифрена сума за връщане, пак не съм си мислил и за миг, че съм беден, напротив!




Повечето хора тук сме били разорени, но никога бедни. Това говори само едно - да си беден е начин на мислене и в последствие като резултат постояно в мизерия, а разоред е положение, в което изпадаш по една или друга причина, но с начина ти на мислене и желание, това се прескача и е временно.

Няма начин някой беден да стане богат, ако не се промени в мисленето си и възприятията си. Идеален пример са тото милионерите, които пак остават бедни, а най-добрия пример за разоред е може би Доналт Тръмп. :)
 
От: Разорен или беден?

Необразован, ерго - беден.
 
Не познавам успехи хора с добри бизнеси, които да не са страдали финансово (разбирате били са разорени на няколко пъти). ;)

Първият път много боли, после ти е все тази, дори знаеш, че като случайно дойде, следва катерене с успехи нагоре. ;) Просто като всичко - свиква се. :)
 

Горе