Разработване на WP Plugin

N1ck

Active Member
От доста време търся плъгин, но не намирам. Аз искам нещо, което е доста полезно и важно, и не мога да разбера, аз ли не мога да го намеря или няма такова животно.

Аз така или иначе мога да си реша проблема по няколко начина, но големият въпрос е:

Струва ли си да се напише плъгин? Могат ли да се спечелят пари (за слава вече не ми се бачка, сори) от плъгин?

Сега няма да казвам какъв плъгин ми трябва, нека първо да видим дали има бизнес в това, при положение, че плъгина е готин ( вс мисъл полезен), и се пише сравнително лесно.
 
ами трябва да го опазиш по някакъв начин от крадене. ако става въпрос за нашата мила родна страна и е наистина полезен може да очакваш да се шерва по форуми, мейли, блогове и тн

на прост език казано трябва да го вържеш с база, регистрации евентуално лиценз за домейн и тн

може да се печели що да не може, просто трябва да си опазиш работата
 
От: Разработване на WP Plugin

От крадене не можеш се спаси. По-скоро го пусни фрее и сложи дарение.
Тук по не е разпространено, но в белите страни хората зачитат труда на другите.
Можеш да пуснеш услуга съпорт, доработка, донастройка и т.н. ама зависи от типа на плъгина ти накъде можеш да засилиш към допълнителни приходи.

@Noke, днес коментарите ти са просто безценни :D
 
От: От: Разработване на WP Plugin

@Noke, днес коментарите ти са просто безценни :D
Квито въпросите, таквиз и отговорите.
 
Re: От: Разработване на WP Plugin

От крадене не можеш се спаси. По-скоро го пусни фрее и сложи дарение.

ем, не е баш тъй - с лиценз за домейн и проверка на реферер и инклудване на файл от сървъра най-малкото ще усложниш живота на потенциалните крадльовци

ако ще е за бг пазара това с дарение ще е доста хипотетичен доход, ама много хипотетичен. те хората дето си слагат "черпи ме една бира" по блоговете изкарват колкото за аамм.. една бира а от плъгин шансовете за дарение са просто нищожни - все пак плъгина го вижда админа и то като бара из панела иначе си е нещо си в сайдбара

я някой по-умен да доразвие темата със защитата от крадене
 
От: Разработване на WP Plugin

Благодаря за меннията.

Не няма да е за БГ пазара. Плъгина ще е написан на английски и преведен евентуално на няколко езика, но на практика ще бъде интернационален, така да се каже.

Защитата от крадене е интересна тема. Аз лично съм премахвал защита на темплейт (онези, дето им слагат линкове) - лесно е и отнема 3 до 5 мин.

В дарения не вярвам. Скоро един познат направи нещо уникално готино, даде го без пари на мастити вебмастери, около 100 - го ползват за да печелят пари от това нещо и той сподели, че дотацията му към момента възлиза на грандиозните 20 долара изпратени от 3-ма... баси!

Според мен, истината е във фрее нещата. Пускаш го и оставяш на другите да го споделят, става популярен, качваш го примерно в wordpress.org, правиш рейтинг, и 100 000 тегления, и слагаш платен съпорт плюс платени екстри.

А според вас как се популяризира плъгин?
 
От: Разработване на WP Plugin

Ами печелят се пари. Ето примерно този плъгин. Не е афф.
 
От: Разработване на WP Plugin

Ами печелят се пари. Ето примерно този плъгин. Не е афф.

Този плъгин е добър, ама аз им поисках мод срещу заплащане и те отказаха - е така ли правят пари?!?!?

Искам рекламни кампании на ниво категория а не сайт.

Голям сайт. 20 какегорий, 3 реклами на категория, е за какво ми е "печели пари" банер в категория "рецепти"... не можело...

някой знае ли плугин който да го може това?
 
От: Разработване на WP Plugin

Ако продават плъгина си, къстъм доработки вероятно нямат (финансова) нужда да правят.
Освен ако не ги стреснеш с някоя оферта за дебела пачка.
Което почти никога не се случва. Обикновено клиентът пита "Абе ше може ли да ми го промените едикак си? И за колко пари?".
Никой не праща мейл "Плащам $6000 да ми го напрайте е точно е така и така...!".

Затова за повечето да се разправят с такива клиенти е чиста загуба на време - време, което могат да прекарат в изчукване на нов продукт, който да продадат на 2000 души за по $50.
Математика.

Успехът от продажбата на каквото и да е Уордпрес-ко зависи от много фактори.
Защитата от крадене е най-малката грижа. Дори може да се пренебрегне в повечето случаи.

Популяризирането на плъгин е сложна работа.
Примерно името на девелъпъра е важно.
Какво си правил в миналото? Имаш ли популярни (безплатни) плъгини в портфолиото?
Естествено може да подходиш и по класическия начин - стабилен спам, СЕО, качествено сейлс копи, промо видео, ....
 
Re: От: Разработване на WP Plugin

Този плъгин е добър, ама аз им поисках мод срещу заплащане и те отказаха - е така ли правят пари?!?!?

Искам рекламни кампании на ниво категория а не сайт.

Голям сайт. 20 какегорий, 3 реклами на категория, е за какво ми е "печели пари" банер в категория "рецепти"... не можело...

някой знае ли плугин който да го може това?

http://wordpress.org/extend/plugins/ad-injection/

виж тоя, имаше някаква опция за настройки ама вече не се сещам, кое къде . сложи го разцъкай и да се надяваме ще ти свърши работа. има ротация, и доста позиции за рекламата - абе като цяло е доста хубав
 

Горе