Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

nortrant

Well-Known Member
За да отговорим на този въпрос, ще ползваме само два цитата. Първия е в защита на тези които са си поставили знамена, а втория би трябвало да показва "расисти".

Първи:
"Защо не обърнахте внимание на Ливан и Кения?"
Всъщност е естествено атаките в Париж да вълнуват много хора доста повече. Градът ни е близък - географски, емоционално, културно. По-познат ни е от столицата на Нигерия. И вероятно много повече европейци говорят френски, отколкото местния език в Кения.
Заради това ужасът от атентатите в Париж е по-голям – можем да се идентифицираме с хората, избити хладнокръвно в петъчната вечер. Можем да си представим къде са се разхождали, какво са гледали в киното, какво са вечеряли. И как това, което се случи с тях, може да се случи и на нас.

Втори:
Расисти ли сме (руснаците)?
Как реагират в Русия на побой над чернокож .. Социален експеримент http://vbox7.com/play:7fa9a9553a

Ако първите (тези които слагат само френски знамена) НЕ са расисти, то Следователно и вторите (които не обръщат внимание на черните) НЕ са расисти.
Това заключение се прави на база факта, че ако в първия цитат замените "думите които се отнасят до французите" с "думите които се отнасят до черните" ще се получат напълно логични изречения.

Открихме ли отговор на въпросът (който се дискутира много от опозицията) - защо смъртта на французите е по-голяма трагедия от смъртта на ливанците примерно?
Отговор - защото всички сме расисти (щом мнозинството са такива - може да заключим, че е нормално от природна гледна точка (но това няма общо с темата)). Едни обаче не си го признават, но се издадоха със знамената по профилите :)
 
От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

По-негърска държава от Франция едва ли има на север от Тропика на рака. :) Ако решат да публикуват списък на загиналите жертви на атентатите, ще видим, че повечето от тях са с арабски или африкански имена. Та, какъв расизъм ? Аз съм си сложил френско знаменце на снимката в "Сурат-Китапа", въпреки, че рядко влизам в него.
 
От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

То тоя клип е мега лицемерен.
Да направят такъв и в щатите да видим кой е расист.
Иначе пък е показателно, че руснаците скачат да защитат своя.
Може да се направи и в БГ такова.
Бас държа, че ако двама цигани бият българин - никой няма да се намеси. Няма расисъм? Друго е. :)
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

По-негърска държава от Франция едва ли има на север от Тропика на рака. :) Ако решат да публикуват списък на загиналите жертви на атентатите, ще видим, че повечето от тях са с арабски или африкански имена. Та, какъв расизъм ? Аз съм си сложил френско знаменце на снимката в "Сурат-Китапа", въпреки, че рядко влизам в него.

негърска държава? тук става въпрос за французи и всички останали.
какво значение има цвета на кожата, че го използваш в случая?

виж това:
Расизмът според ООН, е расова дискриминация спрямо личности..... според цвета на кожата, ....

Тези които са сложили френското знаме, не е заради негърските жертви. Това го доказва факта, че когато в африка се случи атентат, никой не си поставя знаме.

Казваш, че повечето жертви на атентати са араби. За кои атентати имаш предвид? тези в европа или тези в азия/африка? (защото вторите НЕ се зачитат - п.п. това НЕ е расизъм :D )
 
От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

То тоя клип е мега лицемерен.
Да направят такъв и в щатите да видим кой е расист.
Иначе пък е показателно, че руснаците скачат да защитат своя.
Може да се направи и в БГ такова.
Бас държа, че ако двама цигани бият българин - никой няма да се намеси. Няма расисъм? Друго е. :)

ето нещо подобно http://www.vbox7.com/play:58fdc47c23
след като резултатите за това са такива, мисля, че и на тема расизъм не биха били по-добри.

И пак да кажа: аз смятам, че всеки човек е расист по-малко или повече. Едни го крият, други не. И това е нормално...
 
От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Не сме расисти, но не сме и далтонисти :lol:
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Милко, Мари, Салах, Елоди, Хайредин, Джамила, Халима и др.
са част от имената на загиналите, посочени тук:
http://www.lemonde.fr/attaques-a-pa...mbre_4810428_4809495.html#geyizircIPUwjjlV.99
Милко, нееееееееееее :shock: Сигурно е некой сръбин.
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Милко, Мари, Салах, Елоди, Хайредин, Джамила, Халима и др.
са част от имената на загиналите, посочени тук:
http://www.lemonde.fr/attaques-a-pa...mbre_4810428_4809495.html#geyizircIPUwjjlV.99

Какво от това? Ако атентата беше станал в някоя френска джамия, нямаше да има такъв отзвук!
Като ми цитираш тези имена какво показваш - че хората не са расисти защото когато слагат знамена не уточняват, че се отнася само до французите (сигурно защото се подразбира :lol:)

Признай си и ще ти олекне :beer:
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Милко, нееееееееееее :shock: Сигурно е некой сръбин.
Най-вероятно. Иначе нашите медии щяха да са оревали орталъка повече отколкото за "българина Себастиан Проази".
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Най-вероятно. Иначе нашите медии щяха да са оревали орталъка повече отколкото за "българина Себастиан Проази".

който е погребан във Франция... толкова е и българин :)
но пък има храна за драскачите - друго е да напишеш "българин е загинал"
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Какво от това? Ако атентата беше станал в някоя френска джамия, нямаше да има такъв отзвук!
Като ми цитираш тези имена какво показваш - че хората не са расисти защото когато слагат знамена не уточняват, че се отнася само до французите (сигурно защото се подразбира :lol:)

Признай си и ще ти олекне :beer:

Темата е за расизъм. Вероятно е неправилно формулирана, защото не е въпрос на расизъм да да покажеш, че си съпричастен към трагедията на жертви от атентат именно в Париж, а не в Бейрут, Нигерия или над Синайския полуостров. Ако се домогваш да ни убедиш, че са МИ (а и на доста хора) по-мили французите, вкл. били те негри или араби с френско гражданство, не си хаби усилията - ДА, ТАКА Е, признавам си. Повече ми пука за черните французи, отколкото за черните африканци или за белите и синеоки руснаци. Това е положението. Прекарал съм достатъчно години сред едните и другите и мога да направя осведомен избор за кого да съжалявам повече.
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Темата е за расизъм. Вероятно е неправилно формулирана, защото не е въпрос на расизъм да да покажеш, че си съпричастен към трагедията на жертви от атентат именно в Париж, а не в Бейрут, Нигерия или над Синайския полуостров. Ако се домогваш да ни убедиш, че са МИ (а и на доста хора) по-мили французите, вкл. били те негри или араби с френско гражданство, не си хаби усилията - ДА, ТАКА Е, признавам си. Повече ми пука за черните французи, отколкото за черните африканци или за белите и синеоки руснаци. Това е положението. Прекарал съм достатъчно години сред едните и другите и мога да направя осведомен избор за кого да съжалявам повече.
Псевдонимът ти ми навява на нещо германско и по-точно нацистко. Да не би да имаш родствена връзка с Хитлер? :lol:
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Псевдонимът ти ми навява на нещо германско и по-точно нацистко. Да не би да имаш родствена връзка с Хитлер? :lol:

Явно не, щом не ми пука за цвета на кожата. Негърките прочее, са по-страстни от рускините :lol: Който не е опитвал, препоръчвам да преодолее предразсъдъците си и... а ако е много гнуслив и не му стиска, да "гугълне" за once he/you go(es) black he/you'll never go back.
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Ако се домогваш да ни убедиш, че са МИ (а и на доста хора) по-мили французите, вкл. били те негри или араби с френско гражданство, не си хаби усилията - ДА, ТАКА Е, признавам си. Повече ми пука за черните французи, отколкото за черните африканци или за белите и синеоки руснаци.

Не точно. Аз не деля французите на черни и бели защото когато кажеш "французин", никой не си представя черен нигериец. Когато има атентат във Франция, нормално е да има най-много жертви - (бели) французи. Затова и се подразбира, че траура е заради тях. Ако атентата беше станал в джамия - нямаше да има траур или той щеше да бъде лицемерен (а пък за знамена да не говорим, такива нямаше да има).
Факта, че доста често когато стане престъпление някъде се уточнява и етноса (а не само националността която всеки може да смени с каквато си пожелае). И в сащ уточняват етноса, въпреки, че уж са интегрирали черните. Но когато стане убийство - "чернокож мъж.. еди какво си".

Ако някой все още не е разбрал за какво е темата, повтарям:
1) Расизъм ли е това, че когато стане нещо в нигерия не ни интересува колко ако стане същото във Франция.
2) Расизъм ли е това, че не харесваш някой само защото не го чувстваш близък по природа (примерно е черен)?

Второто е установено със закон. Първото - не. Въпреки, че е едно и също - само цвета на кожата е различен и това всъщност ни кара да реагираме по различен начин.
 
От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Явно не, щом не ми пука за цвета на кожата. Негърките прочее, са по-страстни от рускините :lol: Който не е опитвал, препоръчвам да преодолее предразсъдъците си и... а ако е много гнуслив и не му стиска, да "гугълне" за once he/you go(es) black he/you'll never go back.
Ти си извратен, но поне си честен :shock:
Ако някой все още не е разбрал за какво е темата, повтарям:
1) Расизъм ли е това, че когато стане нещо в нигерия не ни интересува колко ако стане същото във Франция.
2) Расизъм ли е това, че не харесваш някой само защото не го чувстваш близък по природа (примерно е черен)?
А ако не харесваш никой, това расизъм ли е?
 
От: От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Не точно. Аз не деля французите на черни и бели защото когато кажеш "французин", никой не си представя черен нигериец. Когато има атентат във Франция, нормално е да има най-много жертви - (бели) французи. Затова и се подразбира, че траура е заради тях...

Май не си ходил изобщо във Франция, а ? Препоръчвам ти, сега сигурно ще поевтинеят и хотели и билети за натам :)
Значи, аз, от "франкофонска" потомствена фамилия - баби, дядовци, че и прабаби и прадядовци учили-тачили-и-милеели над френското, френския език и т.н. като попаднах за пръв път преди 25 години в Париж се хванах за главата: Само араби и чат-пат някой бял... чужденец или "последен френски мохикан" от "провинцията". Отивам пак след 10 години отивам и "шок и ужас" - в Париж само негри и чат-пат някой арабин за цяр, даже им се радвах на такива. Ако видиш бял човек, 100 % е турист. Така е и по другите им градове. Бели са останали общо взето по селата (а Клета Майка Франция е аграрна страна, ако не знаете). :beer:
 
От: От: От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

А ако не харесваш никой, това расизъм ли е?

Би трябвало, ако е заради цвета на кожата :shock:

Препоръчвам ти, сега сигурно ще поевтинеят и хотели и билети за натам

Те вече поевтиняха :mrgreen:
Точно защото не съм ходил във Франция мога да ти кажа каква е представата за нея. За да се промени това мнение, трябва поне 3-4 милиарда човека да я посетят :) Едновременно с това може да променят и мнението за меките китки, хахах.

разбира се предполагам, че преувеличаваш с това, че ако срещнеш бял, то той е турист. Най-малкото ащото париж е една от най-посещаваните туристически дестинации в цял свят и белите туристи трябва да са доста повече...
 
От: От: От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Би трябвало, ако е заради цвета на кожата :shock:
Ако е заради миризмата, тогава расизъм ли е?
 
От: От: От: От: Расисти ли са тези с френските знамена на профилите?

Те вече поевтиняха :mrgreen:
Точно защото не съм ходил във Франция мога да ти кажа каква е представата за нея. За да се промени това мнение, трябва поне 3-4 милиарда човека да я посетят :) Едновременно с това може да променят и мнението за меките китки, хахах.

разбира се предполагам, че преувеличаваш с това, че ако срещнеш бял, то той е турист. Най-малкото ащото париж е една от най-посещаваните туристически дестинации в цял свят и белите туристи трябва да са доста повече...
Противоречиш си - хем Париж е една от най-посещаваните дестинации, хем не се били извървяли н`ам си колко посетители и затова представата за Франция била, че е с предимно бяло население. Аз отдавна, като чуя "французин" си представям негър (славен "потомък на галите"... от Камерун, Сенегал, Мартиника, Гваделупа, Гвиана) :| евентуално някой магребец (северо-западна Африка - Алжир, Мароко, Тунис) или "тъмен субект" с ливанско-сирийско, в краен случай португалско, потекло. Това са французите от едно 30 години насам. Виж им националните отбори по какъвто и да си избереш спорт. Не клубните, а националните.
 

Горе