Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

WildBeast

New Member
Да приемем, че имам сайт и искам името му да го регистрирам като марка, но не разполагам с фирма. Как тогава мога да го направя (каква е цената за целта) и въобще мога ли? Бих искал да регистрирам името на сайта ми, за да не го направи конкуренцията и после да си имам проблеми :(
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

щом нямаш фирма - 100% нямаш и регистрирана марка!
Поздрави
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Значи трябва да имам фирма, за да регистрирам марка на нейно име? Да приемем, че мога да намеря приятел с фирма. Какво по-конкретно се изисква след това?
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

извинявай, мислех, че питаш за друго.

Значи трябва да имам фирма, за да регистрирам марка на нейно име?

Това не знам.
Но най-лесно ще защитиш домейна като регистрираш фирма със същото име. Ако вече има фирма със същото име - може да ти вземат домейна.

регистрацията на Марка може да излезе и около 1000 лв. (най-евтино, зависи от Клас, какво защитаваш (лого ще има ли ит.н.)), за време - нз точно, но не малко.
 
Последно редактирано:
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Ей тук е описано как се регистрира запазена марка в Патентното ведомство:
http://www1.bpo.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=369

Ако си от София може да се разходиш до там, бул. Г. М. Димитров, срещу ОМВ-то. На първия етаж в дясно мисля че беше, има едни каки които се занимават със запазените марки. Те ще ти обяснят подробно какво трябва.
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

щом нямаш фирма - 100% нямаш и регистрирана марка!
Поздрави
И как пък го реши, че не можеш да си регистрираш и марка като физическо лице
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

И как пък го реши, че не можеш да си регистрираш и марка като физическо лице

Чети хубаво, не по дилагонал (100 пъти ти казах).

На човека му се извиних
извинявай, мислех, че питаш за друго.
мислех, че пита за друго.

Не съм казал, че задължително трябва фирма за марка!

ето:
Това не знам.

Akademik, не четеш ли?
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Той автора и той не знае какво иска, сигурно е измислил някаква нова версия на Counter Strike, доколкото си спомням, там гравитираше последно време, конкуренцията щяла да му вземе нещата и да си има проблеми, я стига... не се филмирай пич, работи си над сайта, конкуренцията нищо няма да ти вземе.
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Той автора и той не знае какво иска, сигурно е измислил някаква нова версия на Counter Strike, доколкото си спомням, там гравитираше последно време, конкуренцията щяла да му вземе нещата и да си има проблеми, я стига... не се филмирай пич, работи си над сайта, конкуренцията нищо няма да ти вземе.
Уф таман се уплаших , че се загуби
По темата @WildBeast
не ти трябва, аз лично не съм се занимавал с такива глупости но мой приятел даде почти хилядарка за същото нещо
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Уф таман се уплаших , че се загуби
По темата @WildBeast
не ти трябва, аз лично не съм се занимавал с такива глупости но мой приятел даде почти хилядарка за същото нещо


И аз "таман" да ти трясна 1 червена.
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Не, не е свързано със сайт за играта Counter-Strike. Проекта е много по-сериозен, а конкуренцията има ресурса да ме неутрализира, ако пожелае ;)… Затова търся вариант без фирма да регистрирам името на сайта така, че конкуренцията да не може да се меси, ако сметне, че им преча на бизнеса с проекта ми, както обикновено по български стандарт би станало. Разбирам да бях в Америка и да не го мисля тоя въпрос, но щом ще действам в България е малко по-различна работата :(.
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Ако става въпрос за .BG - може да регистрираш запазена марка в патентното ведомство - ще ти струва едно 800 лв такси само за тях - евентуално 100-200 такси за адвокат, ако не го движиш сам.

Има и други начини. Другия начин е да се обърнеш към някои от провайдерите дето за 200 лв ще ти направят името запазено - ама не знам какво правят те точно.
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Чети хубаво, не по дилагонал (100 пъти ти казах).

На човека му се извиних

мислех, че пита за друго.

Не съм казал, че задължително трябва фирма за марка!

ето:


Akademik, не четеш ли?

аха, от "извинявай, мислех, че питаш за друго" се разбира всичко :lol:
Как и да е, по-малко нерви влагай само и повечко мисли. Айде със здраве.
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Не, не е свързано със сайт за играта Counter-Strike. Проекта е много по-сериозен, а конкуренцията има ресурса да ме неутрализира, ако пожелае ;)… Затова търся вариант без фирма да регистрирам името на сайта така, че конкуренцията да не може да се меси, ако сметне, че им преча на бизнеса с проекта ми, както обикновено по български стандарт би станало. Разбирам да бях в Америка и да не го мисля тоя въпрос, но щом ще действам в България е малко по-различна работата :(.

РЕГИСТРИРАЙ СИ ТОГАВА ДОМЕЙНА В ENOM.COM И ХОСТИНГА В АМЕРИКА!?!??!??!!? КАК ЩЕ ТЕ НЕУТРАЛИЗИРАТ????? ДА НЕ ТЕ ЗАСТРЕЛЯТ????
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

аха, от "извинявай, мислех, че питаш за друго" се разбира всичко :lol:
Как и да е, по-малко нерви влагай само и повечко мисли. Айде със здраве.

Мен не ме мисли..ти чети по-добре..никъде не съм казал, че задължително трябва фирма за регистрация на марка.

Горе казах: че съм сигурен, че @WildBeast няма нито запазена Марка, нито фирма! И 100% съм прав.

Не разбрах правилно какво точно иска да пита: като му прочетох първия пост помислих, че има марка, но няма фирма - от там заключих, че ако има марка няма да пуска тема за домейна е ще го защити с нея или да си направи фирма(не би трябвало да е проблем за него сл;ед като е минал всички стъпки за регистрация на марка).

Но най-важното е че съм прав: той няма нито марка, нито фирма - точно това което казах и в поста който си цитирал първия път.

Ти просто не си ме разбрал, или Академик не ти отива :wink: (май второто е по-вероятно..предвид и други твой постове...)
 
От: Регистрация име на домейн като запазена марка - как, има ли начин без фирма?

Ми написал си това "щом нямаш фирма - 100% нямаш и регистрирана марка!", което е 'псолютно невярно като съждение. Капиш? Пък какво си мислил, че си мислиш само ти си знаеш. Надявам се, че поне ти знаеш.
П.С. Пиша последно в тази тема, и то само, защото ми е писнало от глупостите на умковците, като тебе.
 
Последно редактирано:

Горе