Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

happyslacker

New Member
Учредяването на ООД ще започва с 2 лева вместо сегашните 5000 лв., реши кабинетът с промяна в Търговския закон. Сред мотивите на министрите е записано, че така се създава по-благоприятна законова среда за стартиране на бизнес и се стимулира предприемчивостта. Още през юли, когато управляващата сега партия ГЕРБ изложи своите 15 антикризисни мерки, една от тях беше именно стартиране на собствен бизнес със символичните 1 евро. Според доклад на Световната банка на тема "Как се прави бизнес" България е на 36-о място в света с най-висок капитал за регистриране на фирма от общо 181 държави. В близо 100 държави фирма може да се регистрира на практика без пари.

Юристи обаче съзряха и проблеми, които ще създаде промяната. "В момента капиталът е размерът, до който дружеството носи отговорност към своите кредитори", напомни бившият зам.-министър на правосъдието Илонка Райчинова.

Източник: dir.bg
Свежо
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Много интересно, а и сега ще стане още по.
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Не бързайте да се радвате. Все още не е минало през народното събрание. Нали се сещате, че за да влезе в сила един закон се налага да се прави гласуване...

Освен това вероятно няма да премахнат всички останали бюрократични глупости свързани с регистрацията.
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

искам да разбера нещо
защото два дена тръбят за това все едно че е слязъл
христос и раздава миропомазани захарни петлета по 2 за лев
???АЗ НЕ РАЗБИРАМ КАКВА Е ФАЙДАТА ДА имаш за условие актив 2 ЛЕВА?
каква е разликата между това колко ти е актива?? на кое трябва да се радват хората? изобщо неражирам защо тръбят така за тази новина ?
някой ако може да ми обясни какво печелят хората?
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Петък вечер е и за да има повод за напиване...
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

аз се подкарах
на сушен бут / като еленски ама италиански ли испански ли незнам ама почти същото /
и на Шуменско
ама късно се усетих :)
че имах работа много се е трупнала докато ме няма
и сега преди 10 минути почнах дева ... няма да имам време да се напоя :)
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Тея 5 палки не се пипат май.Това е разликата :) А аз чак преди малко почнах бирата...
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

е как да не се пипат
регваш и после си ги теглиш като пич
никой неможе да ти каже да не си теглиш парите
това е като минаваш гранижцата по рано нали искаха да покажеш че имаш по 100 долара на ден да кажем
те са си твои просто ги показваш
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Не съм имал оод,но преди години фриленсвах при едни приятели с ООД и ми казаха,че тоя капитал не се пипал а как е вече не ме и интересува :)
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Айде честито на печелившите, ето сега вече започнахме лека полека да влизаме в час. Защото това много ще помогне на предприемача, респективно за нас това е голям празник. Затова си позволявам и да коментирам тук точно този вече станал факт. :)

Сумата от тогавашните 5000 лева била депозит и след откриването на ООД можело да се оперира с тях, демек да се теглят. Просто били са като финансово състояние, което не ми стана ясно защо, но по закон или друга бщрократщина е било нужно.

Аз искам да поздравя автора за темата, бравос бате. ;)
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

КАК ЩЕ ПОМОГНЕ БРЕ ХОРА ОБЯСНЕТЕ МИ ЧЕ НЕ РАЗБИРАМ?
как ще помогне това че става 2 лева с какво ? защо се радват хората? аз не виждам смисъл ?

5 000 лева можеш да си ги изтеглиш на следващия ден ! Твоите приятели или са те мятали по върбите или не са били в час
сметките ми в които са били тези пари при откриване на фирмата преди 10 години ги няма от мноогоо години
да не съм луд да държа някъде 5 000 лева затворени :) аз да не съм ламята - тя трупа мамка и трупа по банки спестява за трима :)
колкото изкара обиколи магазините накупува си боклуци и каквото остане луп в сметка ... и трупа гадината ма не ми казва кодовете :)
нейното мото е: ": Всичко мое си е мое - всичко твое е общо !"
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Ползата е, че няма да давате на банката 300 лв за да ви отпусне кредит 5000 лв, с който да си регистрирате фирма. По този начин пестите 300 лв.

Обаче има и разни други таксички (и евентуално хонорари за консултант), свързани с регистрирането на фирмата, които са съизмерими със спестените пари за плащане на лихвата по кредита. Това значи, че е намалена бюрократичната тежест само отчасти.
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

искам да разбера нещо
защото два дена тръбят за това все едно че е слязъл
христос и раздава миропомазани захарни петлета по 2 за лев
???АЗ НЕ РАЗБИРАМ КАКВА Е ФАЙДАТА ДА имаш за условие актив 2 ЛЕВА?
каква е разликата между това колко ти е актива?? на кое трябва да се радват хората? изобщо неражирам защо тръбят така за тази новина ?
някой ако може да ми обясни какво печелят хората?
Не всеки може да си позволи да ръгне едни 5000 лева в банката, това разбираш ли го :)

Има хора които имат идеи и имат там едни 1000 лева, които ще им стигнат да започнат, но ги спира това, че за регистрация на оод искат 5000 :) А човека няма от де да ги вземе, защото дори тези 1000 лева са му ги дали трудно на кредит :D Сега ще стане къде къде по-лесно :) Сега и обикновения човек с идеи ще може да си направи фирма.
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Да доста ще помогне това,но все още да не забравяме и адвокатските такси +

Запазване на фирмено наименование - 50 лева

Такса вписване в Търговски Регистър - 160 лева

Банкови комисионни - 6 лева

Такса удостоверение - 7 лева

Изработка печат - 35 лева

Като включим че и хонорара на доста фирми за регистрация е около 300:

Например при пълен пакет с обхват Регистрация в Търговски регистър хонорара е 300 лева

А за пълен пакет С обхват Регистрация в Търговски регистър + час консултации е 350 лева

Доло горе ти трябват около 600 лева за регистрация на ООД
Ако и фирмите намалят хонорара си поне двойно всичко ще стане супер лесно за започване на бизнес,но не , търсят пари кучетата им с кучета
Се тая важното че сега е доста по лесно да си регнеш фирмичка.

Но има и още един проблем.
Дори да си регистрираме ООД не можем да вземаме ДДС,защото трябва да имаме пак някъде 4000 лева оборот, а иначе плащаме Патентен данък.
Поне почваме да се оправяме доло горе
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

ЕМ КАТО няма 5000 лев ад аси направи ет ?
каква е разликата дева?
после ще си го промени
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Най-голямото предимство е ако някой обясни на циганите как да си изкарат фирма и те от газария да си искарат, че да им спрът тея помощи за безработни :mrgreen:
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

ами те циганите не са прости !
на тях фирма им не трябва
вие знаете ли като имате фирма колко други правя нямате?
а и че трябва да давате всеки месец поне по 100 лева да се осигурявате знаете ли ?
а останалите простотии които ако не ги направите ще ядете глобите?
за държавата е супер колкото повече фирми толкова повече данъци и такси
и народа прост давай да правим фирми без пари ...
това да не ви е да регистрирате домейн .инфо ?
баница с тикви чупиш и ядеш...
вчера ме върнаха от путина си мамина 500 километра защото тъупата ми счетоводителка примерно беше изсрала някакви лайна и ме очакваше глоба 15 000 лева за ради поредните законови простотии ... та се наложи да похарча 2 000 лева за да не платя 15 000 ...

колко хора ще загубят пари така да отварят фирми , все едно светът се отваря пред теб,
какво си мислите - че фирмата ви отваря врати ли
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Да доста ще помогне това,но все още да не забравяме и адвокатските такси +

Запазване на фирмено наименование - 50 лева

Такса вписване в Търговски Регистър - 160 лева

Банкови комисионни - 6 лева

Такса удостоверение - 7 лева

Изработка печат - 35 лева

Като включим че и хонорара на доста фирми за регистрация е около 300:

Например при пълен пакет с обхват Регистрация в Търговски регистър хонорара е 300 лева

А за пълен пакет С обхват Регистрация в Търговски регистър + час консултации е 350 лева

Доло горе ти трябват около 600 лева за регистрация на ООД
Ако и фирмите намалят хонорара си поне двойно всичко ще стане супер лесно за започване на бизнес,но не , търсят пари кучетата им с кучета
Се тая важното че сега е доста по лесно да си регнеш фирмичка.

Но има и още един проблем.
Дори да си регистрираме ООД не можем да вземаме ДДС,защото трябва да имаме пак някъде 4000 лева оборот, а иначе плащаме Патентен данък.
Поне почваме да се оправяме доло горе

Е добре де, ами ако мога сам да си регистрирам фирма, без да ползвам адвокатски услуги, тогава ще спестя още повече :D Пък и то не е кой знае каква философия да се разровиш из законите и да видиш, кое как става и да си я регнеш самичък :)

Предимството пред ЕТ е, че ако ЕТ фалира, ти поемаш имуществено цялата отговорност по задълженията :) Могат да ти вземат всичко. При оод имаме ограничена отговорност. Също така при оод може да се регнеш по ДДС :) И да си го прибираш в края на годината :)
 
От: От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

Предимството пред ЕТ е, че ако ЕТ фалира, ти поемаш имуществено цялата отговорност по задълженията :) Могат да ти вземат всичко. При оод имаме ограничена отговорност. Също така при оод може да се регнеш по ДДС :) И да си го прибираш в края на годината :)

сори ама това са бабини деветини да ти кажа с отговорноста
а и с ддс- не е баш така
 
От: Регистрация на ООД с 1 евро начален капитал (до сега искаха 5000 лв)

@amoun неразбирам по-предишния ти пост.
Какъв е проблема с фирмата? От поста ти едва ли не усещам, че се караш на тези, които ще си отворят фирма. И какво значи, като направиш фирма света ли ще ти се открие, ами не като отвориш фирма ще имаш фирма - толкоз!
 

Горе