Регистрация на домейн единствено онлайн с облачен електронен подпис.

nonoa

New Member
Здравейте !
Реших да регистрирам домейн с разширение .bg
Както всички се сблъсках с това, че трябва да ходя при нотариус или да ходя да си изкарам електронен подпис.
Свързах се с B-trust и ги попитах дали има как да си изкарам електронен подпис единствено онлайн. Попитаха ме за какво ще ми трябва и им казах за подписване на документ. Те казаха, че мога да си изкарам изцяло онлайн облачен електронен подпис, който служи само за подписване на документи, но не може да се използва за подписване на имейл (не можах да разбера това какво е), не може да се използва и пред НАП.
Свързах се с хостинг компанията, която ще регистрирам домейна и им обясних дали ще стане само с облачен електронен подпис, но и те не са сигурни и казаха да го регистрирам и да се опитам с този подпис, за да видим дали ще стане. Казаха да разгледам какво е необходимо да подпиша с ел. подпис и да видя дали облачния ще ми свърши работа, но и аз не съм сигурен дали ще стане.
Дали ще стане по този начин ?
Дали ще има някаква правна разлика и после да възникнат някакви проблеми - по-трудно доказване на собственост или каквото и да е ?
Някой да даде съвет или да каже нещо по въпроса ?
 
Последно редактирано:
Ако ти трябва само за един подпис то по-добре се ориентирай към https://www.evrotrust.com/landing/bg
Имат няколко безплатни подписвания и цялата верификация се провежда директно от телефона.
 
Ако ти трябва само за един подпис то по-добре се ориентирай към https://www.evrotrust.com/landing/bg
Имат няколко безплатни подписвания и цялата верификация се провежда директно от телефона.
Хм, това изглежда добре. А как подписваш големи зипове, които искаш да удостовериш, че са от теб? Видях, че пише, че е за смарт устройства, това реално включва ли десктопа? Имаш колко фри подписа на година? Май ще ми свърши работа в бъдеще и на мен. ;)
 
Ако ти трябва само за един подпис то по-добре се ориентирай към https://www.evrotrust.com/landing/bg
Имат няколко безплатни подписвания и цялата верификация се провежда директно от телефона.
за хостинг компания съм избрал superhosting, а при тях пише само: B-Trust, InfoNotary, StampIt.
 
Хм, това изглежда добре. А как подписваш големи зипове, които искаш да удостовериш, че са от теб? Видях, че пише, че е за смарт устройства, това реално включва ли десктопа? Имаш колко фри подписа на година? Май ще ми свърши работа в бъдеще и на мен. ;)
Ползвах го само веднъж защото исках да подпиша една заявка за Регистър.БГ на следващият домейн реших да пробвам да подпиша с белгийската лична карта и след като от Регистър.БГ ми приеха подписа започнах да ги къпя директно с Belgium eID.
Това е един от плюсовете на лична карта с чип / дигитална лична карта.
 
за хостинг компания съм избрал superhosting, а при тях пише само: B-Trust, InfoNotary, StampIt.
Работят и с Evrotrust просто преди да подпишеш се увери че си чекнал опцията да ти включва ЕГН-то и задължително подписа трябва да е прикрепен към PDF-а а не в отделен файл.
 

Горе