Регистрация на изтичащ (.bg) домейн

gerryto

New Member
Здравейте,

Не знам дали въпросът ми е за тук, но ще попитам. Ако прецените, че не е моля да го преместите в съответния раздел.

Харесала съм си домейн .bg, който изтича след 1 месец и съм направила заявка за него и в момента се намирам в някаква „опашка“. Прочетох общите условия на регистър бг, но не успях да намеря подробна информация какви ще са следващите стъпки.

До колко разбрах има 30 дни гратисен период, в който собственика може да поднови домейна. След изтичането на тези 30 дни и при липса на плащане от страна на клиента би следвало да се дропи и да се предостави на първия наредил се на „опашката“, а ако той не заплати в рамките на следващите 30 дни, то тогава се предлага на следващия и т.н.

Въпросът ми е как мога да видя колко хора има на тази „опашка“ и аз на кое място съм в нея?

Защото в момента нямам никаква идея дали има друг освен мен на „опашката“ и аз на кое място съм в нея…

От къде мога да получа подобна информация, защото иначе всичко е много съмнително с тази „опашка“, ако няма ясна информация, кой, кога, къде се намира в нея…

Благодаря ви предварително.
 
Не можеш. Чакаш и ако те огрее, черпиш.
 
Няма опция да разбереш на кое място си в опашката ли?
По тая логика могат да го дадат на някой „техен човек“ дори да си преди него на опашката. Тогава какъв е смисълът на тая опашка…
 
Няма опция да разбереш на кое място си в опашката ли?
По тая логика могат да го дадат на някой „техен човек“ дори да си преди него на опашката. Тогава какъв е смисълът на тая опашка…
Не търси логика в действията на register.bg Няма вариант да разбереш дали си първи или 15-ти. И повяврвай ми, ако решат да го дадат на техен човек и арбитражния процес няма да ти помогне.
 
Типично по Български…
Благодаря за отговора все пак :)
 
АКо е добър дори и да си първа е абсурд, говоря наизуст но лично според мен 99% от изтичащите домейни се раздават на наши хора срещу комисионна. Или поне такива са слуховете.
 
  • Like
Реакции: dnc
Това е абсурдно просто. Нареждаш се на уж някаква „опашка“ където нито знаеш на кое място си, нито знаеш колко хора са, няма никаква публична информация, което обезсмисля цялата тази процедура. Просто да напишат, че задържат дропените домейни за 30 дни, ако някой техен агент ги хареса ги взима, ако ли не вече ги дропят и простосмъртните вече да могат да купят, ако е останало нещо хубаво...
 
Щеше да е хубаво да се знае, човек на кое място в опашката е... но пък така явно става прекалено прозрачна цялата процедура, а те явно не искат.. хаха
 
Положението много ми прилича на обществените поръчки – колко по-малко се знае, толкова по-добре.
Иначе става много прозрачно и почват едни неудобни въпроси…
 
  • Like
Реакции: sedo
Дори и да не го вземеш, най-вероятно този който го вземе ще го пусне за продажба, така че пак имаш шанс срещу определена сума да го вземеш.
Следи групата за домейни в фейсбук и гледай някой да не те изпревари.
 
Дори и да не го вземеш, най-вероятно този който го вземе ще го пусне за продажба, така че пак имаш шанс срещу определена сума да го вземеш.
Следи групата за домейни в фейсбук и гледай някой да не те изпревари.
Те там подават заявки за регистрация на автомат, почти за всички хубави BG домейни са наредени на опашката.
 
Цялата схема със "запазване" на домейни през регистър.бг е толкова .. българска работа, че няма накъде :)
Това с тия опашки е някакъв ужас.
Каква е логиката да дадеш 200лв за домейн, който струва 60, просто защото някой е "запазил" него + още няколко хиляди домейна?!
 
Цялата схема със "запазване" на домейни през регистър.бг е толкова .. българска работа, че няма накъде :)
Това с тия опашки е някакъв ужас.
Каква е логиката да дадеш 200лв за домейн, който струва 60, просто защото някой е "запазил" него + още няколко хиляди домейна?!
Логиката се нарича "бизнес".... щом на някой му трябва прекалено много и не го е регистрирал за 60, значи ще е готов да плати и 200 за него. Ако не плати, занЧи не му трябва толкова много.
 
Погледни го от другата страна - трябва да се радваш, че .bg домейн ти върши работа, защото можеш да си намериш добър такъв доста лесно. Имаш голям шанс да придобиеш този конкретен домейн на поносима цена, а дори и да не успееш, има много добри свободни .bg домейни. При .com и другите по-известни TLD-та обаче касапницата е наистина огромна и простосмъртни като нас трудно се добират до нещо наистина добро. Дали с опашки или без, няма значение - обикновено домейн акулите обират каймака. За твое щастие при .bg има много по-малко такива.
 
Погледни го от другата страна - трябва да се радваш, че .bg домейн ти върши работа, защото можеш да си намериш добър такъв доста лесно. Имаш голям шанс да придобиеш този конкретен домейн на поносима цена, а дори и да не успееш, има много добри свободни .bg домейни. При .com и другите по-известни TLD-та обаче касапницата е наистина огромна и простосмъртни като нас трудно се добират до нещо наистина добро. Дали с опашки или без, няма значение - обикновено домейн акулите обират каймака. За твое щастие при .bg има много по-малко такива.
И тва го има, за 200-400 лева всеки ден се продават много добро домеини.
 
  • Like
Реакции: dnc
Логиката се нарича "бизнес".... щом на някой му трябва прекалено много и не го е регистрирал за 60, значи ще е готов да плати и 200 за него. Ако не плати, занЧи не му трябва толкова много.

Не, аз нямам проблем с това да дам 200, проблема ми е да се продава нещо, за което не си дал 1 стотинка, а просто си... чакай... резервирал.
Общо взето читавите домейни нямат момент, в който да са фрий така че, това да го вземеш на 60 е въпрос на много дебнене или голяма доза късмет. И не говоря за домейни с история или нещо кой знае какво, говоря за значещи думи или словосъчетания.
Ако ще правиш бизнес с домейни нека е както е с всички останали домейни - купи го, а после му искай повече пари.

Но щом вие не намирате нищо нередно и смятате, че това е просто бизнес, не знам, може би и вие търгувате по този начин.
 
Не, аз нямам проблем с това да дам 200, проблема ми е да се продава нещо, за което не си дал 1 стотинка, а просто си... чакай... резервирал.
Общо взето читавите домейни нямат момент, в който да са фрий така че, това да го вземеш на 60 е въпрос на много дебнене или голяма доза късмет. И не говоря за домейни с история или нещо кой знае какво, говоря за значещи думи или словосъчетания.
Ако ще правиш бизнес с домейни нека е както е с всички останали домейни - купи го, а после му искай повече пари.

Но щом вие не намирате нищо нередно и смятате, че това е просто бизнес, не знам, може би и вие търгувате по този начин.

Това, че си го резервирал не ти дава право да оперираш с него. Няма как да знаеш дали някой ще прояви интерес, просто домейнърите проучват домейна и рискуват. Не го търгуват докато е резервиран, а чак когато са го регистрирали. Тук във форума един хлапак се опита да търгува така домейн, който не беше регистрирал и залезе геройски.
 
Значи всеки, който им плаща не е бизнесмен, а глупак на пълен работен ден.
 
Значи всеки, който им плаща не е бизнесмен, а глупак на пълен работен ден.
Какъв избор имаш инак? Ако не го продаде ще отиде при следващия на опашката или някой наш човек може цената дори да се вдигне или изобщо да не излезе за продажба.
 

Горе