Регистрация по Ддс нотариален акт

Silver320

Member
Здравейте. Имам един казус който малко ме замисля.
Имам ново открита фирма на 2 дена която искам да регистрирам по ДДС. Адреса на фирмата е този който ми е по лична карта . Но реално склада който съм наел с договор е на друг адрес. Счетоводителят ми иска нотариален акт плюс копие на личната карта на собственика на апартамента в случая баща ми (апартамента е на адреса на който е регистрирана фирмата) и също така иска и договора за наем на склада. Въпроса ми е нужен ли му е този нотариален акт?
 
Пуснете заявление за регистрация по ЗДДС и според това, какви документи поискат от НАП ще ги представите. Обикновено след като получите Искането за представяне на док-ти от НАП в декларация свободен текст описвате къде е седалището на фирмата, адреса на склада, назначени лица ако има, банкови сметки и т.н. В практиката досега не са ми искали от НАП нотариален акт за седалището на фирмата.
P.S. пишете, че фирмата е новорегистрирана: не Ви ли посъветваха, че още с регистрацията на фирмата е можело да се регистрирате по ЗДДС и сега да избегнете цялата процедура?!
 
Да, нужен е, искат. Идеята е да потвърдят, че регистрираш фирмата на седалището със знание на собственика. Попринцип искат просто копие. Общо взето като минаваш по ДДС искат 1000 глупости, едва ли им стига времето да ги разгледат всичките.
 
Да, нужен е, искат. Идеята е да потвърдят, че регистрираш фирмата на седалището със знание на собственика. Попринцип искат просто копие. Общо взето като минаваш по ДДС искат 1000 глупости, едва ли им стига времето да ги разгледат всичките.
Така е, НАП са лаладжии. Наскоро ми правиха проверка на фирмата и както счетоводителката ми се изрази (цитирам директно):
"Онази данъчна се рови милата, дадох ѝ подробните справки, не ги разбра, дадох ѝ обобщените-още по-малко ги схвана и накрая каза - кажете какви са ви крайните числа и как сте ги получили и толкова
1f605.png
"
Така че това казва достатъчно за нивото на средностатистическия държавен чиновник.
 

Горе