Регистриране на Онлайн Дрогерия

janajekova

New Member
Здравейте, бихте ли ми помогнали със съвети и насоки в откриване на онлайн дрогерия? Ще се продава Медицинска козметика.

Изчетох необходимите наредби 6, 29 и т.н. за изискванията, но те касаят най-вече отваряне на физическа дрогерия или аптека. Бих искала тук да задам няколко конкретни въпроса и ще се раздвам, ако някой помогне с информация, преди да посетя РЗИ.

1. Имам регистрирана фирма, нямам медицинско образование. Ще назнача Ръководител на дрогерията, който ще фигурира в лиценза. Може ли този ръководител да бъде с диплома Магистър Химик? На пълен работен ден ли трябва да е назначен или може почасово?

2. Мога ли аз да работя в дрогерията/ като основател/ без медицинско образование или само Ръководителя?

3. Какви са изискванията за съхранение на Медицинска козметика за Склада на онлайн магазин, след като няма да бъде посещаван от клиенти физически? Какъв трябва да е статута на помещението?
 
Такова понятие като "медицинска козметика" не знам да фигурира из регулативните документи.
Ако се има предвид "бяла" козметика, не ти трябва "дрогерия".
Законът не прави разлика м/у бяла и декоративна козметика - интересува се само дали си го мацаш в/у кожата или го гълташ.

Дрогериите се регистрират в РЗИ, има си изисквания и т.н.
Излишно е ако ще се продава само козметика.

За склада има изисквания, да.

За всеки отделен козметичен продукт има изисквания.

Абе маса неща има - пише ги в официалните документи.
 
Такова понятие като "медицинска козметика" не знам да фигурира из регулативните документи.
Ако се има предвид "бяла" козметика, не ти трябва "дрогерия".
Законът не прави разлика м/у бяла и декоративна козметика - интересува се само дали си го мацаш в/у кожата или го гълташ.

Дрогериите се регистрират в РЗИ, има си изисквания и т.н.
Излишно е ако ще се продава само козметика.

За склада има изисквания, да.

За всеки отделен козметичен продукт има изисквания.

Абе маса неща има - пише ги в официалните документи.

Благодаря за отговора, аз също си мислех, че за да продавам дерматологична козметика/ която се продава в аптеките/, не е нужно разрешително, но уви.. След проведен разговор с търговски представител, ми поясниха, че продават само на аптеки и медицински лица. Та от тук изниква въпроса: Мога ли да назнача медицинско лице, без да регистрирам дрогерия? Ако някой е по-запознат с тези изисквания, моля за съдействие.
 

Горе