Редакция на снимки !?

HellBo

Member
Ако съм сгрешил , мястото моля преместете темата.

Здравейте въпроса ми е следният след като снимам снимките за онлайн магазина , направя ги на бял фон ( снимам с телефон и ги обработвам с PhotoShop).
Как процедирам след това с кой редактор да ги направя по-малки и какъв да е размера на снимките за да се харесва от Гооогле.
Всеки съвет ще ми е полезен.
Досега ги свалях от 50 до 200 кб с размер 1296-1295 пиксела - някъде повече , другаде по-малко , режа ги също на Photoshop.
 
Google не го ли познаваш ? Има там разни resizer безплатни програмки. Има и онлайн tinypng.com или compressjpeg.com и т.н.
Сещам се за VSO Image resizer дето ми вършеше добра работа навремето.
 
снимам с телефон и ги обработвам с PhotoShop ...
Как процедирам след това с кой редактор да ги направя по-малки и какъв да е размера на снимките
С Photoshop
 
за за много снимки ползвам това faststone.org/FSResizerDetail.htm
 
Обработваш с фотошоп, а се чудиш с какво да преоразмериш... ми пак с фотошоп, веднага след като обработиш -> image size или canvas size според нуждите. Аз гледам да са на 800х800 пиксела, освен ако не се ползват за фон.
 
Обработваш с фотошоп, а се чудиш с какво да преоразмериш... ми пак с фотошоп, веднага след като обработиш -> image size или canvas size според нуждите. Аз гледам да са на 800х800 пиксела, освен ако не се ползват за фон.
А да и на 72 dpi
 
Малко стара тема, но да, ползвай Photoshop и опцията Save for web. От там си ги оразмеряваш и компресисираш, колкото искаш.
 

Горе