Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Re: От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Не случайно го написах :)
Радвам се, че един истински програмист и дизайнер успя да даде явно визия за това кое колко струва и да се разбере, че смърди като всеки един проект пуснат, като държавна поръчка. Не знам как го мислят, ама голямо лапане ше падне, отново. Ще видим колко ще се лапне и около изграждането на системата за регстрация на коли онлайн, който ще е проект от КАТ, а който вземе поръчката - знаем процедурата всички. Явно тук ако не се краде започва да изглежда странно и ненормално. Аз сега като се замисля не се сещам за сайт, който да е държавна поръча и който да не е на звезна стойност.

Преди няколко дни четох как Чехите са пуснали сайт, който като се регистрираш в него ти праща СМС, ако си някъде в чужбина или в страната си, при бедствия и аварии. Успешното начинание дало положителни резултати при сунамитата в Япония, съобщавайки на гражданите си къде да потърсят помощ и къде ги чака самолета, за да ги върне към родината си. Подръжката и излизала 300 евро намесец, но е ценна при евентуални бедствия или аварии.

А сега сега вие ми кажете добре ли крадат нашите и какви глупости за колко милиона лева ще гледаме да се правят, само и само да се смъкнат кинти. Вие ми кажете за други примери, на държави които не знам да са по развити от нас в IT отношение. Но явно тук всеки гледа да лапне и да не му пука много много. За това и бизнес средата е скапана. :)
 
От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Електронното правителство на Естония струва 500 000 . Работи перфектно. Имаше филм по бтв. Гледайте го.

Те и боклука си изчистиха, и .... бе... тръгнахме горе-долу от едно нищо преди 20г. сега ми се иска да съм естонец....
 
Re: От: Редизайн на български сайт за 1,46 милиона лева

Радвам се, че един истински програмист и дизайнер успя да даде явно визия за това кое колко струва и да се разбере, че смърди като всеки един проект пуснат, като държавна поръчка. Не знам как го мислят, ама голямо лапане ше падне, отново. Ще видим колко ще се лапне и около изграждането на системата за регстрация на коли онлайн, който ще е проект от КАТ, а който вземе поръчката - знаем процедурата всички. Явно тук ако не се краде започва да изглежда странно и ненормално. Аз сега като се замисля не се сещам за сайт, който да е държавна поръча и който да не е на звезна стойност.

Блинки, леко си с грешка спрямо мен. Далеч съм от "истински програмист и дизайнер". Мога да си оправя бакиите, като ми се наложи, ама не и да седна да се правя на дизайнер. Качеството се заплаща, а аз търся качество - сам не мога да го предложа на потребителите, за това и имам чести контакти с професионалисти.

Горните ми сметки бяха на базата Европейски пазар и цените там, все пак не посещавам само този форум и знам, че ставката на един дизайнер не е лого-20 лв.

Аз по-скоро го изкоментирах на база това което съм видял в качествени разработки и това което ББ каза преди време - бг ит специалистите работят за 5-6 хиляди лева (май такава беше темата). Предполагам говори за държавните служители, защото съм на мнение, че малко хора изкарват подобна заплата в България като дизайнер/програмист.

Защо съм възмутен. От 12 години се занимавам с какво ли не свързано с компютрите, включително и счетоводство, в частност компютърните истории, които искат от държавата.
За 12 години, софтуера предоставен ни от държавата за въвеждане на ДДС дневниците претърпя няколко ъпдейта, ъпдейтите бяха основно за да се въведе опция за генериране на ВИЕС декларации, както и въвеждането на допълнително колони като тази за вътрешно общностни доставки.

Е да ме прощават господата програмисти, ама от 12 години да се мъчим на ДОС, май не влиза в рамките на нормалното или аз се бъркам някъде? Не знам за какво им се плаща, след като вече 12 години ни мъчат с дискети. Не знам защо им се плаща, след като ми се налага да емулирам ДОС в уиндоус 7 за да мога да им въвеждам декларациите. Не знам, защо им се плаща след като софтуерните им продукти, освен, че не работят под уиндоус като хората, а и не работят в никоя друга ОС, като линукс да речем, което само аз ли го виждам по този начин или наистина си е подпиране на Майкрософт и изграждане на монопол, защото счетоводителите са задължени да ползват уиндоус?

Та нека пак някои ми каже, че хвърлените пари за каквото и да е било си заслужават. Тук заплати не се получават заради труд, а заради седене. В Германия преди 4 години изхвърлиха Уиндоус от Берлин и взеха ОпенСусе, а от 3 години всичките им програми продукти са разработени на база ДЖАВА за да може да се ползва на всякакви платформи - уиндоус, линукс, бсд, макос, та ако щеш и на андроид телефона си.
 

Горе