Рекламата офлайн

apostol

New Member
РЕКЛАМАТА ОФЛАЙН


На няколко места изтъквах, че рекламната кампания, истинската рекламна кампания, трябва да се провежда така, че да се прилагат едновременно 10- 15 метода и то ПАРАЛЕЛНО. Ще повторя: в областта на маркетинга с пълна сила важи поговорката „Една лястовичка пролет не прави”.

В интерес на истината трябва да призная, че докато популяризирах сайтовете си www.Otslabni.net и www.LudiPari.com в Интернет, аз се възползвах от някои мои стари познанства, за да ги рекламирам БЕЗПЛАТНО и офлайн.
Започнах най- напред с вестниците, защото още древните римляни са казали: Scripta manent, т. е. „Написаното остава”. Главното ударение тук поставих върху така наречената „жълта преса”, тъй като тези издания имаха тиражи от над 100 000 екземпляра!
Давах обширни интервюта, които, след като бяха поместени, предизвикаха доста голям отзвук. Казаното дотук не означава, че аз избягвах сериозните издания. Напротив, интервюираха ме и от такива сериозни вестници като „Труд” и „Марица”. Точно те накараха много интелигентни хора да обърнат внимание на дейността ми в Мрежата.

На това място ще отворя скоба. Всеки българин е чувал името на Мистер Сенко. По негово време в България са се подвизавали още няколко значителни илюзионисти, но на най- голяма популярност се е радвал именно Мистер Сенко. Защо мислите, че е било така?... Защото Сенко е разбирал най- добре ролята на печатната реклама и е поддържал много топли връзки с изтъкнати журналисти.

Особено близък е бил с Кирил Батенбергски, който е отразявал всеки негов по- крупен спектакъл. Така лека- полека Мистер Сенко се превърнал приживе в една истинска легенда. Взимайте пример от него!
В тази връзка искам да ви препоръчам следното: сприятелете се с неколцина журналисти. Те могат да ви окажат неоценима помощ! Изобщо, пресата, медиите са един много, много мощен съюзник.
Веднага ще ви обясня защо това е така. Когато някой вестник публикува материал за вас, средностатистическият читател остава с впечатлението, че един напълно независим човек се изказва ласкаво за труда ви. Това е един изключително убедителен рекламен ход. Да, именно рекламен ход, защото тези статии и интервюта са си чиста проба скрита реклама.

Да не подценяваме и другите медии. Винаги, когато ви се предостави възможност за това, говорете по радиото или пък участвайте в телевизионни предавания. Не бива и за миг да забравяте крилатата фраза на Гьобелс, който и до днес минава за един от най- големите комуникатори в човешката история: „Средствата за масова информация могат да направят от идиота гений, а от гения- идиот!” Може да звучи страшничко, но си е точно така.
Напоследък много тъпанари бяха превърнати в гении от телевизията. Тази медия е една ИДЕАЛНА ПРОДАВАЧКА и нищо повече. Какво е по принцип телевизията?... Празни приказки на празни хорица, пробутвани на празноглавци. Но! Рекламата по телевизията минава за една МНОГО ПРЕСТИЖНА РАБОТА!

Длъжен съм да призная, че и аз популяризирах сайтовете си чрез участия в различни телевизии. Не се назландисвах много, много, а давах интервюта и в най- незначителните кабеларки. Резултатът от тези мои телевизионни изяви се чувстваше осезателно. Трафикът ми рязко отскачаше, а продажбите се увеличаваха.

Затова ще повторя- не подценявайте и за миг възможностите, БЕЗПЛАТНИТЕ възможности, които ви предоставят медиите! Само с една визитка и една подкупваща усмивка вие можете да си организирате реклама, която струва десетки хиляди лева. Разбирате, че не говоря празни приказки, защото съм правил тези неща многократно. А след това съм измервал резултатите от поредната си публикация или даденото интервю. Те бяха направо великолепни.
Хубаво би било, ако успеете да си отвоювате собствена рубрика в някое списание или вестник. Още по- добре би било, ако направите собствено телевизионно предаване, в което да обсъждате стоките и услугите, които продавате от сайта си. Това вече би било ИДЕАЛНО.
Дори съответната телевизия да не ви изплаща никакъв хонорар, печалбите ви ще са осезателни и ще дойдат всъщност от сайта ви. Още по- добре би било, ако ви плащат, естествено. Така с един куршум ще убиете два заека…

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

P.S. Ако успоредно с тази реклама в медиите провеждате и реклама в Мрежата, всичко ще ви не на шест, а на седем! Ето на това му викам аз "паралелна реклама". От тази СТРАТЕГИЯ по- добра НЯМА!
 
Истина, почиваща на опит

Аз споделям с вас натрупания през годините опит. Руснаците имат една такава поговорка: "Образованието ум не дава!" Не съм съвсем съгласен, но е редно да се замислим над тази работа.
Струва ми се, че практическият опит е далеч по- ценен от образованието. Двете неща всъщност са били свързани на времето- почваш да учиш като чирак занаята си и гледаш непрекъснато майстора. След това ставаш калфа и най- накрая майстор.
А сега??? Ебах ти образованието! Даваш на бедния даскал едно шише уиски, той ти пише "шест" и те пуска да си трошиш главата! Идиотска е ситуацията, братя! Много идиотска!
 
Re: Истина, почиваща на опит

apostol каза:
Аз споделям с вас натрупания през годините опит. Руснаците имат една такава поговорка: "Образованието ум не дава!" Не съм съвсем съгласен, но е редно да се замислим над тази работа.
Струва ми се, че практическият опит е далеч по- ценен от образованието. Двете неща всъщност са били свързани на времето- почваш да учиш като чирак занаята си и гледаш непрекъснато майстора. След това ставаш калфа и най- накрая майстор.
А сега??? Ебах ти образованието! Даваш на бедния даскал едно шише уиски, той ти пише "шест" и те пуска да си трошиш главата! Идиотска е ситуацията, братя! Много идиотска!

Българската поговорка гласи "Даскало къща не храни". Относно бутилката уиски - твърде скъпо е, те кандисват и на кафе с кола, или ти пишат 3ка ако мълчиш в часовете и не им пречиш. Някой даскали не оставят хора на изпити, защото ще си развалят лятната ваканция. Мъка мъка :D
 
Re: Истина, почиваща на опит

apostol каза:
Аз споделям с вас натрупания през годините опит. Руснаците имат една такава поговорка: "Образованието ум не дава!" Не съм съвсем съгласен, но е редно да се замислим над тази работа.
Струва ми се, че практическият опит е далеч по- ценен от образованието. Двете неща всъщност са били свързани на времето- почваш да учиш като чирак занаята си и гледаш непрекъснато майстора. След това ставаш калфа и най- накрая майстор.
А сега??? Ебах ти образованието! Даваш на бедния даскал едно шише уиски, той ти пише "шест" и те пуска да си трошиш главата! Идиотска е ситуацията, братя! Много идиотска!


я кажи какво казаха за теб и сайтовете ти колегите от един друг форум :)

апостолов... стига моля те :lol:
 
Няма значение

Кой какво казва и мисли за мен изобщо не ме интересува. Важно е само написаното, което остава. ЗАВИНАГИ!

В наръчника "Кой кой е в България", където фигурират онези 6000 най- значими люде на съвременна България, за мен пишат превъзходни, великолепни неща.

Имам чувството, че това мира не ти дава, а? Защото ти НИКОГА няма да се озовеш там! Ало, афилиирания, така е, нали?...

А ако ти мислиш, че драсканиците в някакви форуми имат някаква стойност, си направо за оплакване. Тогава със сигурност си пълен примат и примитив.
 
Брех че много се засегна :)
защо така притесни ли се нещо... питах просто я по спокойно. :lol:
Примат ще казваш на друг, нещо си сбъркал адреса.
 
Г-н Апостолофф
Опитах се да разбера нещо повечко за вас и се оказа че репутацята ВИ сред колегите от бранша в които се занимаваме и двамата не е добра изобщо... бих цитирал но неискам да Ви обидя по никакъв начин.
С едно изречение "Това за което се представяте май само Вие си вярвате че е така"

Бихте ли ни обяснили на нас "простолюдието" които нямаме цитирам

моето ниво, моя формат, моето образование, моето обществено положение, моите пари

на какво се дължи това.
и защо в повечето случай ви смятат не за една ами за 2 нули
 
IndArt.Org каза:
Г-н Апостолофф
Опитах се да разбера нещо повечко за вас и се оказа че репутацята ВИ сред колегите от бранша в които се занимаваме и двамата не е добра изобщо... бих цитирал но неискам да Ви обидя по никакъв начин.
С едно изречение "Това за което се представяте май само Вие си вярвате че е така"

Бихте ли ни обяснили на нас "простолюдието" които нямаме цитирам

моето ниво, моя формат, моето образование, моето обществено положение, моите пари

на какво се дължи това.
и защо в повечето случай ви смятат не за една ами за 2 нули
Аз ще си позволя да цитирам каквото намерих въреки че съм никой тук и съм нов.Причната ли? Ами просто хапливите ,неоснователни,въздухарски,надменни,високомерни нападки на господин Апостолов никак ама никак не ми харесаха(даже ме отвращават) тук и навсякъде из нета...Как може един човек който претендира че е едва ли не най интелигентния и най-успелия бизнесмен в страната ни да си позволява подобно поведение...
:
Код:
Апостоле, след като ви изгонихме от investor.bg и тук ли започнахте да бълвате глупости? Недейте така излагате се. Въпреки че коментара е излишен нека се посмеем заедно: 
Цитат: 
Сергей Станишев: 
"Апостол Апостолов е не само велик астролог; той е и голям мислител, истински философ." 

Саддам Хюсеин: 
"Този велик българин е най-големият пророк на нашето време!" 

Симеон Сакс-Кобургготски: 
"Апостол Апостолов е астролог от световна класа и се ползва навсякъде с огромен авторитет." 

Желю Желев: 
"Всичко, което Апостол Апостолов предсказа още през 1990 година, се сбъдна ..."

Код:
apostol написа: 
Вашето мнение няма НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ! Важни са само финансовите резултати от един сайт. Дращите, ли дращите, а истината е че хабер си нямате от тези неща. Аз съм най- големият български Интернет бизнесмен и съм червив от пари. Само това е важно, а мненията са най- евтината стока, за която никой няма да ви плати. Освен това вие сте некомпетентен и нямате право на мнеие!
В отговор:
Код:
Хм, нещо май не сме в добро настроение днес - да не бизнеса ви да не се развива достатъчно добре напоследък? 

Вие определено НЕ сте най-голямият Интернет бизнесмен. Нещо повече, липсва ви елементарна култура на общуване и тотално незачитане на нетикета. (Ето ви едно място, откъдето можете да започнете образованието си на тази тема: [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Netiquette[/url] ). 

Понеже това е форум, всеки, който си направи труда да се регистрира тук, има право на мнение. А дали моето мнение има значение, ще си преценят хората, които четат този форум. Това че вие не сте съгалсен с него, си е ваш проблем. Елементарната култура обаче изисква вместо да поставяте под съмнение моята компететност, да обясните с кое точно в мнението ми не сте съгласен. 

Понеже последните 6 години се занимавам с интернет технологии, участвал съм в разработката на много повече от вашите 3 "сайта", работил съм за достатъчно на брой сериозни клиенти, както и съм виждал повече от един провали. Така че мисля че все пак имам право на мнение. 

И за да не оставам голословен, направих си труда да прочета част от електронната ви "книга" - ще се радвам ако обясните накратко на читателите на форума как се започва електронен бизнес с 500-600 лева, на теория. После аз ще ви дам малко примери от моята практика.
И естествено поредната порция обиди...:
Код:
Първо за общуването... 
Вие нямате моето ниво, моя формат, моето образование, моето обществено положение, моите пари и аз по правило не общувам с такива като вас- анонимни нули от задния двор на Европа. 
Интернет бизнес може да започне всеки, който успее да избяга от вариклечковци като вас. Защото точно такива като вас скубят наивниците, като им взимат за изработването на сайт 450- 1200 лв. 
Истината е тази: изготвянето на един комерсиален сайт струва около 200 лв. Домейнът- около 20 лв. Хостингът- около 50 лв. за година. Това е! 
Е, какво излиза? Излиза, че може да се започне и с по- малко от 600 лв. Разбирате ли сега, че сте доста бос и нямате моя формат, 
ниво и т. н.? 
Гледайте си уикипедията и не се опитвайте да учите по- учените от вас, защото ставате не само смешен, ами и жалък!

Няма да си позволя лукса да цитирам още и още отзиви в които пише същото в общи линии , и да ви губя времето.Мисля че всички тук сме достатъчно интелигентни(не колкото Апостол разбира се...)и можем да си направим извода що за човек е той.
 
Напразно се хабите...

Напразно си ядете дробчетата. И по корем да се влачите, всичко си остава по старому- аз съм прочут и богат, а вие имате време да ме задминете и да станете по известни и от мен <цензура> от задния двор на Европа.
С горните постинги доказвате едно: умирате си от мъка, че това е така. Е, така е и така ще бъде!

Вие сте млади упорити, които не могат да се примирят с НЕРАВЕНСТВОТО! Хората не са равни, набийте си го това в тиквичките.
Вие можете да бъдете нещо повече от Апостол Апостолов! Имате нужните качества и дарби за това, имате необходимите възможности. Вие сте добронамерени хорица и нищо повече!

Аз съм горе, а вие сте над мен и това не е случайно. Няма случайни неща на този свят!
Примирете се с НЕРАВЕНСТВОТО или тръгвайте към Клуба. Там всички са равни, там и вие ще сте горе. Тук нямате шанс! Защо ли? Родиш ли се подсредственик и глупак, умираш както сам си го направиш? Толкоз!
 
Re: Напразно се хабите...

apostol каза:
Напразно си ядете дробчетата. И по корем да се влачите, всичко си остава по старому- аз съм прочут и богат, а вие имате време да ме задминете и да станете по известни и от мен <цензора> от задния двор на Европа.
С горните постинги доказвате едно: умирате си от мъка, че това е така. Е, така е и така ще бъде!

Вие сте млади упорити, които не могат да се примирят с НЕРАВЕНСТВОТО! Хората не са равни, набийте си го това в тиквичките.
Вие можете да бъдете нещо повече от Апостол Апостолов! Имате нужните качества и дарби за това, имате необходимите възможности. Вие сте добронамерени хорица и нищо повече!

Аз съм горе, а вие сте над мен и това не е случайно. Няма случайни неща на този свят!
Примирете се с НЕРАВЕНСТВОТО или тръгвайте към Клуба. Там всички са равни, там и вие ще сте горе. Тук нямате шанс! Защо ли? Родиш ли се подсредственик и глупак, умираш както сам си го направиш? Толкоз!
Нямам желание да водя "спор" с хора , които изобщо не слушат думите на опонента си , но все пак ще си изкажа мнението и млъквам.
1.Мисля че сте сбъркал професията си господине.С това бягане по тъч линията на въпросите , и приказване на предварително заучени реплики , неотнасящи се по никакъв начин към директен въпрос или цитат , мисля че ще пробиете много лесно в политиката.
2.Това че сте "червив от пари" по никакъв начин не ме засяга , не ви завиждам , не ви и искам парите - по добре беден и здрав от колкото богат и болен.Плюс това ако ще милярди да имате това не ви прави нещо повече от който и да било - всички сме равни пред "оня горе".
3.Аз съм на 16 години , последните 4 години (ако не и 5) съм прекарал в интернет и едва преди седмица разбрах че вие изобщо живуркате по този свят - много сте известен няма що.
4.Сайтовете ви са под всякаква критика , аз ако седна на Web page maker ще направя по добри за 10 минути , да не говорим за сериозна работа на Notepad какво ще излезне.
5.Нали знаете че тези които най-много говорят , най-малко умеят и имат.Сещайте се....
6.Не виждам с това отношение към мен и към други лица от World Wide Web как сте пробили , ако изобщо сте , но това е тема на друг разговор.
7.Благодаря че си направихте труда (ако изобщо сте) да прочетете постинга ми.Знам какво ще последва - ударна вълна от убиди -"ти си беден , ти си нищожен , ти си незнам си кво , ти си незнам си що" не ме интересува - не можете да ме засегнете , защото не мога да бъда засегнат от боклуци (без извинение).

Извинявам се на модераторите и на администраторите че "оаках" темата , но не удобрявам такова отношение и не съм човек, който просто си затваря очите.
Още веднъж се извинявам.
 
Re: Напразно се хабите...

ZzZaPyr каза:
Извинявам се на модераторите и на администраторите че "оаках" темата , но не удобрявам такова отношение и не съм човек, който просто си затваря очите.
Още веднъж се извинявам.
Простено да ти е чадо мое, дядо поп ти прощава.
 
Г-н Апостолов, с цялото ми уважение, но не може човек да бъде експерт по всичко... Медицина, астрология, интернет маркетинг... някак не се връзват ;)

А между другото, бихте ли ми показали доказателство за хилядите, които печелите от Вашите сайтове всеки месец?
 
Тук не говорим за преувеличение, тук говорим за абсолютни лъжи. Малко световни уебмастъри печелят хиляди от сайтовете си, които са на английски и се посещават от стотици хиляди потребители от цял свят всеки ден.

Сайтовете от типа на г-н Апостолов ги има много - включете се в някоя авто-сърф програма и гледайте същите (дори с еднакъв дизайн в някои случай) - "Спечелете хиляди от интернет!". Просто вместо снимката на г-н Апостолов има друга.
 
IndArt.Org каза:
Г-н Апостолофф
Опитах се да разбера нещо повечко за вас и се оказа че репутацята ВИ сред колегите от бранша в които се занимаваме и двамата не е добра изобщо...
Моята е още по лоша, даже другите уебмастъри ме мислят за идиот : ]
Вижте- http://webmasterbg.org/index.php?topic=200.0
Карма: -25
Публикации: 10
Верно че съм малко тъпичък, ама чак -25 да ми я направят...
 

Горе