Реклама в Google

VladiTheGame

New Member
Здравейте,
Не знаем дали това е правилната секция за пускане на тази тема, но искаме да Ви помолим за съдействие. Искаме да пуснем реклама в google. Може ли да ни кажете какви са стъпките? Как става плащането? Кога почва да излиза сайта? Къде се въвеждат ключови думи? Изключително много ще сме Ви задължени. Всякаква информация би ни била в голяма полза. Благодарим Ви предварително!
 
1. Регистрирате се в Adwords.
2. Плащане през банкова карта (трябва да сте регистрирани по ДДС задължително)
3. Рекламите излизат в рамките на няколко часа
4. Кл. думи и реклами се въвеждат лесно, процесът е доста ясен и лесен - но ако искате да имате успех с тази реклама, а не просто да загубите пари - обърнете се към някой поне за първоначалната настройка, а най-добре и за поддръжка - парите се изплащат от правилно водената реклама.
 
Здравейте
Ужас лошото е, че не сме регистрирани по ДДС. А фирмата чийто сайт искаме да пуснем да се рекламира не е регистрирана и тя по ДДС....Има ли опция някак да се заобиколи втора точка? Има ли някаква друга алтернатива? Благодарим Ви!
 
Здравейте. Аз също не съм регистриран по ДДС, но пускам кампании в Adwords. Не знам защо колегата смята, че само регистирани по ДДС могат да пускат, но не е така :)

Поздрави!
 
То не е така ама мисли му ако те проверят. Минаваш директно в графата окриване на ддс. Обръщал ли си внимание какво пише в края на фактурата?
 
То не е така ама мисли му ако те проверят. Минаваш директно в графата окриване на ддс. Обръщал ли си внимание какво пише в края на фактурата?

Да, само че в България сигурно 70 % от фирмите или частните лица, рекламиращи в Adwords, не са по ДДС. То само това да беше единственото нередно в сивия фактор, да кажеш, че аз съм причината.. :)
 
Това не те оправдава по никакъв начин. Сигурно си наясно?

Разбира се, че съм наясно, просто споделям фактите. Може би ако държавата беше наред, нямаше да е така, но да не влизаме в този спор, идеята беше, че може в Adwords и без да си по ДДС да рекламираш, на твоя глава, разбира се.
 
Здравейте
Ужас лошото е, че не сме регистрирани по ДДС. А фирмата чийто сайт искаме да пуснем да се рекламира не е регистрирана и тя по ДДС....Има ли опция някак да се заобиколи втора точка? Има ли някаква друга алтернатива? Благодарим Ви!
Плащаш с личната си карта на физическо лице и забравяш този разход.
 
Благодарим Ви за отговорите!
Значи направихме регистрация в google Adwords. Регистрирахме карта на физическо лице в сайта и я заредихме със 100лв. Обаче сега имаме питане къде се задава лимит за деня по колко да взима за реклама? Извиняваме се за глупавите въпроси обаче за първи път се опитваме да го направим и сме много притеснени. Благодарим Ви предварително!
 
Нерегистрирани фирми (които не са по ДДС) също могат да пускат реклами. С едно голямо НО, което включва регистрация по ДДС с 0 (нулева) ставка и превеждане на дължимото ДДС към държавата.

ДДС регистрацията не е само и единствено тази, която включва начисляване на 20% данък :) Справка - член 97а от ЗДДС.
 
Не регистрирани фирми по ддс НЕ МОГАТ да пускат реклами защото няма как да осчетоводят разхода, покажеш ли такава фактура гориш на момента. Регистрацията става по чл.97а в този случай, плащаш 100 лв на гогле 20 внасяш тук в бюджета. Ддс за сделки в страната не се начислява. Същото важи и за ФЛ.
 
Фимра в която работим не е по ДДС. Фирмата която иска да се пусне реклама и тя не е по ДДС, значи не могат да пуснат реклама в GOOGLE. А как тогава физически лица пускат реклама в GOOGLE за блоговете си?
 
Фимра в която работим не е по ДДС. Фирмата която иска да се пусне реклама и тя не е по ДДС, значи не могат да пуснат реклама в GOOGLE. А как тогава физически лица пускат реклама в GOOGLE за блоговете си?

Абе всеки може да пусне реклама, гоогле си взема неговото и не го ебе за никой. Въпроса е доколко е законно това ТУК в БГ.
 
В края на фактурата ясно и точно си пише кой плаща ДДС-то.
За ФЛ, е същото както и за фирми, ама фирмата има счетоводство примерно дал си 1000 лв ОТ ФИРМЕНАТА СМЕТКА на гоогле, тези 1000 лв ако не си регнат по ДДС как ще ги осчетоводиш?
 

Горе