Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

coolice Как по добра познаваемост ? Колега горе спомена за БГ-Мама и подобен сайт какво може да се случи.
Другия колега с електронната цигара. Ще отговоря и на coolice с това. В момента нали рекламират по интернет (спамят по пощите за електронна цигара) Освен да гледам недоволството на хората да пишат че ги оспамват с предложения да си закупят продукт за толкова пари.
В интернет може да печелиш като продаваш стоки на стойност 20 - 30 лева.
Ето един пример. Магазин за маркови часовници (цени над 2- 3 000 лева) Мислиш ли че са реализирали 1 продажба по интернет? Вярно ако го видя по интернет и ми направи впечатление мога да отида да го видя в магазина и да го закупя. Но все пак не мисля че още в България интернет е чак толкова развит че потребителите да стоят и да зяпат рекламите.

П.С. Във Варна (ако има колеги биха го потвърдили) от няколко седмици виждам по спирките билбордове с един сайт www.p....bg все се каня да го видя какъв е и все докато се прибера му забравям името. Ето един жив пример че ефекта да рекламираш по билбордове сайт, няма никакъв ефект.

djeims доста несмислени изказвания с малко разсъждения би намерил съществения им смисъл. И все пак благодаря за комплимента.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Моля напълно заслужен е. Когато си бос по някоя тема по-добре не се пали. Няма да влизам в подробности имаш си мнение твое си е. Само ще ти кажа, че тея СЕО "измамници" (поне тези които си вършат работата) дори пестят пари на клиентите си и им докарват повече печалби. А относно офлайн/онлайн магазин ще цитирам по памет проучване за Европа, което доказва, че над 70% от потребителите, като чуят за продукт или услуга преди да я закупят я търсят онлайн. Което какво значи? Имаш офлайн магазин за стока Х в София и си първи в резултатите за "Х София" или си листнат в локал резултатите. И в двата случая ти има адреса, телефона и сайта, в който можеш да покажеш какво предлагаш. Присъствието онлайн е задължително без значение какъв бизнес имаш.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Рекламата в интернет не е всичко. Зависи от марката и стоката, която се рекламира и от таргета. Икеа бяха направили метростанциите като стаи и бяха сложили канапета и дивани за сядане. Всичко зависи от подхода и предлаганото.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Аз днес си направих безплатна реклама на сайта, с червен и син химикал изрисувах името на домейна ми в/у седалка на автобуса.HAHAH
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Аз днес си направих безплатна реклама на сайта, с червен и син химикал изрисувах името на домейна ми в/у седалка на автобуса.HAHAH

Голяма реклама си му спретнал, :).
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

djeims това какво ще рече ? Че ако имам един продукт който продавам в интернет и искам да го рекламирам. То по добре да му направя реклама по билбордовете където ще го видят хората и ще потърсят в гугъл ДА СЕ ПОИНТЕРСУВАТ за него и ще попаднат на моя сайт от където ще си го закупят. Не виждам какво спориш повече.
Предполагам сега ще кажеш че е нужно СЕО. Да нужно е с леки познания да регистрираш сайта си в директории. И продукта ако например е памперси да го рекламирам по билбордове (Мишпаморски Памперси) Така и при търсенето в гугъл мисля че ще излизам на първо място с продукта си и той пак ще бива закупуван, а аз ще си избивам парите за реклама по билбордове и ще печеля доста повече отгоре от колкото да рекламирам в замунда, вбокс и абв.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Аз съм от Варна, а не се сетих за кой сайт става дума... Предполагам защото от 10 години не съм стъпвал на спирка. Всъщност стъпвал съм -
качвах детето на рейс и тролей. Защото неговите приятелчета всеки ден се возили, а то никога не си било качвало.:)

А за останалото... Електронната цигара ти я дадох само за пример. Къв спам? Само ще ти кажа, че баща ми последно си купи от интернет ПЕРАЛНЯ! Да, пералня! Преди това си е купувал печка, спалня и какво ли още не. Всички хора от неговото обкръжение така правят! Търсят си нещо и купуват веднага.

Това че на теб тези работи ти се струват невероятни, не значи че ги няма. В бизнеса, а и в живота истините са повече от една.



coolice Как по добра познаваемост ? Колега горе спомена за БГ-Мама и подобен сайт какво може да се случи.
Другия колега с електронната цигара. Ще отговоря и на coolice с това. В момента нали рекламират по интернет (спамят по пощите за електронна цигара) Освен да гледам недоволството на хората да пишат че ги оспамват с предложения да си закупят продукт за толкова пари.
В интернет може да печелиш като продаваш стоки на стойност 20 - 30 лева.
Ето един пример. Магазин за маркови часовници (цени над 2- 3 000 лева) Мислиш ли че са реализирали 1 продажба по интернет? Вярно ако го видя по интернет и ми направи впечатление мога да отида да го видя в магазина и да го закупя. Но все пак не мисля че още в България интернет е чак толкова развит че потребителите да стоят и да зяпат рекламите.

П.С. Във Варна (ако има колеги биха го потвърдили) от няколко седмици виждам по спирките билбордове с един сайт www.p....bg все се каня да го видя какъв е и все докато се прибера му забравям името. Ето един жив пример че ефекта да рекламираш по билбордове сайт, няма никакъв ефект.

djeims доста несмислени изказвания с малко разсъждения би намерил съществения им смисъл. И все пак благодаря за комплимента.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Баба ми също си купи пералня. Разгледа в Интернет пералните и отиди в магазина и си купи.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Точно обратното. Гледа в магазина пък си поръчва от интернет, щото е 100 лв. по-евтино и ти носят стоката направо до вратата. Чаткаш ли, къде е ключа от палатката? Хората това са го разбрали това преди 10 години! Ти като си такъв умник, ходи си давай парите...

Баба ми също си купи пералня. Разгледа в Интернет пералните и отиди в магазина и си купи.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Защо не приемете, че рекламирате на различни целеви групи, които нямат сходен начин на мислене и за продукти с приблизително еднакви характеристики (ако искате да купят и двамата) ще ви трябват два канала, по които да стигнете до тях - офлайн и онлайн?
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Браво умник. Биаро купи си и ти пералня със 100 лева по евтино по интернет. Те затова половината поръчали перални със 100 лева по евтино са получили развалени печки на адреса си. Хората в България са недоверчиви, искат да пипнат да видят да пробват преди да купят такива продукти. Върви продавай перални в интернет. Пък да те видим дали няма да ходиш с неизпраните си гащи после.
Сто пъти ви казах че изказвам лично мнение, нямам намерение да влизам в разни дискусии с необразовали се още деца.
Спирам да пиша по темата, като заключението което искам да направя по темата е:
Билборд рекламите са много по ефикасни (от големите сайтове с посещения) за продажба на определени стоки по интернет.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Верно доста хора има които са недоверчиви и не им се купува онлайн. Ама познавам доста хора които пък си купуват. Дори един авер има онлайм магазин и да ви кажа продава си човека, хич не му пука че някои хора са недоверчиви. :)

Ама какво значение има дали продаваш онлайн или оффлайн, имаш ли сайт нямаш ли? Важното е да си направиш добре проучванията и маркетинговия план. За всеки тип бизнес трябва да се подходи различно. Универсални формули няма.

Вие тука все едно спорите дали като светнете лампата ще стане по светло. Ами зависи дали е през деня, дали през нощта, дали има включени по силни лампи и т.н.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Недоверчиви са селяндурите и хората дето нямат елементарна интернет култура. Тея дето знаят какво правят, рядко бъркат.

На другите нещаняма да ти отговарям. Само ще ти кажа, че преди да нападаш някого поне малко проучи на кого пишеш! Щото детето е на 32 г. 100 кила. Ако искаш можеш да се увериш лично щом си от Варна.


Браво умник. Биаро купи си и ти пералня със 100 лева по евтино по интернет. Те затова половината поръчали перални със 100 лева по евтино са получили развалени печки на адреса си. Хората в България са недоверчиви, искат да пипнат да видят да пробват преди да купят такива продукти. Върви продавай перални в интернет. Пък да те видим дали няма да ходиш с неизпраните си гащи после.
Сто пъти ви казах че изказвам лично мнение, нямам намерение да влизам в разни дискусии с необразовали се още деца.
Спирам да пиша по темата, като заключението което искам да направя по темата е:
Билборд рекламите са много по ефикасни (от големите сайтове с посещения) за продажба на определени стоки по интернет.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Голяма реклама си му спретнал, :).
Има логика братле, в автобусите рядко се перат покривалата по седалките, така че може да остане с години таз мойта реклама :D
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

biaaro а доверчивите все си патят. Така е било и така ще си бъде в живота и ти твърдо оспорваш този факт. Затова ти дадох примера с пералнията -> печката. Трябваше да разбереш какво имах предвид това изказване. Няма да коментерам.
И не съм нападал никого, а изказах мнението си, без заплахи от 15 годишните моля! :p :)
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Няма да си развалям настроението с тебе. Бегай да си рекламираш по билбордовете...
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Незнам какво толкова го мътите този въпрос.Онлайн продажбите ще нарастват правопропорционално с нарастването на интернет -кутурата на българското общество.Повечето интернет потребители в БГ се ограничават до това да си проверят пощата,да прочетат клюките в някоя социалка като фб и да поиграят на някоя игра.В такъв случай КВИ перални,КВИ гащи искате да се продават онлайн:).За сериозни продажби на стоки за масова употреба ще има да се почакат още годинки,а дотогава всякакви билбордчета,светещи рекламки,транспарантчета,флаерчета,листовки и други боклуци ще вършат по-добра работа.
 
От: Реклама по билбордове на спирки на градския транспорт?

Yes! Това стана темата на тримесичието :)
....което означава,че създателя на темата дължи по една бира на всички участвали в нея:).
 

Горе